Auto&Moto fuarı 19-24 Mayısta Ankarada

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Demos Fuarcılık tarafından Ankara'da,
  19-24 Mayıs tarihleri arasında "Auto&Moto Show" fuarı açılacak. Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Arslan, otomobildeki indirim dönemini, Armada Alışveriş Merkezi'nde düzenlenecek "Auto&Moto Show" fuarı ile yaşatacaklarını belirterek, Başkentte 3 yıldır bu tarz bir fuarın açılmadığını söyledi.

  [​IMG]

  Arslan, araçlardaki ÖTV indiriminin, 15 Haziran'da sona ereceğini hatırlatarak, "ÖTV indirimi bitmeden önce alıcılar ile satıcı firmaları bir araya getirecek olan fuarın, sektörde canlılık yaratmasını bekliyoruz" dedi.
  Dünyaca ünlü markaların otomobil, motosiklet ve aksesuarlarının da fuarda yer alacağını bildiren Arslan, fuarın arz ve talep dengesi açasından iyi bir dönemde açıldığına dikkati çekti.

  Organizasyonda motosiklet gösterilerinin de yapılacağını belirten Arslan, fuarın, gösteri anlamında da çekici bir atmosfere sahip olacağını belirtti.
  Arslan, çok sayıda tanınmış otomobil firmasının katılmasını bekledikleri fuarda, en son modelleri müşteriyle buluşturacaklarını sözlerine ekledi.
  Firmaların satış beklentisi yüksek Neziroğlu Motorlu Araçlar firma yöneticisi Atilla Koç, fuara, Hundai ve Suzuki modelleriyle katıldıklarını belirterek, katılma amaçlarının, sattıkları marka araçları en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. Ankara'da 2 noktada Hundai ve Suzuki'nin temsilciliği yaptıklarını dile getiren Koç, daha çok müşteri kitlesine ulaşarak, sağlayacakları sıcak temasla yeni ürün ve modellerini müşteriye tanıtmak ve satmak istediklerini kaydetti. Fuarın yapılacağı alışveriş merkezinin müşteri yoğunluğunu fırsata çevirmek istediklerini vurgulayan Koç, daha çok insanla yüz yüze gelerek satış grafiklerini yükseltmeyi hedeflediklerini anlattı.

  Araçların modellerine göre değişen satış fiyatlarının, 20 milyon lira ile 80 milyon lira arasında olduğuna işaret eden Koç, "Bu tür fuarlarda bana göre direk satışa dönme olasılığı zayıftır. Ancak orta vadede olabilecek taleplerin firmaya yönlendirmesi açısından iyi bir satış bekliyoruz" dedi. Halkın yoğun ilgi göstereceği fuara, katılımın yüksek olmasını beklediklerini belirten Anadolu Kıa firmasının yöneticisi Alper Kıyıcıoğlu ise "Fuarda sıcak satış beklentisi içindeyiz" dedi.
  16.04.2009, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş