Audi A5/S5/A5 Cabriolet 2010

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A5 Coupe 2010
  Audi A5 Coupé’nin içinde çok özel bir kalp çarpar. Tüm motorlar, verdikleri yüksek tork, sağladıkları seri hızlanma, düşük yakıt tüketimi ve mükemmellikleri ile dikkat çekmektedir.

  TDI motorlar
  Common rail teknolojisi ile donatılmış olan Audi A5 Coupé 2.0 TDI, 125 kW (170 bhp) güce ve 350 Nm torka sahiptir. Audi A5 Coupé, iki farklı 6 silindirli motorla sunulmaktadır: 140 kW (190 bhp) gücünde önden çekişli 2.7 TDI ve quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemi ile donatılan daha güçlü 3.0 TDI. Altı silindirli Audi A5 Coupé 3.0 TDI quattro 176 kW (240 bhp) güce ve 500 Nm torka sahiptir. Sizi sadece 5.9 saniyede rahat ve hızlı bir şekilde sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır. Sonuç, ihtiyacınız olduğunda anında bir tepki ve eşi görülmemiş bir sürüş keyfidir.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 5.1-6.9 litre/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 134-182 g/km

  FSI motorlar
  Audi epey yıldır FSI teknolojisini Le Mans’daki 24 saatlik yarışlarda başarıyla kullanmıştır. Audi A5 Coupé’de kullanılan tüm benzinli motorlar bu teknolojiye sahip olup yeni Audi supap tahrik sistemi ile de donatılmıştır. FSI teknolojisinin avantajları özellikle burada belirgindir: direkt enjeksiyon yöntemi sayesinde yakıt daha çabuk ve daha verimli şekilde yakılmaktadır. Motorun iç sürtünmesini azaltan Audi supap tahrik sistemi ile birlikte kullanıldığında bu yöntem olağanüstü bir performans sağlamaktadır. Örneğin 3.2 FSI motorlu A5, sıfırdan 100 km/h’ye etkileyici bir şekilde sadece 6.1 saniyede hızlanmaktadır.
  Daha fazla güç için 2.0 TFSITFSI motorlar, bu avantajları bir turboşarj ile birleştirmektedir. Bu, hemen her devirde etkileyici bir çekiş gücü ve seri bir hızlanma anlamına gelir. 2.0 TFSI motor, 132 kW (180 bhp) ve 155 kW (211 bhp) olmak üzere iki güç kademesinde sunulmaktadır. Her iki versiyon da 6 vitesli sportif manuel şanzıman veya multitronicmultitronicşanzımanla kombine edilebilir. 155 kW (211 bhp) gücündeki 2.0 TFSI motora sahip A5 aynı zamanda quattro sürekli dört tekerden çekiş sistemi ile alınabilir.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 6.4-9.2 litre/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 149-213 g/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A5 Sportback 2010
  Her yeni kilometre Audi A5 Sportback’in performansını kanıtlıyor – ve her yolculuğu heyecan verici bir deneyime dönüştürüyor. Geniş motor yelpazesi güçlü, verimli ve bol miktarda çekiş gücüne sahip.
  Audi A5 Sportback’deki FSI® motorlar

  Tüm benzinli motorlarda, Le Mans’da bir çok zafere imza atmış olan FSI teknolojisi kullanılıyor. Bunun için bir örnek, daha da fazla ataklık için ilave turboşarjlı 155 kW (211 bhp) gücündeki 2.0 TFSI quattro’dur. 350 Nm’lik etkileyici bir torka sahip olan bu dört silindirli motor, A5 Sportback’i 6.6 saniyede 100 km/h hıza ulaştırıyor. Benzinin her damlasının verimli kullanılmasını sağlamak için yakıt miktarı, enjeksiyon basıncı ve enjeksiyon zamanlaması hassas bir şekilde koordine ediliyor.

  Audi A5 Sportback’deki TDI® motorlar
  Dizel motorlar da sportiflik ve verimliliği birleştiriyor. TDI teknolojisi sayesinde bu motorlar üstün bir tork düzeyi ile düşük yakıt tüketimini birleştiriyor. (turkeyarena.com) Düşük devirlerde bile etkileyici bir çekiş gücü sağlamak için bu motorlar common rail sisteminin en yeni kuşağından yararlanıyor.

  Şanzıman seçenekleri
  Üç şanzıman seçeneği bu gücü hissetmenizi sağlıyor. Birincisi, daha da fazla sürüş keyfi için kısa vites yollarına sahip altı vitesli manuel şanzıman. İkincisi, opsiyonel olarak kademesiz değişken multitronic şanzıman veya opsiyonel çift kavramalı S tronicS tronicFaster gearshifts, sportier driving: the S tronic şanzıman. Bu, neredeyse hiç duraklama olmaksızın hızlı vites değişimlerine olanak sağlar. Hangisini seçerseniz seçin mükemmel bir verim garantilenmiştir. Manuel şanzımanlı 2.0 TDI araçtaki start-stop fonksiyonu ve yol bilgisayarındaki verimlilik programı, olağanüstü yakıt tüketimi değerleri sağlar.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 5.2-9.3 litre/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 137-216 g/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A5 Cabriolet 2010
  Motor

  Audi A5 Cabriolet’daki motor teknolojisi
  Örneğin FSI®’ı alalım: Tüm benzinli motorlarda kullanılan bu teknoloji, direkt enjeksiyon ilkesi sayesinde yakıtı daha hızlı ve daha verimli şekilde yakar. Ayrıca, turboşarj ile daha da fazla güç sağlayan TFSI vardır. Motorun iç sürtünmesini azaltan Audi Valvelift sistemi ile TFSI motorlar, muazzam miktarda güç üretirler. Yenilikçi TDI dizel motorlarda da bu güç aynı şekilde belirgindir. Hangi motor tipini seçerseniz seçin, her yolculukta Audi verimliliğinin yanınızda olacağından emin olabilirsiniz. Farkı fark edeceksiniz.
  Yakıt tüketimi ve emisyon verileri
  Karma yakıt tüketimi: : 6.8-8.6 l/100 km;
  Karma CO2 emisyonu: 159-199 g/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S5 Coupe 2010
  Gaz pedalına sadece hafif bir dokunma gereklidir. 8 silindir derhal tepki verir ve 260 kW (354 bhp) gücü serbest bırakır. FSI teknolojisi, sadece daha hızlı değil aynı zamanda daha verimli olarak ilerlemenizi sağlar. Motorunuz için daha fazla güç. Yolda daha fazla keyif.

  FSI motor
  Audi S5 Coupé’deki 4.2 litrelik V8 FSI motor 3500 devirde 440 Nm’lik bir azami tork üretir. Ama motor sportif performansını sürekli olarak tüm devirlerde ortaya koyduğunda motorun gücünün ve tepkisinin daha önce farkına varırsınız. (turkeyarena.com) S5 Coupé sıfırdan 100 km/h’ye 5.1 saniyede ve 200 km/h’ye 19.1 saniyede ulaşır. Elektronik olarak sınırlanmış olan azami hızı 250 km/h’dir. Ama S5 Coupé’de V8 motorun muazzam gücünü sadece hissetmez aynı zamanda duyarsınız: S serisinin doygun sesi yeni ayırt edici özelliğidir.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 12.1 litre/100 km [10.8 litre/100 km]
  CO2 emisyonu, ortalama, 288 g/km [256 g/km]
  [ ] Değerler tiptronic içindir
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S5 Cabriolet 2010
  Birkaç saniye içinde veya yavaş yavaş hızlanmak ruh halinize bağlıdır. Audi S5 Cabrio’daki son derec güçlü 3.0 litrelik TFSI motor her zaman bütün gücünü göstermeye hazırdır. Burada “bütün güç” 245 kW (333 bhp) ve elektronik olarak sınırlanmış 250 km/h. azami hız anlamına gelir.
  quattro çekiş sisteminin, altı silindirin ve mekanik aşırı doldurmanın kombinasyonu tüm devirlerde olağanüstü bir güç ve büyük bir güç rezervi anlamına gelir. Daha 2220 devirde 440 Nm’lik azami torkun %90’nına ulaşılması, hızlanma sırasında sürücünün yüzünde rahat bir gülümseme olmasını sağlar. turkeyarena.com
  Son derece sportif performansı ve başka söze gerek bırakmayan olağanüstü kalkış davranımını yaşayın: Audi S5 Cabrio sıfırdan yüz kilometreye 5.6 saniyede hızlanır ve bu hızın ötesinde bile büyük bir güç rezervine sahiptir. Tam da S amblemli bir modelden bekleyeceğiniz gibi.
  S5 Cabrio, sadece etkileyici performansı ile değil verimliliği ile de “teknoloji ile bir adım önde” sloganı ile ifade edilen öncülüğünü geliştirmektedir. Mekanik aşırı doldurma ve ara soğutma ile birlikte direkt benzin enjeksiyonu yakıtın daha çabuk ve daha ekonomik yanmasını ve motorun EU5 emisyon normunu sağlamasını mümkün kılmaktadır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama, 9.7 l/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama, 224 g/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi RS5 Coupe 2010
  Motoru çalıştırdığınız ilk andan itibaren Audi RS 5’in 4.2 litrelik V8 FSI motorunun ürettiği gücü hissedeceksiniz. Bu motorda yarış pistlerinden yollara transfer etmeyi başardığımız FSI® direkt benzin enjeksiyonu teknolojisi ve kendini kanıtlamış yüksek devirli motor konsepti kullanılmaktadır.

  FSI Her damla benzinden daha fazla güç. FSI teknolojisinde yakıt doğrudan yanma odasının içine püskürtülerek daha sonra orada sıkıştırılır. Bu, son derece üniform bir yakıt/hava karışımı oluşturarak çok verimli bir yanma ve bunun sonucunda daha fazla güç ve verimlilik sağlar. Ayrıca direkt benzin enjeksiyonu yanma odasının soğutulmasını sağlayarak motorun sıkıştırma oranının arttırılmasını mümkün kılar. Bu da motorun gücünün ve verimliliğinin artmasını sağlar.

  Yeni RS 5’in dayanılmaz gücünü sağlayan diğer bir eleman, yüksek devirli motor konseptidir. Bu tüm devirlerde daha düzgün bir güç üretimi ile birlikte her bir litre motor hacminden daha fazla güç alınmasını sağlar. Bu son derece atak ve canlı güç ünitesi, zengin ve doyurucu bir ses ile birlikte anında tepki sağlar.

  Yeni Audi RS 5’deki yüksek performanslı motorun devri, dakikada 8500 devre kadar çıkar. 430 Nm’lik maksimum torka 4000 ila 6000 d/d arasında ulaşılmakla birlikte 3000 ile 8000 d/d arasında motor, gücünün %90’nını sunmaktadır. Bu RS 5’in sadece 4.6 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye hızlanmasına ve bir 10.9 saniye sonra 200 km/h hıza ulaşmasına olanak sağlar.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, karma: 10.8 litre/100 km
  CO2 emisyonu, karma: 252 g/km
  Fuel consumption and emissions data:
  Fuel consumption, combined: 10.8 l/100 km
  CO2 emissions, combined: 252 g/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş