Audi TT RS Coupe 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 8 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi TT RS Coupe
  5 silindirli TFSI motor
  TFSI® motor. TT RS’nin kalbi. Sadece karmaşık teknolojiden daha fazlası. Duyguları serbest bırakır. Yoğun anlar oluşturur. Bu daha start sırasında kendisini belli eder: 5 silindirli güç ünitesinin tok sesi, şiddetli bir güç duygusu yayar. Özellikle bu model için geliştirilmiş olan motor TT RS Coupe’yi 4.6 saniyede (Roadster’i 4.7 saniyede) sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır.

  200 km/h’ye çıkış TT RS Coupe’de sadece 15.9 saniye ve TT RS Roadster’de 16.9 saniye sürer. quattro® ile birlikte altı vitesli manuel şanzıman, tıpkı otomobil yarışlarındaki gibi bir sürüş heyecanı sağlar. Saf. Duygu yüklü. Son derece dinamik.

  Audi TT Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  İtiş gücü ve adrenalin: TT RS’nin motoru bu ikisini de saniyenin kesri kadar bir zamanda oluşturur. TT RS’nin 250 kW gücü serbest kalmayı bekler. Düşük devirlerde bile motor bol miktarda tork sunar. Ve bu potansiyeli çok geniş bir aralıkta muhafaza eder - 1600 ile 5300d/d arasında 450 Nm’lik etkileyici bir değerle. Her güzergahta. Her saniye.
  Daha fazla itiş gücü, daha fazla verimlilik: TT RS’nin motoru, FSI ® direkt benzin enjeksiyonu ve turboşarj kombinasyonu ile donatılmış ilk beş silindirli Audi motorudur. Tasarımı özellikle kompakt, FSI® teknolojisi yarış pistlerinde kendini kanıtlamıştır. Burada benzin verimli bir yanma ve dolayısıyla yakıttan daha iyi yararlanılması için hassas bir şekilde dozajlanarak doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Bu arada turboşarj, düşük devirlerde yüksek tork sağlar. Sizin için bunun anlamı, makul yakıt tüketimi ile birlikte etkileyici tork değerleridir.
  5 silindirli tasarım Audi’nin genlerinin derinliklerine yerleşmiştir. Rallilerde ve pistlerde kazanılan sayısız başarı ile. İlk quattro’dan (Urquattro) S1 spor quattro’ya ve Audi IMSA/GTO araçlara kadar birçok efsanevi model turboşarjlı 5 silindirli motorlarla tahrik edilmiştir. TT RS’yi Urquattro’nun mantıklı bir halefi yapan uzun bir gelenek. Ama spor düğmesine basmak suretiyle, miras alınan dinamizm daha da arttırılabilir. O zaman motor gaz pedalının hareketlerini daha çabuk tepki verir ve egzoz sisteminin destekleyici sesi daha güçlü bir homurtu halini alır. Sonuç daha önce hiç yaşamadığımız bir sürüş deneyimidir.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri
  Yakıt tüketimi, ortalama: 9.2-9.5 litre / 100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 214-221 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş