Audi S6 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi S6
  Üstün performans ve konfor 10 silindirli FSI® motor
  Hükümran bir güç, azami kullanım konforu ve güçlü bir ses. Düşük devirlerdeki hafif homurtu bile bu motorun karakterini belli eder.
  1000 d/d’nin hemen üzerinde 400 Nm’yi aşan ve 3000 d/d’de 540 Nm’ye ulaşan bir tork sayesinde Audi S6 sıfırdan 100 km/h’ye 5.2 saniyede ulaşır. Elektronik olarak sınırlanmış olan azami hızı 250 km/h’dir.

  A6/S6 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S6’da kullanılan V10 silindirli, yüksek performanslı FSI ® motor, 5.2 litrelik hacmi sayesinde her zaman üstün bir çekiş gücü sağlar. Ancak muazzam bir tork, bu motorun üstün yanlarından sadece birisidir - diğer biri V10 motorun görünüşte hiç zorlanmadan ulaştığı yüksek devirlerdir. 320 kW’lık (435 bhp’lik) azami güce, bir spor otomobile benzer şekilde 6800 d/d’de ulaşılmaktadır. Ancak çok az sayıda atmosferik emişli motor böylesi geniş bir devir aralığında benzer şekilde büyük güç rezervlerine sahiptir. FSI® direkt enjeksiyon ile birlikte 12.5:1’lik yüksek sıkıştırma oranının bir sonucu olarak 10 silindirli motor, gücüne göre oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahiptir.

  Torku ön ve arka akslara 40:60 oranında dağıtan standart quattro® dört tekerden tahrik sisteminin sağladığı mükemmel destekle coşkulu bir sürüş tarzında V10 motorun güç rezervlerinden tam olarak yararlanılabilir. İster kırsal bölgelerde yapılan kısa ve sportif bir gezi, isterse uzun mesafeli konforlu bir seyahat olsun: Audi S6’daki V10 silindirli FSI® motor daima olağanüstü bir güç ve ses deneyimi sunar.

  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 12.6 l/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 299 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş