Bahçelievler de otomobil galerileri mühürleniyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  İçişleri Bakanlığı'nın galerilerin
  şehir dışına çıkarılmasını içeren genelgesi ile İstanbul Bahçelievler'deki 75 galeri mühürlenmeye başlandı. Galericiler, kriz ortamında yapılan uygulamaya tepki gösterdi. Bahçelievler'de faaliyet gösteren otomobil galerileri, İçişleri Bakanlığı'nın galerilerin şehir dışına çıkarılmasını içeren 2008/71 sayılı genelgesi kapsamında mühürlendi.

  [​IMG]

  Talatpaşa Caddesi'ne gelen Bahçelievler Belediye'sine bağlı zabıta ekipleri belirlenen galerileri mühürledi. Galeri çalışanlarından içerideki araçların çıkarılmasını isteyen zabıta ekipleri araçları çıkarılmasının ardından galerilerin otomobil girişlerini mühürledi. Beş gün içerisinde tahliye edilmek istendiklerini belirten galeri sahipleri ise bu duruma tepki göstererek, "Bizim iş yerlerimizde onlarca insan çalışıyor. Bu kriz ortamında bu şekilde bir uygulama yapılmasını anlamakta zorluk çeliyoruz. Bazı arkadaşlarımız yürütmeyi durdurma kararı almasına rağmen dükkanlarının mühürleneceği söyleniyor. Belediye hukuktan üstün değildir" şeklinde konuştu.
  Mahkeme kararı olan galeriler uzun görüşmelerin ardından kapatılmazken cadde üzerinde bulunan diğer galeriler zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Çıkan genelge doğrultusunda Bahçelievler ilçesinde 75 galerinin mühürlenerek kapatılacağı öğrenildi.
  26.06.2009, Cuma
   


Sayfayı Paylaş