Bakırköyde Ne Yenir, Bakırköy Yeme İçme

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Bakırköyde Ne Yenir, Bakırköy Yeme İçme
  Bakırköy’e gelmişken meşhur Osmanlı Kumpircisi‘ne uğramadan gitmeyin deriz sizlere. Ebuzziya Caddesi üzerinde bulunan Osmanlı Kumpirci’si gerçekten bir efsane. Hafta sonları önünde uzun kuyruklar oluştuğu için fırsat bulduğunuzda mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

  Değişik tatlara meraklıysanız, rutin şeyler yemek istemiyorsanız eski Bakırköy Adliyesi’nin yanındaki Samsun Bafra pidecisi tam size göre. Eski Bakırköy adliyesine geldiğinizde Tokalak Bafra pidecisi diye sorsanız herkesin size rahatlıkla tarif edebileceği bir mekân burası. Kapıdan girdiğimizde ufak bir dükkân ile karşılaşıyoruz. Menü gayet yerel ve kısa. Siparişi verdiğiniz an yaklaşık 5 dakika gibi bir sürede dumanı üzerinde tereyağı kokuları ile geliyor masanıza Bafra pidesi. Özellikle Karışık pidesini denemenizi öneriyoruz. Fiyatları gayet uygun olan Bafra pidecisi haftanın her günü hizmet veriyor.

  Ebuzziya Caddesini takip ederek sahile doğru inerken sağ tarafımızda Havuzlu Bahçe karşılıyor bizi. Yorucu bir yürüyüşten sonra ağaçlar altında ve su sesleri arasında bir yorgunluk çayı içmek isterseniz tam size göre. Çay ve kahvenin yanı sıra nargile de seçenekler arasında.

  Bakırköy’de görülmesi gereken yerler arasında diğer bir seçenek ise Ocean Cafe. Carousel Alışveriş Merkezi‘nin arkasındaki Taş Evler sokakta bulunan bu Ocean Cafe dekorasyonu ile gerçekten farklı bir mekan.

  Canlı müzik, rahat koltuklar ve sevdikleriniz ile güzel vakit geçirmek derseniz İstasyon Cafe tam size göre. Türkçü Sokak (Avşar Sineması karşısı) No:5 adresinde bulunan İstasyon Cafe Bakırköy’ün eski ve güzel mekânları arasında.
   


Sayfayı Paylaş