Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve meryem_dogdu35 tarafından 24 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. meryem_dogdu35 New Member


  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler aslında oldukça fazladır ve yüzyıllar boyunca bir çok hastalık tedavisinde kullanılmışlardır.Ben size bu yazımda sadece en etkili olanlardan bahsedeceğim malum kış geliyor ve hastalıklara yakanma riskimiz oldukça artıyor bu nedenle basit önlemlerle bu sorunu çözebiliriz.

  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Gıda Takviyeleri

  1- Köpek Balığı Kıkırdağı

  Köpek Balığı Kıkırdağı yapılan araştırmalardan sonra ilk önce kanser hastalarında tedavisinde zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılmış ve oldukça iyi sonuçlar alındığından sürekli kullanılmaya başlamıştır hiç bir yan etkisi olmayan bu ürün çabuk hastalanan ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için idealdir.

  Yüksek oranda protein, kalsiyum, sodyum ve fosfor içerir. Ayrıca ürün, glukozamin ve kondroitin sülfatı doğal olarak yapısında bulundurmaktadır. Köpekbalıklarının ömürlerinin uzun olmasının en önemli sebebi organizmasında tümör gelişmeyen birkaç hayvandan birisi olduğu düşünülmektedir.

  2-Zencefilli Macun

  Zencefilli macun hepinizin bildiği gibi yüzyıllardır kullanılan bir karşımdır ve bağışıklık sistemi üzerine oldukça etkilidir.

  Zencefilli ve Diğer Bileşen Bitkilerin Faydaları

  Üst solunum yolları; grip, öksürük, sinüzüt, faranjit, laranjit, astım, bronşit, bademcik iltihabı, ortakulak iltihabı, guatır, geniz akıntısı, balgam sökücü olarak tedaviyi destekler. Böbrek, idrar yolları, prostat iltihapları, idrarda yanma, kısık kısık gelme, bayanlarda aybaşı düzensizlikleri, yine böbreklerde, taş kum soğuk algınlıklarında, kansızlıkta çok büyük destek sağlar. Romatizma ve siyatik ağrılarında yorgunluk ve halsizliklerde etkilidir. Vücudu terletir, mideyi kuvvetlendirip, hazmı kolaylaştırır. Beyni ve dimağı temizleyerek unutkanlığı önlemede destekleyici unsur olarak kullanılır.

  3-Ekinezya

  Ekinezya çok eski bir şifa otu olarak tanınır ve birçok eski kültürde ilaç olarak kullanılmış oldukları bilinir. Özellikle Kuzey Amerika'nın yerlileri kirpi otunu öksürüğe, boğaz ağrılarına ve iltihaplanmalara karşı ilaç olarak kullanmışlardır. Modern tıpda solunum ve idrar yolları iltihaplanmalarında ve zor kapanan dış yaralarda kullanılır; bunlar genelde Echinacea purpurea, E. pallida ve E. angustifolia türleridir.

  Şimdi ekinezyanın, birçok doku ve hücrenin savunmasında kullanılan T
  hücrelerinin üremesini artırdığı konuşuluyor. Birçok çalışmada, ekinezyanın vücudun koruması olan akyuvarları güçlendirdiği ve mikropları yok etmesine teşvik ettiği ileri sürülüyor. Ancak ekinezya, aktarlardan alındığında yabancı birçok karışımı da içinde bulundurabiliyor. Bu sebeple aktardan alınması sakıncalıdır. Bunların direkt ilaç haline getirilmiş ekstrelerini içeren hapları piyasada bulunmaktadır. Ekinezyanın antiviral etkisi de olduğu söyleniyor. Uzun süre ve fazla miktarda kullanılması, karaciğerde hasar yaratabiliyor.Kaynak
   


Sayfayı Paylaş