Audi Q3 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi Q3, TFSI® teknolojisini bünyesinde barındırır. Bu teknolojiyi böylesine özel kılan nedir? TFSI®, FSI®’ın avantajlarını, turboşarj ile birleştirir. FSI konsepti ile turboşarjın bu kombinasyonu, hem mükemmel derecede verimlilik hem de üstün dinamik özellikler ve iyileştirilmiş çekiş gücü sağlar.

  TFSI motorlar quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte sunulmaktadır. Bu sistemin en önemli özelliği, gücü ihtiyaç anında ön akstan arka aksa çok hızlı bir şekilde yönlendiren hidrolik çok diskli kavrama ünitesidir.

  Audi Q3, 2.0 litre hacimli dört-silindirli bir TDI motor ile piyasaya çıkıyor. Audi Q3 için sunulan benzinli motor seçeneklerinde olduğu gibi TDI motor da Audi'nin üstün verimlilik teknolojilerini birleştiriyor: Direkt yakıt enjeksiyonu, turboşarj, start-stop sistemi ve enerji geri kazanım sistemi.

  2.0 TDI motor 177 hp çıkış gücüne sahiptir. 2 ve quattro sürekli dört çeker teknolojisi ile birlikte sunulmaktadır. quattro teknolojisinin en önemli özelliği, gücü ihtiyaç anında ön akstan arka aksa çok hızlı bir şekilde yönlendiren hidrolik çok diskli kavrama ünitesidir.


  Audi Q3 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi Q3 modelinde 2.0 TFSI 170 hp veya 211 hp motor gücüne sahip iki benzinli motor seçeneği yer almaktadır. Q3 2.0 TFSI 170 hp, 7.5 l/100 km gibi üstün bir ortalama yakıt ekonomisine sahiptir. 211 hp üretebilen daha güçlü versiyonu 0'dan 100 km/s hızına 6.9 saniyede çıkar ve azami hızı 230 km/s'dir. Sürücü Audi Drive Select sisteminde verimlilik modunu seçtiği zaman S tronic şanzıman uygun yol koşullarında kavramayı devre dışı bırakıp aracın mevcut momentumu ile hareket etmesini sağlar ve bu şekilde de yakıt ekonomisini artırabilir. Bu sistem ihtiyaç anında kullanıcı neredeyse değişikliği fark etmeden saliseler içinde tekrar kavramayı gerçekleştirerek, aracı ihtiyaç duyulan vitese geçirmektedir.
  Audi Q3 henüz satışa sunulmamıştır.
  Resmi olmayan yakıt tüketimi ve emisyon verileri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 7.5-7.7 l/100 km;
  CO2 emisyonu, ortalama: 174-179 g/km

  177 hp motor gücüne sahip TDI motor, quattro'nun güç aktarma organlarını dinamik S tronic yedi-ileri şanzıman ile birleştiriyor. Sürücü Audi Drive Select sisteminde verimlilik modunu seçtiği zaman S tronic vites, uygun yol koşullarında kavramayı devre dışı bırakıp aracın kendi momentumu ile hareket etmesini sağlar ve bu şekilde de yakıt ekonomisini artırabilir. Bu sistem ihtiyaç anında kullanıcı neredeyse değişikliği fark etmeden saliseler içinde tekrar kavramayı gerçekleştirerek, aracı ihtiyaç duyulan vitese geçirmektedir.
  Audi Q3 henüz satışa sunulmamıştır.
  Resmi olmayan yakıt tüketimi ve emisyon verileri:
  Audi Q3 2.0 TDI 177 HPYakıt tüketimi, ortalama: 6,1 l/100 km;
  CO2 emisyonu, ortalama: 160 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş