Avea biDünyaPaylaş

Konusu 'Avea' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Sosyal ağların artık cebinde!
  Facebook, Twitter, Picasa ve biAlem gibi sosyal paylaşım sitelerine tek bir adresten, biDünyaPaylaş'tan, erişebileceksiniz. Telefonunuza bir uygulama indirmenize gerek yok! Cep telefonlarınızın SMS ve MMS özelliklerini kullanarak, istediğiniz zaman, istediğiniz yerden, Facebook'ta fotoğraflarınızı paylaşabilecek, Twitter'da durumunuzu kolaylıkla güncelleyebileceksiniz.

  Paylaşın...
  İstediğiniz resim, videolarınızı ya da durum güncellemelerinizi biDünyaPaylaş'ı kullanarak aynı anda Facebook, Picasa, Twitter ve bialem gibi en çok kullandığınız sosyal ağlarda yayınlayıp, paylaşabilirsiniz.

  Her an her yerde cep telefonunuzdan erişin...
  Cep telefonunuzdan sadece MMS ya da SMS göndererek aynı anda resimlerinizi, müziklerinizi ve videolarınızı yedekleyebilir ya da favori sosyal paylaşım ağlarına yükleyebilirsiniz. Resimlerinizi paylaşmak, yedeklemek, blog yazmak ya da durumunuzu güncellemek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

  Saklayın...
  Tüm resim, video ve müziklerinizi biDünyaPaylaş'da saklayabilirsiniz. 25MB'lık bellek ile dosyalarınız güvende...

  Uyumlu Telefonlar
  biDünyaPaylaş servisini kullanarak tüm cep telefonu modellerinden sosyal ağlarınıza video, resim ve ses dosyaları yükleyebilir, durum ve blog güncellemesi yapabilirsiniz. Aşağıdaki cep telefonu modelleri biDünyaPaylaş internet sitesinden cep telefonunuza otomatik cep kanalı gönderme işlemini desteklemektedir. Cep telefonunuz aşağıdaki modeller arasında değilse cep kanallarını manüel olarak da telefonunuzun rehber kısmına ekleyebilirsiniz. İşlem detayları Kullanım Bilgileri adımında mevcuttur.

  NOKIA:
  6300, 6230i, 2630, 2600, 6600, N73, 6020, 6100, 8310, 3100, 6230, N70, 6610i, 3120, 6630, 3220, 7610, 6030, 2610, 3510i, 6070, 3500C, 6131, 6610, 6220, 3200, 5310, N95, 1680C, 7250i, 3600S, 6233

  SAMSUNG:
  SGH-D900i

  SONY ERICSSON:
  K750i, K700i, W810i, T250I

  Ücretlendirme
  ** Servisi kullanmak kampanya süresi boyunca ücretsizdir.

  Abonelikli yapı
  Bireysel faturalı aboneler aylık 2 TL ödeyerek yalnızca bu servis için kullanılabilecek 50 MMS ve 50 SMS atma hakkına sahip olacaktır. Bu MMS ve SMS'ler bir sonraki aya devredilmeyecektir.
  Bireysel faturasız aboneler haftalık 0,5 TL ödeyerek yalnızca bu servis için kullanılabilecek 12 MMS ve 12 SMS atma hakkına sahip olacaktır. Bu MMS ve SMS'ler bir sonraki haftaya devredilmeyecektir.
  Bu adetleri geçen müşteriler aşağıda belirtilen tek kullanımlık yapı üzerinden ücretlendirilecektir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

  Tek kullanımlık yapı
  Bu yapıda kullanıcılar servise abone olarak toplu MMS ve SMS atma hakkına sahip olmayacak, yerine cep telefonlarından sosyal sitelere yükleme yaptıkça standart SMS ve MMS (2 SMS) ücreti üzerinden ücretlendirilecektir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

  biDünyaPaylaş internet portalı kullanan müşterilerin servis kullanımı ücretlendirilmeyecektir. Müşteriler bu siteden ücretsiz olarak tanımladıkları sosyal paylaşım sitelerine içerik yükleyebileceklerdir. Abonelikli yapıda, bu portal üzerinden kullanıcıların birbirlerine attıkları MMS'ler müşterinin sahip olduğu haklardan giderken, tek kullanımlık yapıda standart MMS ( 2 SMS ) olarak ücretlendirilmektedir
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  biDünyaPaylaş sitesi en iyi Internet Explorer 7, Internet Explorer 8, Firefox 3.5 ve Firefox 3.6 tarayıcılarında görüntülenmektedir.

  Nereden başlamalıyım?

  Avea biDünyaPaylaş'ı kullanarak üye olduğunuz sosyal sitelere yükleme yapmak istiyorsanız önce "Bağlantı" kurmanız gerekmektedir. Benim bölümünden Ağlarım menüsüne giriniz. Bu menü altındaki Mevcut Bağlantılar bağlanabileceğiniz sosyal ağları listelerken Etkin Bağlantılar aktif bağlantılarınızı gösterir. İlk yapmanız gereken Mevcut Bağlantılarda bulunan üyesi olduğunuz sosyal ağlarla bağlanmak olmalıdır. Bağlandığınız ağları Etkin Bağlantılar'ın altında bulabilirsiniz.

  Bağlantılarınızı kesmek için Etkin Bağlantılar adımının altındaki listeden bağlantı kesmek istediğiniz sosyal ağın ismini seçmeniz yeterlidir.

  İçeriklerimi nasıl yüklerim?

  Benim menüsünün altından İçeriklerim adımını seçmelisiniz. Bu alan biDünyaPaylaş portaline yüklediğiniz bütün içeriklerin görüntülendiği alandır. İçerik yüklemek için Yeni İçerik Gönderin adımının altından Bir Dosya Yükleyi seçin. Seçtiğiniz içerikleri yükledikten sonra ayrıntılarını düzenlemeniz gerekmektedir. (İsim, tanım,içerik,vs...) Ayrıntılar bölümünden aynı zamanda içeriklerinizi hangi sosyal ağa ya da ağlara yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz. (Bu adım için öncelikle bağlantılarınızı kurmanız gerekmektedir. Bu işlem yukarıda anlatılmıştır)

  İçeriklerinizi sosyal ağlarınıza yüklemenin bir başka yolu da İçeriklerim menüsünde bulunan dosyalarınızı ekranın sağ tarafındaki Yayınla başlığı altında görüntülenen sosyal ağ logolarına doğru mouse yardımıyla sürüklemenizdir. İçeriklerinizi yine ekranın sağ tarafında bulunan Çöp başlığına sürükleyerek silebilir ya da ekranın alt tarafında bulunan biDünyaPaylaş klasörlerine sürükleyerek ilgili klasörlerde tutabilirsiniz.

  Cep telefonumdan sosyal ağlarıma nasıl içerik gönderirim? Gizlilik ayarlarımı nasıl yaparım?

  Gizlilik ayarlarınızı yapmak için Benim menüsünün altından Telefonum adımını seçmelisiniz. Bu adım aynı zamanda cep telefonunuzdan sosyal ağlarınıza içerik göndermenizi sağlayacaktır. Yeni cep kanalı oluştur tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda başlık alanına oluşturacağınız cep kanalı isminizi girdikten sonra içerik göndermek istediğiniz sosyal ağlarınızın ismini seçmeniz yeterlidir.

  İlk adımda SMS göndererek durum güncelleme için kullanacağınız sosyal ağları, ikinci adımda ise MMS göndererek video, resim ve ses yükleyeceklerinizi seçebilirsiniz. biDünyaPaylaş portali üzerinde yedeklemek için kullanacağınız ve başkalarının görmesini istemediğiniz dosyaları Seçenekler bölümünde bulunan Gizlilik adımından ayarlayabilirsiniz. Sadece ben seçeneğini tıkladığınızda içerikleriniz başkaları tarafından görülemeyecek, Arkadaşlar seçeneğini tıkladığınızda sadece arkadaşlarınız görebilecek, Herkes seçeneği ile ise tüm biDünyaPaylaş kullanıcıları tarafından görüntülenebilecektir.

  Cep kanalınızı yaratarak Kaydet ve cep telefonuna gönder tuşuna bastığınızda ilgili cep kanalı otomatik olarak telefonunuza gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen cep kanalınızı rehberinize herhangi bir kayıt gibi kaydedebilirsiniz. Cep telefonunuzun otomatik cep kanalı gönderimini desteklememesi durumunda cep kanalı isminizin yanında bulunan Seçenekler adımından Manüel telefon ayarlarına girerek orada bulunan cep kanalı ismi ve kısa numarayı rehberinize yeni bir kontak kişisi gibi kaydetmeniz gerekmektedir.

  Cep kanallarınız telefonunuza kaydedildiğinde sosyal ağlarınıza telefonunuzu kullanarak içerik göndermeye hazırsınız demektir. Tek yapmanız gereken durum ve blog güncellemek için ilgili cep kanalına durumunuzu yazarak SMS, video, resim ve ses yüklemek için ilgili içeriği MMS olarak göndermektir.
   

Sayfayı Paylaş