Avea Arayanı Bil Nasıl Yapılır

Konusu 'Avea' forumundadır ve GamZe tarafından 6 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Avea ArayanıBil Nasıl Yapılır Kısaca Anlatalım;

  Öncelikle şunu belirtelimki ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz. Bunlar;

  Ulaşılamayan Durumlar İçin: ArayanıBil Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS'le bildirir. Aynı zamanda ŞimdiAra servisi sayesinde karşı tarafa şimdi kendisini arayabilirsiniz mesajı iletilir.

  Her Durum İçin ArayanıBil: Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar "ulaşılamıyor" anonsunu dinlerler. O sırada size geler çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

  ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktifleştirebilirsiniz.

  SMS ile: SMS’le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için "ACIK" yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

  ArayanıBil servisini her durum için aktifleştirmek için "ACIK" yazıp 5555’e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz: **21*05559477070# Gönder

  100# ile: ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yapabilirsiniz.

  ArayanıBil servisi ile size bırakılan sesli mesajları 888’i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

  Ücretlendirme: ArayanıBil servisi aylık ücreti 0,89 TL'dir. ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi'ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler. Aktivasyon işlemleri 0,89 TL'dir. Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

  İptal etmek için: SMS'le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda iptal etmek için "ARAYANIBIL IPTAL" yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. ArayanıBil servisini her durum için iptal etmek için "ARAYANIBIL IPTAL" yazıp 5555'e gönderebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş