Audi A8 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A8’in kalbini, sistematik olarak geliştirilen modern motorlar oluşturur. Etkileyici güç rezervleri - bir dizi verimlilik önlemi sayesinde önceki modele kıyasla belirleyici şekilde daha düşük tüketim ve emisyon değerleri ile birlikte - üstün bir performans ve sürekli şekilde kusursuz kullanım sağlar.

  A8/A8 Long Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A8 4.2 TDI’ın motorunun müthiş gücünü gaz pedalına basar basmaz hissedersiniz: 258 kW (350 bhp) güç ve 800 Nm maksimum tork sizi sadece 5.5 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye çıkarır. Buna karşın yakıt tüketimi 100 kilometrede sadece 7.6 litredir.
  Bu, yakıtın 2,000 bar’a kadar çıkan bir basınçla doğrudan yanma odasının içine püskürtüldüğü common rail teknolojisi sayesindedir. TDI motor da soğutma suyunu hızla ısıtmak suretiyle yakıt tüketimini azaltan yenilikçi ısı yönetimi ile donatılmıştır. Bunun dışında motorun ağırlığı, teknik karmaşıklığının artmasına rağmen azaltılmıştır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, karma 7.6 l/100 km
  CO2 emisyonu, karma 199 g/km


  Audi A8 4.2 FSI
  Diğer birçok Audi motoru gibi Audi A8’deki 4.2-litrelik V8 motorda da FSI teknolojisi kullanılmaktadır. Motor yönetim sistemlerinin en yeni kuşağı ve yenilikçi ısı yönetimi de yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda motorun bir soğuk marştan sonra çalışma sıcaklığına daha çabuk ulaşması sürtünme kayıplarını azaltmaktadır. Audi A8 4.2 FSI, 273 kW’lık (372 bhp’lik) etkileyici bir güce sahip olmasına karşın 100 kilometrede sadece 9.5 litre yakıta gereksinim duymaktadır. 445 Nm’lik maksimum tork otomobili sadece 5.7 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye çıkarmaktadır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, karma 9.5 l/100 km
  CO2 emisyonu, karma 219 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş