Audi TT Coupé/TT Roadster/TTS 2010

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi TT Coupé
  Saf tasarım ve mükemmel performans, en üstün spor otomobili oluşturmak için bir araya geldi. Kusursuz çizgiler, yarış otomobili teknolojisi, lüks her ayrıntıda: Bu, bir simgenin evrimi ve sizi harekete geçirmek için yapılmış bir otomobil. Yeni TT’ye talep görülmemiş ölçüde… Ama Audi Yekili Satıcınız sizi bir test sürüşüne çıkarmaktan memnun olacak.

  Teknoloji
  Audi TT Coupé dinamizm, güvenlik ve konfor taleplerini kendine özgü şekilde ustaca karşılar. Eşsiz bir sürüş deneyimi için yüksek performanslı motorlar, yenilikçi şanzımanlar ve spor süspansiyon sunar.
  • Audi magnetic ride
   Uyarlamalı amortisör sistemi, süspansiyonu, o anki sürüş durumuna uyacak şekilde dinamik olarak ayarlar. Bu, aracın kullanımını ve yol tutuşunu daha da iyileştirir.
  • S tronic
   Saf sürüş keyfi: Çift kavramalı şanzıman motordan güç akışında hissedilir herhangi bir kesiklik olmaksızın vites değiştirmenize olanak sağlar. Vites değişimleri, direksiyon simidindeki vites mandallarını veya vites kolunu kullanarak yapılabilir.
  • V6 motor
   Yüksek devirli 3.2 litrelik motor olağanüstü bir performans için 184 kW (250 HP) güç üretir (karma yakıt tüketimi: 10.3 lt/100 km; karma CO2 emisyonu: 247 g/km) S tronic ile: 9.4 lt/100 km; 224 g/km.
  • Audi uzay kafesi
   Daha fazla dinamizm, stabilite ve güvenlik için gövde, alüminyum ve çeliğin yenilikçi bir kombinasyonunu sunar. turkeyarena.com
  • quattro
   quattro® sürekli dört tekerden çekiş sistemi gücü ön ve arka tekerlekler arasında verimli bir şekilde dağıtarak çekişi ve güvenliği her durumda artırır.
  • TFSI teknolojisi
   Daha fazla çekiş, daha az yakıt: Audi TT 2.0 TFSI, 2 litre motor hacmiyle 147 kW (200 HP) üretir (karma yakıt tüketimi: 7.7 lt/100 km; karma CO2 emisyonu 183 g/km).
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi TT Roadster 2010
  İkinci nesil Audi TT Roadster
  Simgesel tasarımına sadık kalarak yeni Audi TT Roadster, safkan bir spor otomobilin atletikliği ile modern bir klasiğin saf tasarım ilkelerini mükemmel bir denge halinde bir araya getiriyor. Yeni Audi TT Roaster… Gerçek bir spor otomobil.
  Yenilikçi Audi TT Roadster teknolojisi

  Yeni Audi TT Roadster gerçekten dinamik bir sürüş deneyimi sağlamak için yeni teknolojilere öncülük ediyor. Üstü açık sürüşün özgürlüğünden, S tronic çift kavramalı şanzıman ile 3.2 litrelik V6 motorun sağladığı kusursuz güce kadar Audi TT Roadster etkilemek için yapılmıştır.
  • File şeklinde rüzgar kesici
   Otomatik olarak dışarı çıkan ve içeri giren file şeklinde rüzgar kesici hava akımını azaltır.
  • Audi uzay kafesi
   Gövde, sürüş dinamiğini, kontrolü ve güvenliği artırmak için tasarlanmış yenilikçi bir alüminyum ve çelik kompozisyonudur.
  • V6 motor
   250 PS gücündeki 3.2 litrelik motor olağanüstü performans sağlar (karma yakıt tüketimi 10.4 lt/100 km; CO2 emisyonu: 250 g/km). S tronic ile: 9.5 lt/100 km; 227 g/km.
   Audi magnetic rideUyarlamalı amortisör sistemi, kendini sürüş koşullarına uyarlamak ve yol tutuşu ile çekişi iyileştirmek için süspansiyonu milisaniyeler içinde ayarlar.
  • S tronik ve quattro
   Çift kavramalı şanzıman, vites değişimleri sırasında motordan güç akışında hissedilebilir bir kesinti olmaksızın gücü aktarır. quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemi daha fazla çekiş ve hızlanmayla daha iyi bir kullanım sağlar.
  • TFSI teknolojisi
   Daha fazla çekiş, daha az yakıt: Audi TT 2.0 TFSI, 2 litre motor hacmiyle 147 kW (200 HP) üretir ve hem manuel, hem de S tronik versiyonlarında sadece 7.8 lt/100 km (karma) yakıt tüketimine sahiptir. (karma CO2 emisyonu 186 g/km)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi TTS Coupe 2010
  Artırılmış sürüş deneyimi
  Her virajda heyecan: Audi TTS’in duygu yüklü dinamizmi katıksız bir sürüş keyfi sağlar.İster Coupé ister Roadster olsun TTS’nin sportif detayları, tavizsiz ve dinamik performansı ile seyir konforunun eşsiz karışımı her yolculuğu gerçekten de unutulmaz bir deneyime dönüştürür.
  Motor
  • Verimden kaynaklanan performans
   FSI® teknolojisi ile Audi 24 saatlik Le Mans yarışlarında bir dizi zafer kazanmıştır. TTS de bir turboşarjlı FSI® motora, 2.0 TFSI‘ya* sahiptir. Bu güç ünitesi direk benzin enjeksiyonun ve turboşarjın avantajlarını bir araya getirmektedir. Sonuç: Daha fazla güç ve daha fazla tork ama daha az yakıt tüketimi.
  • Geliştirilmiş 2.0 TFSI motor
   2.0 TFSI motor TTS’ye uyum için özel olarak gözden geçirilip geliştirilmiştir.272 bhp güç üretilmesini sağlamak için motor bloğu, silindir kapakları ve enjektörler gibi noktalarda değişiklik yapılmıştır. Performansı iyileştirilmiş bir turboşarj ile kombine edilen geliştirilmiş bir hava emiş ve egzoz sistemi, TTS’nin turbo FSI® teknolojisinin sunduğu potansiyelin tamamından yararlanabilmesini sağlar.
   Dakikada 2500 devirden 5000 devre kadar olan geniş bir motor devir aralığında turboşarj 350 Nm’lik etkileyici bir tork üretmektedir. Pratikte, opsiyonel S tronic ile TTS Coupé’de sadece 5.2 saniyede ve TTS Roadster‘de 5.4 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza ve (elektronik olarak sınırlanmış) 250 km/s’lik maksimum hıza ulaşabilirsiniz.
   *Yakıt tüketimi ve emisyon verileri:
   Audi TTS Coupé 2.0 TFSI
   Karma yakıt tüketimi : 8.1 l/100 km; karma CO2 emisyonu: 188 g/km
   Audi TTS Coupé 2.0 TFSI S tronic
   Karma yakıt tüketimi : 7.9 l/100 km; karma CO2 emisyonu: 184 g/km
   Audi TTS Roadster 2.0 TFSI
   Karma yakıt tüketimi : 8.5 l/100 km; karma CO2 emisyonu : 193 g/km
   Audi TTS Roadster 2.0 TFSI S tronic
   Karma yakıt tüketimi : 8.0 l/100 km; karma CO2 emisyonu: 187 g/km
   Tüketim ve emisyon değerleri:
   Yakıt tüketimi ortalama 11,98 lt/100 km; CO2 emisyonu ortalama 315 gr/km.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi TTS Roadstar 2010
  Kompakt güç ünitesi 4 silindirli TFSI® motor
  Verimlilik ve güç. 272 hp gücündeki yüksek performanslı TFSI® motor, Audi TTS Coupé’nin sportif kalbidir. Sadece güçlü sesi potansiyelini belli eder.
  Hızlanma: Audi TTS Coupé sıfırdan 100 km/h’ye 5.4 saniyede (veya opsiyonel S tronic şanzımanla sadece 5.2 saniyede) ulaşır ve elektronik olarak sınırlanmış 250 km/h’lik azami hıza ulaşana kadar çok seri bir şekilde hızlanmaya devam eder.

  Kullanması bir keyif: Audi TTS Coupé için özel olarak geliştirilen 2 litrelik turbo motor 350 Nm’lik büyük torkuna 2500 d/d gibi düşük bir devirde ulaşır ve bu yüksek tork düzeyini 5000 d/d’ye kadar devam ettirir. Sonuç, her durumda etkileyici bir itiş gücüdür. quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemi sayesinde motorun gücü hemen her türlü yol yüzeyinde kayıpsız şekilde hızlanmaya dönüştürülür.

  FSI teknolojisi ile Audi, Le Mans’daki 24 saatlik yarışlarda toplam beş zafer elde etmiştir. Audi TTS Coupé’de kullanılan motor, direkt enjeksiyon ile turboşarjın avantajlarını da birleştirmektedir. Sonuç: Azami verimlilik ile birlikte üstün performanstır. (turkeyarena.com) Audi TTS Coupé’de kullanılan silindir başına 4 supaplı, güçlü ama hafif TFSI motoru 100 kilometrede sadece 8.1 litre (opsiyonel S tronic® çift kavramalı şanzımanla 7.9 litre) yakıt tüketmektedir.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 7.9-8.1 l/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 184-188 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi TT RS Coupe 2010
  Daha az can sıkıntısı 5 silindirli TFSI motor
  TFSI® motor. TT RS’nin kalbi. Sadece karmaşık teknolojiden daha fazlası. Duyguları serbest bırakır. Yoğun anlar oluşturur. Bu daha start sırasında kendisini belli eder: 5 silindirli güç ünitesinin tok sesi, şiddetli bir güç duygusu yayar. Özellikle bu model için geliştirilmiş olan motor TT RS Coupe’yi 4.6 saniyede (Roadster’i 4.7 saniyede) sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır.
  200 km/h’ye çıkış TT RS Coupe’de sadece 15.9 saniye ve TT RS Roadster’de 16.9 saniye sürer. quattro ile birlikte altı vitesli manuel şanzıman, tıpkı otomobil yarışlarındaki gibi bir sürüş heyecanı sağlar. Saf. Duygu yüklü. Son derece dinamik.

  İtiş gücü ve adrenalin: TT RS’nin motoru bu ikisini de saniyenin kesri kadar bir zamanda oluşturur. TT RS’nin 250 kW gücü serbest kalmayı bekler. Düşük devirlerde bile motor bol miktarda tork sunar. Ve bu potansiyeli çok geniş bir aralıkta muhafaza eder - 1600 ile 5300d/d arasında 450 Nm’lik etkileyici bir değerle. Her güzergahta. Her saniye.
  Daha fazla itiş gücü, daha fazla verimlilik: TT RS’nin motoru, FSI direkt benzin enjeksiyonu ve turboşarj kombinasyonu ile donatılmış ilk beş silindirli Audi motorudur. Tasarımı özellikle kompakt, FSI® teknolojisi yarış pistlerinde kendini kanıtlamıştır. Burada benzin verimli bir yanma ve dolayısıyla yakıttan daha iyi yararlanılması için hassas bir şekilde dozajlanarak doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Bu arada turboşarj, düşük devirlerde yüksek tork sağlar. Sizin için bunun anlamı, makul yakıt tüketimi ile birlikte etkileyici tork değerleridir. (turkeyarena.com)
  5 silindirli tasarım Audi’nin genlerinin derinliklerine yerleşmiştir. Rallilerde ve pistlerde kazanılan sayısız başarı ile. İlk quattro’dan (Urquattro) S1 spor quattro’ya ve Audi IMSA/GTO araçlara kadar birçok efsanevi model turboşarjlı 5 silindirli motorlarla tahrik edilmiştir. TT RS’yi Urquattro’nun mantıklı bir halefi yapan uzun bir gelenek. Ama spor düğmesine basmak suretiyle, miras alınan dinamizm daha da arttırılabilir. O zaman motor gaz pedalının hareketlerini daha çabuk tepki verir ve egzoz sisteminin destekleyici sesi daha güçlü bir homurtu halini alır. Sonuç daha önce hiç yaşamadığımız bir sürüş deneyimidir.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri
  Yakıt tüketimi, ortalama: 9.2-9.5 litre / 100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 214-221 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi TT RS Roadster
  Daha az can sıkıntısı 5 silindirli TFSI motor
  TFSI® motor. TT RS’nin kalbi. Sadece karmaşık teknolojiden daha fazlası. Duyguları serbest bırakır. Yoğun anlar oluşturur. Bu daha start sırasında kendisini belli eder: 5 silindirli güç ünitesinin tok sesi, şiddetli bir güç duygusu yayar. Özellikle bu model için geliştirilmiş olan motor TT RS Coupe’yi 4.6 saniyede (Roadster’i 4.7 saniyede) sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır.
  200 km/h’ye çıkış TT RS Coupe’de sadece 15.9 saniye ve TT RS Roadster’de 16.9 saniye sürer. quattro ile birlikte altı vitesli manuel şanzıman, tıpkı otomobil yarışlarındaki gibi bir sürüş heyecanı sağlar. Saf. Duygu yüklü. Son derece dinamik.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş