Audi RS 5 Coupe 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 5 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi RS 5 Coupé
  Motoru çalıştırdığınız ilk andan itibaren Audi RS 5’in 4.2 litrelik V8 FSI motorunun ürettiği gücü hissedeceksiniz. Bu motorda yarış pistlerinden yollara transfer etmeyi başardığımız FSI® direkt benzin enjeksiyonu teknolojisi ve kendini kanıtlamış yüksek devirli motor konsepti kullanılmaktadır.

  S5 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  FSI. Her damla benzinden daha fazla güç. FSI teknolojisinde yakıt doğrudan yanma odasının içine püskürtülerek daha sonra orada sıkıştırılır. Bu, son derece üniform bir yakıt/hava karışımı oluşturarak çok verimli bir yanma ve bunun sonucunda daha fazla güç ve verimlilik sağlar. Ayrıca direkt benzin enjeksiyonu yanma odasının soğutulmasını sağlayarak motorun sıkıştırma oranının arttırılmasını mümkün kılar. Bu da motorun gücünün ve verimliliğinin artmasını sağlar.

  Yeni RS 5’in dayanılmaz gücünü sağlayan diğer bir eleman, yüksek devirli motor konseptidir. Bu tüm devirlerde daha düzgün bir güç üretimi ile birlikte her bir litre motor hacminden daha fazla güç alınmasını sağlar. Bu son derece atak ve canlı güç ünitesi, zengin ve doyurucu bir ses ile birlikte anında tepki sağlar.

  Yeni Audi RS 5’deki yüksek performanslı motorun devri, dakikada 8500 devre kadar çıkar. 430 Nm’lik maksimum torka 4000 ila 6000 d/d arasında ulaşılmakla birlikte 3000 ile 8000 d/d arasında motor, gücünün %90’nını sunmaktadır. Bu RS 5’in sadece 4.6 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye hızlanmasına ve bir 10.9 saniye sonra 200 km/h hıza ulaşmasına olanak sağlar.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, karma: 10.8 litre/100 km
  CO2 emisyonu, karma: 252 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş