Avea Teknopark Ar-Ge Binası

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Avea'nın Yeni Teknoloji Merkezi
  Ar-Ge ve teknoloji merkezi Avea Teknopark açıldı
  Kesintisiz ve kaliteli iletişimi tüm Türkiye'ye yaymak, Türkiye'yi doya doya konuşturmak için çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz. Şimdi de karşınızda Avea'nın yeni teknoloji üssü Avea Teknoloji Merkezi! Avea teknoloji grubu çalışanlarının yanı sıra sürekli gelişen santral ve bilgi teknolojileri ekipmanlarına da gelişmiş bir ortam sunacak olan Avea Teknoloji Merkezi, hizmet kalitemizin daha da artmasına katkıda bulunacak.

  Avea Teknoloji Merkezi tüm Avealılara hayırlı olsun.

  Özellikler

  Toplam 17 bin metrekare
  Net 5 bin 200 metrekaresi 4 kata dağılmış 708 kişilik çalışma alanından oluşan binanın toplam kullanım alanı brüt 17 bin metrekare.

  Teknolojik donanım
  1. bodrum kat tamamıyla teknik ekipmanlar için ayrıldı. Bu katta 700 metrekarelik IT Data Merkezi ve 1100 metrekarelik Network Santral Salonu kuruldu. Yine bu katta şebekenin 24 saat boyunca kesintisiz şekilde takip edileceği Gözetleme Salonu inşa edildi.

  [​IMG]

  Ar-Ge Merkezi
  İşletmemiz yürüttüğümüz Ar-Ge faaliyetleri icin 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği" hükümleri çerçevesinde "Ar-Ge Merkezi" belgesinin verilebilmesi için TC Sanayi Bakanlığı'na başvurmus ve 25 Mayıs 2010 tarihinde basvurumuz onaylanmış ve Ar-Ge Merkezi sertifikasi almıştır.

  Ar-Ge Merkezimizde şu an için 174 kişi çalışmaktadır. Aynı zamanda tam techizatlı bir adet test labaratuvarımız da bulunmaktadır.

  Her ihtiyaca yanıt
  Tüm çalışanların ortak kullanımına açık olan 2. bodrum katta; yemekhane, kafeterya ve toplantı odaları, eğitim salonu, diğer binalardan gelen ziyaretçiler için havuz ofis, idari işlere ait ofisler, güvenlik, kuaför, doktor ve psikolog odaları yer alıyor.

  Gelişmiş altyapı
  3.ve 4. bodrum katlar 140 araçlık otopark ve binayı besleyen elektrik ve mekanik sistem odalarını barındırıyor. Bina enerji sistemi serviste herhangi bir aksamaya yol açmamak için tam yedekli olarak planlandı. Tüm altyapı ve sistemler için toplam 18 milyon dolar bütçe kullanıldı.

  Ferah çalışma ortamı
  Binanın günışığı alan cephelerinin kapatılmamasına özen gösterildi, 3.10 metrelik tavan yüksekliği ile ferah bir çalışma ortamı tasarlandı.

  Depreme dayanıklı yapı
  Sur Yapı tarafından inşa edilen bina, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği deprem tetkiklerinde tam not aldı.
   


Sayfayı Paylaş