Ayak Şişmesi İçin Bitkisel Tedavi

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ayak Şişmesi İçin Bitkisel Tedavi
  Ayak şişmelerinin altında yadan sebep ve nedenler çok önemli kriterlerdir. Bunları bilerek tedaviye başlamak daha sağlıklıdır. Bilinçsizce uygulanan tedaviler, yanlış sonuçlar doğurabilir. Genel olarak hamilelik döneminde, adet dönemlerinde yada şişmanlıkta, uzun süre ayakda durmak zorunda kalanlar da ayak şişmeleri görülmektedir.

  Bunun yanı sıra günlük yaşamınızda az hareket etme, damar bozukluklarına yol açmaktadır. Bacak damarlarının üzerinde aşırı baskı oluşmasının sebepi uzun süre ayakda durmaktan kaynaklanır.

  Aynısafa çiçek yaprağı ayaklar için çok iyi gelmektedir. Bu yapraklar sayesinde ağrılarınız sona erer ve ayaklarınızdaki şişlikler inişe geçmeye başlar. Çok ince kıyılmış aynısafa çiçekyaprağını bir ölçek, ve saf organik zeytinyağını beş ölçek olarak, ağzı kapalı cam bir kavanoza koyarak, iki hafta gibi bir süre bekletiyoruz. Daha sonra bu oluşturduğumuz, ayak şişmeleri için bitkisel formülümüzü temiz bir tülbentten geçirerek süzüyoruz. Posa da güzelce sıkıyoruz. Elde ettiğimiz bitkisel formül yani, aynısafa yağı, eşit oranda kantaron yağı ile senkronize edilir, karıştırılır. Bu karışım ayak ve bacak şişliklerine iyi geldiği gibi varis ağrılarınada çok iyi gelmektedir.
   


Sayfayı Paylaş