Bahar Yorgunluğu, Bahar Temizliği

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Bahar Yorgunluğu, Bahar Temizliği
  Kozmik beden temizliği sayesinde bedenimiz ve iç organlarımız daha sağlıklı hale gelerek, ruh ve beden yaşı olarak on yaş daha gençleşeceğimizi söyledi. Beden temizliği yılda iki defa sonbahar ve ilk bahar aylarında dolunayın olduğu zamanlar ayın çekim kuvvetinden faydalanarak yapılan bir beden temizliğidir. Pankreas, karaciğer, akciğer, safra kesesi, kalın bağırsaklarımız ve hücrelerimizi yenileyecek daha sağlıklı hale getirecektir. Kozmik beden temizliğinin bahar temizliği ve yorgunluğu sayesinde bazı hastalıklara karşıda önlem almış olacağız.

  Kozmik beden temizliğinin bahar yorgunluğundan sonra temizlemek için bu kürü uygulayacağınız malzemelerin listesi şöyledir. Kırmızı pancar, yeşil elma, havuç ve lahana mevsimsel hava şartlarına ve besinlerin tazelik oranına göre ıspanak, maydanoz, sularını sıkarak her sabah siyah çay yerine bu suları birer kaşık zeytin yağı katarak yudum, yudum içmelisiniz. Sabahleyin kahvaltıda bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra öğden yine mevsimsel meyve sebzelere göre beş dakika kadar haşlayıp maydanoz ve ıspanak sularını zeytinyağı katarak tüketin. Akşamları salata türü, bol yeşillikler tüketilebilir. Sebze çorbası, yenmelidir. Ağır et ve etli ürünlerden kaçınmalısınız. Son gece ise, akşam yemeği yerine 1 bardak suya limon suyu ve bir su bardağı zeytin yağını katarak yudum, yudum içiyoruz. Burundan bolca, nefes alıp veriyoruz ki, bedenimizde yağlar gezin ve bedenimizi temizlesin toksinlerden arındırsın. Sabah kalkınca da lavma yaparak kozmik beden temizliğini tamamlamış oluyoruz.

  Lavmanın uygulanışı, yapılışı: Bu aşamada diz üstü durulur ve öne yere doğru eğilin. Hortum ve anüs yağlanarak veya kremlenerek hazırlanır. Lavman seti, içindeki suyun rahatça kalın bağırsağa akması için 1-1,5 m. yükseğe asılır. Diz üstü durumda lavman setinin hortumu anüse yerleştirildikten sonra dirseklerin üzerine eğilerek alın yere değecek şekilde baş ve beden öne doğru yatırılır. Lavman setindeki bütün suyun kalın bağırsağa dolması beklenir. Daha sonra duruş pozisyonu hiç bozulmadan, lavman seti anüsten çıkarılır. Bu işlemden 1 dakika sonra vücut önce sağ tarafa 5 dakika yatırılır. Sonra sırt üstü yatarak bacaklar yukarı doğru kaldırılır ve suyun kalın bağırsağın dibine doğru gitmesi sağlanır. Bu konumda mümkün olduğu kadar durulduktan sonra boşaltım yapılır. Bahar kürünü uygularken yememeniz gereken bazı besin maddeleri vardır. Bunlar, ekmek, hayvansal gıdalar, et, süt, yumurta, konsantre gıdalar, ve şeker gibi maddelerden uzak duruyoruz. Lavman yaparak bedeni temizliyoruz.
   


Sayfayı Paylaş