Auto Show'da en büyük ilginin yeri değişmedi!

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Doğuş Otomotiv-Porsche, Autoshow İstanbul’da gücün simgesi haline gelen modellerini sergiledi..
  9-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 12. İstanbul Autoshow’da, Porsche gücün ve performansın simgesi haline gelen modelleriyle otomobil tutkunlarının ilgi odağı oldu. Autoshow ziyaretçileri, Doğuş Otomotiv’e bağlı markalarla birlikte Hall 1’de yerini alan Porsche standında RS Spyder, 911 GT2, 911 Turbo Cabriolet, Cayenne, Cayenne GTS, 911 Carrera ve Targa 4 modellerini tanıma fırsatı buldular.

  [​IMG]

  İstikrarın sembolü yenilendi; Porsche RS Spyder…
  Fuarda Porsche standının en ilgi çekici modellerinden birinin RS Spyder olduğunu belirten Doğuş Otomotiv – Porsche Marka Genel Müdürü Anıl Gürsoy “RS Spyder, yeni tasarımı, motoru, şanzımanı, şasisi, süspansiyonu ve aerodinamik unsurlarıyla mükemmel bir birleşim sağlıyor. Motorspor tutkunlarının bildiği üzere RS Spyder, 2007’de Amerikan Le Mans Serisi’nde (ALMS) 12 yarışta elde ettiği 11 birincilikle bir istikrar sembolü oldu. 2008 yılında tamamen bir yenilemeye tabi tutulan RS Spyder, standın yıldızı oldu.” dedi.


  Porsche’nin en güçlüsü; 911 GT2...
  Porsche standının bir diğer ilgi odağında ise 911 GT2’nin yer aldığını söyleyen Gürsoy, “911 GT2 modeli, Porsche’nin spor otomobil kavramının en üst noktası. Porsche mühendislerinin bugüne kadar hazırlamış oldukları en güçlü 911 model serisi unvanına sahip yeni 911 GT2’de güç ve performans çok yüksek konfor ve günlük kullanıma uygunlukla kombine edilmiş olarak karşımıza çıkıyor.” dedi.


  Lüks SUV’nin yeni temsilcisi; Porsche Cayenne GTS...
  Fuar’da, Porsche’nin lüks SUV anlayışında yeni bir çığır açan Cayenne modelini ve bu modelin daha sportif ve güçlendirilmiş versiyonu Cayenne GTS’in de yer aldığı bilgisini veren Gürsoy, “Porsche Cayenne GTS, arka bölümde yoğunlaşan krom kaplamalarının yanı sıra bagaj kapağındaki GTS logosuyla diğer Cayenne versiyonlarından ayrılıyor. Porsche Cayenne S ile Cayenne Turbo arasında konumlandırılan Cayenne GTS’te 4.8 litre hacimli V8 motora yer veriliyor. Bu aracın önemli özelliklerinden biri de normalde spor otomobillere entegre edilen Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) sisteminin kullanıldığı ilk Cayenne versiyonu olması.” dedi.


  Porsche Klasiği…911 Carrera
  Porsche’nin ilk olarak 2004 yılında tanıttığı ve teknolojik bir yenilenme süreci geçiren 997 kasa kodlu 911 model ailesinin Carrera modeli de İstanbul Auto Show’da ziyaretçilerini ağırladı. Ön ve arka tasarım yapısında yer alan yeniliklerle dikkat çeken 911 Carrera, LED teknolojili yeni nesil far yapısıyla daha farklı görünüşe sahip. Porsche tarihinde ilk defa çift kavramalı şanzıman teknolojisinin kullanıldığı 911 Carrera’da ayrıca, PDK adı verilen ( Porsche- Doppelkupplung) teknoloji de yer alıyor. Porsche AG tarafından ilk defa spor otomobil modelinin motorlarında kullanılan doğrudan yakıt püskürtme sistemi de 911 Carrera’nın ilklerinden biri.

  [​IMG]
  [​IMG]
  10.10.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş