Audi A8/A8 L/S8 2010

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A8 4.2 FSI
  Audi A8’in kalbini, sistematik olarak geliştirilen modern motorlar oluşturur. Etkileyici güç rezervleri - bir dizi verimlilik önlemi sayesinde önceki modele kıyasla belirleyici şekilde daha düşük tüketim ve emisyon değerleri ile birlikte - üstün bir performans ve sürekli şekilde kusursuz kullanım sağlar.
  Diğer birçok Audi motoru gibi Audi A8’deki 4.2-litrelik V8 motorda da FSI teknolojisi kullanılmaktadır. Motor yönetim sistemlerinin en yeni kuşağı ve yenilikçi ısı yönetimi de yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda motorun bir soğuk marştan sonra çalışma sıcaklığına daha çabuk ulaşması sürtünme kayıplarını azaltmaktadır. Audi A8 4.2 FSI, 273 kW’lık (372 bhp’lik) etkileyici bir güce sahip olmasına karşın 100 kilometrede sadece 9.5 litre yakıta gereksinim duymaktadır. 445 Nm’lik maksimum tork otomobili sadece 5.7 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye çıkarmaktadır.

  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, karma 9.5 l/100 km
  CO2 emisyonu, karma 219 g/km

  Audi A8 4.2 TDI
  TDI’nın motorunun müthiş gücünü gaz pedalına basar basmaz hissedersiniz: 258 kW (350 bhp) güç ve 800 Nm maksimum tork sizi sadece 5.5 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye çıkarır. Buna karşın yakıt tüketimi 100 kilometrede sadece 7.6 litredir.
  Bu, yakıtın 2,000 bar’a kadar çıkan bir basınçla doğrudan yanma odasının içine püskürtüldüğü common rail teknolojisi sayesindedir. TDI motor da soğutma suyunu hızla ısıtmak suretiyle yakıt tüketimini azaltan yenilikçi ısı yönetimi ile donatılmıştır. Bunun dışında motorun ağırlığı, teknik karmaşıklığının artmasına rağmen azaltılmıştır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, karma 7.6 l/100 km
  CO2 emisyonu, karma 199 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A8 L 2010
  Teknoloji
  • Uyarlanabilir far sistemi
   Alacakaranlıkta ve karanlıkta daha fazla güvenlik: Dinamik viraj lambası ve ilave statik viraj lambası, virajları ve dönüş yerlerini daha etkin bir şekilde aydınlatarak sürücünün daha ileriyi ve daha iyi görmesine olanak sağlar.
  • Dijital radyo (DAB tuner) alıcısı
   Kristal berraklığında, CD kalitesinde alış ve gerçek zamanlı ilave bilgiler: Gelecekteki dijital radyoların neler yapabileceğini DAB tuner’ler daha bugünden göstermektedir.
  • Audi uzay kafesi (ASF)
   ASF sayesinde Audi A8 L’nin gövdesi, düşük ağırlıkla birlikte yüksek bir rijitlik sunar. Etkileyici bir sürüş dinamiği ve yüksek bir güvenlik düzeyi için ideal bir temel. turkeyarena.com
  • Uyarlanabilir hız sabitleme sistemi
   Uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, Audi A8 L’nin önde giden araç ile kendisi arasında gerekli mesafeyi, ayarlanmış olan sistem sınırları dahilinde otomatik olarak muhafaza etmesini sağlar. turkeyarena.com
  • Tek dokunuşlu hafıza
   Tek dokunuşlu hafıza ile Audi A8 L’de ve onun MMI ünitesinde azami 4 kullanıcı için çok sayıda ayar kişiselleştirilebilir. Sürücü, parmak izi ile tanımlanır.
  Audi Exclusive
  • Deri döşeme / Aksesuar parçaları
   Audi A8 L’nizin iç mekanında da bireysel tarzınızı gösterin. Audi Exclusive deri aksesuar parçaları, enfes bir işçilikle yapılmış şık bir iç mekan oluşturur.
  • İç dekor ekipmanları
   Audi Exclusive aksesuar parçalarıyla Audi A8’in iç mekanını ister sportif isterseniz de ayrıcalıklı bir biçimde, tamamen isteğinize göre ve kendi zevkinize uyacak şekilde oluşturabilirsiniz.
  • Bireysel dış renk
   Audi Exclusive bireysel dış renk seçeneği ile hayaller gerçek olur. Kişiliğinizi yansıtan, size özgü, eşsiz bir Audi yaratın.
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S8 2010
  Güvenlik
  • Lastik basıncı denetimi
   Elektronik lastik basıncı denetimi otomobil seyir halindeyken (varsa stepne de dahil olmak üzere) her bir tekerlekteki hava basıncını ve sıcaklık düzeyini izler ve tüm bilgiler MMI vasıtasıyla görüntülenir.
  • Emniyet kemerleri
   Bir çarpışma durumunda (arkadan veya yandan darbeler de dahil) kemer gerdiriciler kemerleri anında araçta bulunan kişilerin vücuduna yaklaştırır.
  • Xenon Plus farlar
   Xenon Plus uzun ve kısa farlar, far yıkama tertibatını, otomatik far yükseklik ayarını, düşük tüketimli gündüz seyir ışıklarını ve ışıklı diyotlu fren lambalarını içerir. turkeyarena.com
  • Uyarlamalı far
   Dinamik viraj farları ve statik dönüş farları sürüş sırasında direksiyon simidinin açısına ve hızına bağlı olarak dönmek suretiyle sizin yolun ilerisini görebilmenize yardımcı olur. Ayrıca LED gündüz farları başkalarının sizi zamanında görebilmesini sağlar.
  [​IMG][​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş