Audi A8 Long 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A8 L’nin kalbini modern, sistematik olarak geliştirilmiş motorlar oluşturur. Etkileyici güç rezervi, bir dizi verimlilik önlemi sayesinde önceki modele göre belirleyici şekilde azaltılmış tüketim ve emisyon değerleri ile birlikte üstün bir yol performansı ve sürekli şekilde hassas kullanım sağlar.

  A8/A8 Long Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  A8 L 4.2 FSI quattro
  A8 L 4.2 FSI quattro Başka birçok Audi motorunda olduğu gibi Audi A8 L’de kullanılan 4.2 litrelik V8 motorda da FSI teknolojisinden yararlanılır. Benzinin her damlasından daha fazla güç. FSI teknolojisi. Motor yönetim sistemlerinin en yeni kuşağı ve yenilikçi ısı yönetimi de yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur. Bunun sonucunda motor bir soğuk marştan sonra çalışma sıcaklığına daha hızlı ulaşarak sürtünme kayıpları azaltılır. Audi A8 L 4.2 FSI, 273 kW’lık (372 bhp’lik) etkileyici bir güce sahip olmasına rağmen 100 km’de sadece 9.7 litre yakıta gereksinim duyar. 445 Nm’lik maksimum tork, otomobili sadece 5.8 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Ortalama yakıt tüketimi, 9.7 litre/100 km
  Ortalama CO2 emisyonu, 224 g/km

  A8 L 3.0 TFSI quattro
  A8 L 3.0 TFSI quattro TFSI Audi, dünyada direkt benzin enjeksiyonu ile turboşarjı büyük adetlerde otomobil üretiminde ilk kez birlikte kullanan üreticidir. Audi A8 L 3.0 TFSI quattro’da kullanılan TFSI® teknolojisinde özel olan şey, FSI’nın avantajları ile daha da iyi bir güç üretimi sağlayan aşırı doldurmanın bir araya getirilmesidir.
  Altı silindirli motor 290 HP güç üretir. Şarj havasının soğutulmasına yarayan bir soğutucu ile yenilikçi bir mekanik aşırı doldurma sistemi, V6 silindirli 3.0 TFSI motoru yakıt tüketimi makul düzeyde olan kompakt bir kuvvet santralına dönüştürür. 420 Nm’lik maksimum tork ve tork eğrisi, sizi kuşkusuz etkileyecektir: Maksimum torkun en az %90’ı 2500 ila 4850 d/d aralığında sunulmaktadır. Bütün devir aralıklarındaki çok ani tepkisi ve olağanüstü güç üretimi sayesinde bu altı silindirli motor, özellikle dinamik bir sürüş tarzını teşvik etmektedir. Bu motorla Audi A8 L 100 km/h’ye 6.2 saniyede ulaşır ve ondan sonra da bol miktarda güç rezervine sahiptir. Bunlara ilaveten EU5 emisyon standardı ile uyumlu olduğunu söylemeye bile gerek yoktur.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Ortalama yakıt tüketimi, 9.3 litre/100 km
  Ortalama CO2 emisyonu, 217 g/km

  A8 L 3.0 TDI quattro
  A8 L 3.0 TDI quattro Piezo enjektörler, yakıtın çok küçük zerrecikler halinde ve hassas bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Bunun sonucu olarak bu motorlar, ilk TDI motora kıyasla yaklaşık %30 daha ekonomiktir ve özgül güçleri de artmıştır. Bunun sonucunda, bir dizel otomobilin motor sporları dünyasına katılması ve başarılı da olması mantıklıydı.
  2006 yılında Audi R10 TDI, Le Mans 24 saat yarışlarını kazanmayı başaran ilk dizel yarış otomobili oldu. Bu zaferi daha sonra birçok kez tekrarlamayı başardı. Yeni Audi A8 L’de sizi galiplerin genlerine sahip bir motor bekliyor. Örneğin 184 kW gücündeki 3.0 TDI güç ünitesi; bol miktarda çekiş gücüne sahip bu motorun akıllı Common Rail teknolojisi ile donatılmış olduğunu söylemeye gerek yok. Tabii ki verimlilik, sürüş keyfine engel değil: 550 Nm’lik muazzam tork sayesinde A8 L otomobilinizi 6.2 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye hızlandırabilirsiniz.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Ortalama yakıt tüketimi, 6,61 litre/100 km
  Ortalama CO2 emisyonu, 176 g/km

  A8 L 4.2 TDI quattro
  A8 L 4.2 TDI quattro Gaz pedalına basar basmaz Audi A8 L 4.2 TDI motorunun müthiş gücünü hissedersiniz: 258 kW (350 bhp) güç ve 800 Nm maksimum tork sizi sadece 5.6 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır. Buna karşın yakıt tüketimi 100 km’de sadece 7.8 litredir.
  Bu büyük ölçüde, yakıtın 2000 bar’a kadar çıkan bir basınçla doğrudan pistonun üzerindeki yanma bölmesine püskürtüldüğü Common Rail teknolojisi sayesindedir. TDI motor da soğutma sıvısını hızla ısıtmak suretiyle yakıt tüketimini azaltan yenilikçi bir ısı yönetimine sahiptir. Bundan başka motorun teknik açıdan karmaşıklığının artmasına karşın ağırlığı azaltılmıştır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Ortalama yakıt tüketimi, 7.8 litre/100 km
  Ortalama CO2 emisyonu, 204 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş