Audi A7 Sportback 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A7 Sportback
  Dinamik ve güçlü A7 Sportback’deki FSI® motorlar
  FSI teknolojisinde yakıt, çok ince zerreciklerden oluşan bir sprey şeklinde doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Bu şekilde neredeyse zerre hassasiyetiyle dozajlanan yakıt motora gerekli olduğu anda hemen verilebilir. Bu, yakıttan daha iyi yararlanılması ve sonuçta daha az tüketim anla*** gelir.

  Yakıttan olabilecek en iyi şekilde yararlanılmasının ne kadar önemli olduğu efsanevi 24 saatlik Le Mans yarışlarında görülmüştür. Yakıtın her damlasından daha fazla enerji üreten bir FSI motorla donatılmış Audi R8 bu yarışlarda çok sayıda zafer kazanmıştır.

  A7 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A7 Sportback 2.8 FSI quattro
  2.8 FSI motor, 204 hpgüç ve 5,250 d/d’de 280 Nm tork üretmektedir. 3,000 d/d’den başlayarak 5,000 d/d’ye kadar yeterli tork sunulmaktadır. Audi bu motorla S tronicşanzımanı ve quattro dört tekerlekten çekiş sistemini birleştirmiştir. S tronic manuel bir şanzımanı sportif özellikleriyle otomatik bir şanzımanın avantajlarını birleştirmektedir. A7 Sportback 2.8 FSI quattro sıfırdan 100 km/h’ye 8.3 saniyede ulaşmaktadır ve 235 km/h maksimum hıza sahiptir. 100 kilometrede 8.0 litre yakıt tüketen otomobilin CO2 emisyonu kilometrede sadece 187 gramdır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon verileri
  Ortalama yakıt tüketimi: 8.0 l/100 km
  Ortalama CO2 emisyonu: 187 g/km

  Audi A7 Sportback 3.0 TFSI quattro
  Altı silindirli motor 300 hp güce sahiptir. A7 Sportback, 3.0 TFSI motoru nispeten düşük bir yakıt tüketimine sahip kompakt bir güç ünitesine dönüştüren yenilikçi bir mekanik turboşarj sistemi ve intercooler ile donatılmıştır. Audi direkt benzin enjeksiyonu ile turboşarjı seri otomobil üretiminde bir arada kullanan dünyada ilk üreticiydi. Bu motor sadece 440 Nm’lik maksimum torkundan dolayı etkileyici olmayıp tork eğrisi ile de etkileyicidir: 2900 ila 4500 d/d aralığında maksimum torkun en az % 90’nı sunulmaktadır. Tüm devirlerde son derece çabuk tepki vermesi ve olağanüstü güç üretimi ile bu 6 silindirli motor özellikle dinamik bir sürüş tarzına da olanak sağlar. Sıfırdan 100 km/h’ye 5.6 saniyede hızlanan Audi A7 Sportback bu hızın üzerinde de bol miktarda güç rezervine sahiptir. Ve tabii ki Euro 5 emisyon normları ile uyumludur.
  Yakıt tüketimi ve emisyon verileri
  Ortalama yakıt tüketimi: 8.2 l/100 km
  Ortalama CO2 emisyon: 190 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş