Aykut'un Yükü 'Kocaman'

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Hem teknik, hem sportif direktör; hem de mentör... Aykut Kocaman, en az 3 görevi bir arada yürütüyor...Fenerbahçe formasını terlettiği yıllarda taraftarların gönlünde taht kuran Aykut Kocaman, sarı-lacivertli camiada önce 1 yıl sportif direktörlük ve ardından geçen sezon teknik direktörlük yaparak tarihte yeni sayfalar açtı.

  Daum döneminde sportif direktör olarak mesai harcayan ve özellikle transfer çalışmalarında büyük rol oynayan Aykut Kocaman, teknik direktör olduğu ilk senede ise şampiyonluğa ulaştı.

  Ancak bu hiç de kolay olmadı. Trabzon ile oynanan son maçta kaçan şampiyonluğun ardından devraldığı takımı lige hazırlamak, psikolojik olarak diri tutmak, takım içinde çeşitli sorunlarla uğraşmak, birlik ve beraberliği sağlamak, takım duygusunu aşılamak aylarca sürdü.

  Şimdi ise şike soruşturması nedeniyle yaklaşık 3 haftadır çok zor bir dönem yaşanıyor. Aykut Kocaman kendisi, ekibi ve futbolcularını futbola odaklandırmaya çalışsa da bu %100 sağlanmış değil ve hemen olamazda...İster istemez saha dışındaki olaylar takımı olumsuz etkiliyor. Federasyonun kararı bekleniyor ve bu süreçte futbolcuları mental olarak hazırlamak, basın aracılığıyla camiaya ve kamuoyuna seslenmek Aykut Kocaman'a düşüyor. Seçtiği kelimelerde çok dikkatli davranan Aykut Kocaman, Fenerbahçe Kulübü'ndeki teknik direktör ve sportif direktör görevine ek olarak kendisine ister istemez en azından bir tane daha vazife ekliyor o da mentörlük...Futbolcularını hazırlıyor, taraftarlara mesajlar veriyor...

  Taraftarlar hem kazanılan şampiyonluk hem de yaşanan zorlu süreçte O'na "Sen bizim Kocaman gururumuzsun, sen bizim Kocaman umudumuzsun" diye sesleniyor...

  Aykut Kocaman ise özetle; "Bizim şu anda yapabileceğimiz en büyük transfer, sezonun sonundaki oyun anlayışımızı, mücadele gücümüzü özellikle kolektif oyun anlamındaki oyun gücümüzü geri yakalamak ve sadece futbola odaklanabilmek olacaktır." diye konuşuyor.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş