Audi S5 Sportback 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 5 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi S5 Sportback
  Motor –Audi S5 Sportback’in kalbi. Sadece birkaç metre yol aldıktan sonra aracın torku ve güçlü hızlanması araçta bulunanları etkiler. Bu noktaya ulaşmak için mühendislerimiz motoru geliştirmek, test etmek ve daha da geliştirmek için ruhlarını ve yüreklerini koymuşlardır. Sonuç gerçek bir Audi motoru olan V6 silindirli 3.0 TFSI’dır.

  A5/S5 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  333 HP güç ve nispeten düşük bir devirde sunulan 440 Nm maksimum tork ile bu V6 silindirli motorun sizi etkilemesi için aracın sıfırdan 100 km/h’ye hızlanma süresi olan sadece 5.4 saniye yeterlidir. Motor, komutlara hemen tepki verir ve müthiş bir güçle aracı ileri iter. Direkt benzin enjeksiyonu, mekanik aşırı besleme ve ara soğutmanın bu mükemmel performansta payları vardır. FSI sayesinde benzinin her damlasından daha fazla güç. FSI ® teknolojisinde yakıt, hassas dozajlanmış şekilde doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Yakıt yanma odasının içinde buharlaşırken emilen taze havadan ısı alınır. Bu nedenle sıkıştırma oranı ve dolayısıyla verimlilik, daha da arttırılabilir. Audi direkt benzin enjeksiyonu ile birlikte turboşarjı dünyada büyük adetlerde otomobil üretiminde bir araya getiren ilk üreticiydi. TFSI Bu, V6 silindirli TFSI motoru kompakt bir güç ünitesi haline getirmekte ve fevkalade bir güç karakteristiği sağlamaktadır. 6 silindirli bu atak motor tüm devir aralıklarında dinamik ama dengeli bir şekilde sunulan büyük bir güce ve etkileyici şekilde geniş bir tork eğrisine sahiptir - maksimum torkun %90’ı 2,200 ila 5,900 d/d aralığında sunulmaktadır. İster kısa deparlarda isterse uzun düz kesimlerde olsun, özellikle yoğun bir sürüş keyfi için.
  3.0 TFSI V6: Bugün, mühendislerimizin sıkı çalışmasının meyvelerini fazlasıyla verdiğini güvenle söyleyebiliriz.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri
  Ortalama yakıt tüketimi: 9.4 l/100 km
  Ortalama CO2 emisyonu: 219 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş