Audi A6 Avant 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A6 Avant’ın ilerici gücünü sadece görmekle kalmazsınız. Her yolculukta, kat ettiğiniz her kilometrede hissedersiniz. Bu hem ağırlığı azaltan hibrit alüminyum yapım ilkesinin hem de güçlü olmakla birlikte son derece verimli olan FSI®, TFSI® ve TDI motorların getirdiği bir sonuçtur.

  Audi A6 Avant, TFSI ® teknolojisini içerir. Bu teknolojiyi böylesine özel kılan şey, FSI ®’ın avantajlarını turboşarj ile birleştirmesi, böylelikle güç özelliklerinin daha etkili olmasının sağlanmasıdır. 3.0 TFSI quattro, 300 hp gibi muazzam bir güç üretir. Bu versiyon, altı silindirli motoru, mütevazı düzeyde yakıt tüketen kompakt bir güç ünitesine dönüştüren ara-soğutuculu yenilikçi bir mekanik turboşarj sistemi ile donatılmıştır. Motor hem 440 Nm’lik zirve tork değeri hem de tork eğrisi ile etkileyicidir: Azami torkun en azından yüzde doksanı 2900 – 4500 d/dk gibi bir hız aralığında elde edilebilir. Yüksek düzeyde anında tepki ve tüm hız aralığı boyunca olağanüstü güç sağlama özelliği sayesinde altı silindirli motor bilhassa dinamik sürüşü mümkün kılar. Audi A6 Avant, 0’dan 100 km/s’e 5,6 saniyede hızlanır.

  A6/S6 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  A6 Avant’ın TDI motorları
  Audi, Günümüzde common rail teknolojisi gibi ilerici teknolojik gelişmelerle TDI ’ı daha verimli hâle getirdi. Piezo enjektörleri yakıtın son derece iyi ve tam bir şekilde dağıtılmasını sağlamaktadır. Böylelikle motorlar, ilk TDI’ın pazara sunumundan bu yana yüzde 30 daha ekonomik hale gelirken, güç çıkışı da artırılmıştır. Bu nedenle de bir yarış otomobiline güçlü bir dizel motor yerleştirmek kesinlikle çok mantıklıydı. Deneme gerçekten de çok başarılı oldu. 2006’da Audi R10 TDI, 24 Saat Le Mans yarışını kazanan ilk dizel motorlu yarış otomobili oldu ve en sonuncusu 2010’da olmak üzere bu zaferini pek çok kez de tekrarladı.
  Audi A6 Avant, yapısı itibarıyla akıllı common rail teknolojisine sahip olan yüksek torklu TDI motorlar ile alınabilmektedir.
  245 HP güç üreten 3.0 TDI quattro, muazzam 500 Nm torku ile Audi A6 Avant’ınızı 0’dan 100 km/s’e 6,3 saniyede çıkarır. 150 kW güç üreten ve 139 g’lık CO2 emisyonlarıyla birlikte 5,3 litre gibi çok ekonomik bir tüketim gerçekleştiren 3.0 TDI, keyifle sürülen bir otomobilin aynı zamanda verimli de olabileceğini ortaya koyar.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş