Avea Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Konusu 'Avea' forumundadır ve GamZe tarafından 6 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Avea Rehber Yedekleme Servisi Kullanarak Yedek Nasıl Yapılır

  YedekRehber kullanıcıların SIM telefon defterlerini yedeklemelerine imkan sağlar.

  YedekRehberi kullanarak SIM kartınızdaki tüm isim ve telefon numaralarını kopyalarsınız böylece SIM kartınız bozulduğunda, cep telefonunuz çalındığında, alacağınız yeni SIM karta yedeğini aldığınız telefon numaralarını tekrar yükleyebilirsiniz.

  Dilediğiniz zaman YedekRehber’inizi, İşlemler menüsündeki Adres Defterinizden güncelleyebilir, yeni numaralar ekleyebilirsiniz.

  YedekRehber nasıl yapılır?

  • AveaServis menüsünden YedekRehber seçilir. “Gonder” ve “SIM Karta Yukle” seçenekleri ekrana gelir.

  • Telefon Defterini Yedeklemek için: “Gonder” seçeneği seçilir, böylece telefon defteri Avea tarafından saklanır*. Yedekleme işlemi SIM karttaki telefon numara sayısına göre 2-10 dakika sürer.

  • Telefon Defterini Yüklemek için: “SIM Karta Yukle” seçeneği seçilir, daha önceden yedeklenen telefon defteri SIMkarta yüklenir.**

  *Daha önce yedekleme yapılmış ise ve tekrar yedekleme yapılıyorsa enson bilgiler önceden saklanmış telefon defterinin üzerine yazılır.

  **Sistemden SIM karta yükleme yapıldığında SIM kart üzerinde kayıtlı numaralar var ise bu numaraların üzerine yazılır.

  ***Abonenin yedeklediği bilgiler, abonelik devam ettikçe saklanır. Abonenin hattını iptal etmesi veya numarasını başka bir operatöre taşıması durumunda bu bilgiler silinir ve erişilemez hale gelir.
   


Sayfayı Paylaş