Avea Ringa

Konusu 'Avea' forumundadır ve GamZe tarafından 3 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kısaca Avea Ringa Nedir

  Ringa, sizi arayan kişilerin telefonda duyduğu standart çalma sesini değiştirebilmenizi sağlayan bir servistir. Telefon modeliniz ne olursa olsun, sizi arayanları artık seçtiğiniz Ringa'larla karşılayabilirsiniz. Böylece sizi arayanlar telefon çalma sesi ya da meşgul sesi yerine Ringa'nızı dinleyecektir. Ringa'lar isterseniz şarkılar, isterseniz ses efektleri olabilir; Avea'nın size sunduğu alternatiflerden beğendiğinizi kullanabilirsiniz.

  Ringa ile yapabilecekleriniz: Ringa ile seçtiğiniz şarkı veya efekti isterseniz herkes için isterseniz farklı numaralara tanımlayabilirsiniz. Arayan her numara için veya sadece belirlediğiniz numara için tanımlama yaptıktan sonra bu isteğinizin sadece Gelen Çağrı'da ya da Meşgul'de ya da her iki durumda da aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

  Tanımlama yaptığınız Ringa sadece Gelen Çağrı için geçerli olacaktır. İsterseniz Meşgul durumu için de ayrıca tanımlama yapabilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz Ringa'nızın sadece haftaiçi ya da haftsonu ya da tüm zamanlar için aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

  Ringa servisi aylık üyelik gerektiren bir servistir. İstediğiniz zaman Ringa'yı açabilir veya kapatabilirsiniz.

  Ringa nasıl çalışır?

  Ringa, telefonunuz aranıyorken sizi arayan kişilerin duyduğu standart çalma sesi ile beraber seçtiğiniz şarkı veya efektlerin aynı anda çalması esasına dayanan bir servistir.

  Ringa üyeliğinizi başlatmak için 9292'yi ya da *100# 'yi arayarak istediğiniz Ringa'yı seçmeniz veya SMS kodunu 9292'ye göndermeniz yeterlidir.
   


 2. GamZe Moderator

  Ringa servisini nasıl kullanıma açarım?

  9292'yi arayarak:
  Avea Ringa servisinden yararlanmak için telefonunuzdan 9292'yi ücretsiz arayarak üyelik menüsünden işlem yapabilirsiniz. Üyelik işleminizin onaylandığı size kısa mesajla bildirilecektir. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra sizi arayanların duyacağı biçimde dinleyebileceğiniz Ringa alternatifinden seçim yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz sizi arayan herkesin veya sadece belirleyeceğiniz numaraların dinlemesini seçebilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

  9292'ye SMS göndererek:
  Cep telefonunuzdan RINGA ACIK yazıp 9292'ye SMS göndererek servisi kullanıma açabilirsiniz. Üyeliğiniz ile ilgili onay bilgisi size SMS ile birkaç dakika içinde iletilecektir. Bu onay mesajını aldıktan sonra istediğiniz Ringa'yı kullanabilmek için SMS kodunu "RINGA " (örn. RINGA 50101) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Böylece SMS ile tanımladığınız Ringa'yı herkes, her çağrı durumunda dinler.
  Eğer arayan numaraya göre tanımlama yapmak isterseniz AYARLARIM yazarak (örn. AYARLARIM 1234567 05551234567) 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.
  Meşgul tonuna özel tanımlama yapmak isterseniz, "MESGULRINGATANIMLA " (örn. MESGULRINGATANIMLA 50101) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Böylece SMS ile tanımladığınız Ringa'yı, herkes, meşgul çağrı durumunda dinler. Eğer arayan numaraya göre tanımlama yapmak isterseniz "KISISELMESGULRINGATANIMLA " (örn: KISISELMESGULRINGATANIMLA 50101 05551234567) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

  *100# ile:
  Cep telefonunuzdan *100# tuşlayıp Ringa menüsüne girerek mevcut kategorilerden seçim yapabilirsiniz. *100# ile seçtiğiniz Ringa'yı arayan tüm numaralara tanımlayabilirsiniz.
   
 3. GamZe Moderator

  Ringa'larımı nasıl değiştirebilirim? 9292'yi arayarak:

  Yeni bir Ringa için:


  9292'yi aradıktan sonra Ringa Kategorilerim menüsünden önce istediğiniz Ringa'yı seçersiniz ve tanımlama işleminiz başlatılır. Kısa bir süre sonra onay bilgisi size SMS ile iletilir. Daha sonra farklı tanımlamalar da kullanmak isterseniz eski seçimlerinize Ringa Koleksiyonum menüsünden ulaşabilirsiniz.

  Zaten Koleksiyonunuzda olan bir Ringa için:

  9292'yi aradıktan sonra Ringa Koleksiyonum menüsünden daha önce seçtiğiniz Ringa'larınızı dinlersiniz. İstediğiniz Ringa'yı seçtikten sonra yeni bir Ringa seçmek için yaptığınız işlemlerin aynısını burada da yaparsınız. Onay bilgisi size yine SMS ile iletilir. Ringa Koleksiyonunuzdan seçtiğiniz şarkı veya efektler için ücret ödemezsiniz.

  9292'ye SMS göndererek:
  İstediğiniz Ringa'yı kullanıma açmak için SMS kodunu "RINGA " (örn. RINGA 50101) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.
  Eğer arayan numaraya göre tanımlama yapmak isterseniz AYARLARIM yazarak (örn. AYARLARIM 1234567 05551234567) 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. SMS ile yaptığınız tanımlamalar gelen çağrı durumunda geçerlidir. Meşgul durumu için de tanımlama yapmak isterseniz, "MESGULRINGATANIMLA " (örn. MESGULRINGATANIMLA 50101) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Böylece SMS ile tanımladığınız Ringa'yı, herkes, meşgul çağrı durumunda dinler.
  Eğer arayan numaraya göre tanımlama yapmak isterseniz "KISISELMESGULRINGATANIMLA " (örn: KISISELMESGULRINGATANIMLA 50101 05551234567) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

  *100# ile:
  Cep telefonunuzdan *100# tuşlayıp Ringa menüsüne girerek mevcut kategorilerden seçim yapabilirsiniz. *100# ile seçtiğiniz Ringa'yı arayan tüm numaralara tanımlayabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş