Audi A5 Sportback 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A5 Sportback
  Her yeni kilometre Audi A5 Sportback’in performansını kanıtlıyor – ve her yolculuğu heyecan verici bir deneyime dönüştürüyor. Geniş motor yelpazesi güçlü, verimli ve bol miktarda çekiş gücüne sahip.

  Şanzıman seçenekleri
  Üç şanzıman seçeneği bu gücü hissetmenizi sağlıyor. Birincisi, daha da fazla sürüş keyfi için kısa vites yollarına sahip altı vitesli manuel şanzıman. İkincisi, opsiyonel olarak kademesiz değişken multitronic şanzıman veya opsiyonel çift kavramalı S tronic şanzıman. Bu, neredeyse hiç duraklama olmaksızın hızlı vites değişimlerine olanak sağlar. Hangisini seçerseniz seçin mükemmel bir verim garantilenmiştir. Manuel şanzımanlı 2.0 TDI araçtaki start-stop fonksiyonu ve yol bilgisayarındaki verimlilik programı, olağanüstü yakıt tüketimi değerleri sağlar.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 5.2-9.3 litre/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 137-216 g/km

  A5 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A5 Sportback’deki FSI® motorlar
  Tüm benzinli motorlarda, Le Mans’da bir çok zafere imza atmış olan FSI teknolojisi kullanılıyor. Bunun için bir örnek, daha da fazla ataklık için ilave turboşarjlı 155 kW (211 bhp) gücündeki 2.0 TFSI quattro’dur. 350 Nm’lik etkileyici bir torka sahip olan bu dört silindirli motor, A5 Sportback’i 6.6 saniyede 100 km/h hıza ulaştırıyor. Benzinin her damlasının verimli kullanılmasını sağlamak için yakıt miktarı, enjeksiyon basıncı ve enjeksiyon zamanlaması hassas bir şekilde koordine ediliyor.

  Audi A5 Sportback’deki TDI® motorlar
  Dizel motorlar da sportiflik ve verimliliği birleştiriyor. TDI teknolojisi sayesinde bu motorlar üstün bir tork düzeyi ile düşük yakıt tüketimini birleştiriyor. Düşük devirlerde bile etkileyici bir çekiş gücü sağlamak için bu motorlar common rail sisteminin en yeni kuşağından yararlanıyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş