Audi S4 ler satışa sunuldu

Konusu 'Audi' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Audi’nin üst orta segmentteki
  sportif modelleri S4 ve S4 Avant Audi Yetkili Satıcılarında. Direkt enjeksiyonlu ve süperşarjlı, üç litrelik V6 motora sahip yeni S4 ve S4 Avant’lar, 99 bin 300 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılacak. Audi’nin üst orta segmentteki yeni sportif modelleri S4 ve S4 Avant satışa sunuldu. Manuel ve yedi ileri S tronic şanzıman seçeneğinin bulunduğu 3.0lt TFSI motorlu modeller, 99 bin 300 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Direkt enjeksiyonlu ve süperşarjlı, üç litrelik V6 motora sahip olan araç, 0’dan 100 km/s’te yalnızca 5.1 saniyede ulaşırken, ortalama olarak 100 km’de sadece 9.7 lt yakıt tüketiyor. Rakiplerine karşı üstünlüğünü pekiştirmek amacıyla yenilikçi teknolojilerle donatılan yeni S4 ve S4 Avant’ta yer alan yedi ileri S tronic şanzıman, viteslerin son derece hızlı değiştirilmesine olanak tanırken, spor diferansiyel de torku, ihtiyaca göre arka tekerlekler arasında dağıtıyor.

  [​IMG]

  Güçlü ve ekonomik yeni 3.0 TFSI motor
  Yeni S4 ve S4 Avant’da Audi V motor ailesinin en yeni üyesi 3.0 TFSI motorlar bulunuyor. 2,995 cc’lik hacme sahip olan ve bir süperşarjla donatılan bu V6 motor, 333 HP güç üretiyor. Sedan, 0 – 100 km/s hızlanmasını sadece 5.1 saniyede tamamlarken, Avant ise bu hızlanmayı 5.2 saniyede gerçekleştiriyor:

  Her iki modelin de azami hızları, sınırlandırılmış 250 km/s’e ulaşıyor.

  TFSI ibaresinde yer alan “T” harfinin artık sadece “turbo”yu değil, aynı zamanda genel anlamıyla süperşarj kavramını da temsil ettiği 3.0’lt. V6 motor üzerinde yapılan kapsamlı denemelerin sonuçları, süper şarjın üstünlüğünü kanıtlıyor. Direkt enjeksiyonla bağlantılı olarak bu sistem iki turboşarjdan hem ebatları hem de başlama performansı ve hassasiyeti açısından daha iyi sonuç veriyor.

  Süperşarja güç veren motor tahrikli kayışın, rölanti hızından başlamak üzere tam itme gücü temin ettiği 3.0 TFSI motor, azami 440 Nm’lik torkunu 2,500 d/dk’da elde ediyor ve bu değeri 4,850 d/dk’ya kadar değişmeden koruyor.
  Yeni 3.0 TFSI, örnek yakıt verimliliği sergiliyor; Sedan, ortalama olarak 100 km’de 9.7 lt. yakıt harcarken, Avant ise 100 km’de 9.9 lt. tüketim yapıyor. Önceki modele göre 3.4 litrelik bir (yüzde 26) gelişim anlamına gelen bu verimlilik, Audi’nin benzinli doğrudan püskürtme teknolojisiyle elde ediliyor.

  Tasarımdaki yeniliklerle ortaya çıkan sportif görünüm ve iç mekan


  Audi S4 ve S4 Avant’ın dış mekan tasarımındaki yenilikler, her iki modele de atletik ve kaslı bir görünüm kazandırıyor; özel eteklikler, alüminyum görünümlü dış aynalar, 18 inç S tasarımlı hafif alaşım jantlar, yan kavisli paneller, arkada kontrollü spoyler ile dörtlü egzoz sistemi. Gündüz sürüş ışıklarına sahip Xenon plus farlar ile stoplar diğer ayrıştırıcı unsurlar arasında yer alıyor.

  Her iki modelin iç mekân tasarımında da önemli yenilikler mevcut. Spor koltuklarda elektrikli bel destekleri ve baldır destekleri, S4 amblemlerinin bulunduğu, beyaz ibrelere sahip gri kadranlı ön gösterge paneli, çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi ve anahtar öne çıkıyor. Alüminyum dekor unsurlarıyla bezenmiş iç mekan, siyah renkte, karbon ve huş ağacı kaplamaların yanında paslanmaz çelikten delikli desenli kaplamalarla destekleniyor.

  [​IMG]
  13.04.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş