Avakado Yaprağı Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Avakado Yaprağı
  Avakado genel olarak tansiyon tedavilerinde, hipertansiyon hallerinde, yorgunluk da ve uykusuzluk problemi çekenler de belirgin olarak olumlu sonuçlar çıkarabiliyor. Avakado tabletleri kapsül, olarak da sağlık bakanlığı onaylı yerlerde zaman, zaman karşımıza gelmektedir. Eğer yukarıdaki rahatsızlıklardan birisi oluşmuş ise bu tableti alarak bitkisel tansiyon tedavisine başlayabilirsiniz. Avakado’nun kabızlık etkisi harici, başka bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kullanım şekli ise, yemekten önce 2 kapsül alınması faydalı ve yararlı olacaktır. Halk arasında tansiyon kimi zaman kronik, kimi zaman farklı sebepler ve nedenlerden boy gösterebilir. Tansiyon tıp dilinde hipertansiyon olarak adlandırılır. Hastalıkların hemen, hemen hepsinde tansiyon yüksekliği belirtileri oluşur. Buna örnek verebileceğimiz bazı hastalıklar, şişmanlık, kan hücrelerinin artması, damar sertlikleri, böbrek yetmezliği, böbrek hastalıkları gibi rahatsızlıklarda tansiyon önümüze gelir.

  Bunların yanı sıra, uykusuzluk, yorgunluk, stresli ve sıkıntılı günler geçirmek de tansiyonu tetikleyen nedenlerden bir tanesi’dir.

  Tansiyon kürü: Taze bir tutam avakado yapraklarımızı yaklaşık olarak bir bardak suda kaynatıyoruz. Daha sonra on dakika süre ile kaynattığımız avakado suyunu beklemeye bırakıyoruz, ılıması için. Bu oluşturduğumuz karışımı ikişer gün aralıkla birer bardak tüketin. Bu formüllerin yanı sıra tansiyon hastalıkları yukarıda da belirttiğimiz gibi bir çok hastalık sebebinden ve çeşitli durumlardan kaynaklanabilir.
   


Sayfayı Paylaş