Audi A4 Avant 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A4 Avant
  Audi A4 Avant’daki motorlar: Yenilikçi, güçlü, verimli. Tüm benzinli motorlar, özellikle verimli bir direkt enjeksiyon yöntemi olan FSI ile donatılmıştır. TDI motorlar modern common rail enjeksiyon teknolojisini kullanmaktadır ve dizel partikül filtrelerine sahiptir.

  A4 Fiyat Listesi
  3 Mayıs 2011 tarihinden itibaren geçerli olan tavsiye edilen 2011 model fiyat listeleri olup teslim tarihindeki fiyatlar geçerli olacaktır.Araç ve aksesuarların tavsiye edilen fiyatlarında, donanım ve standart aksesuar paketlerinde Audi AG ve Doğuş Otomotiv'in önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır.ÖTV ve KDV mevzuatı ile diğer ilgili mevzuatta, tescil masraflarında ve Euro kurunda oluşabilecek değişiklikler anahtar teslim fiyatını değiştirecektir. MTV ve Tescil Masrafları, Trafik sigorta masraf bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri tarafından karşılanacaktır.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A4 Avant’daki TDI motorlar
  A4 Avant için 120 hp gücünde ve 290 Nm torka sahip 2.0 TDI’dan başlayarak 136 hp gücünde ve 320 Nm torka sahip 2.0 TDI e ile devam eden ve 240 hp gücünde ve 500 Nm torka sahip 3.0 TDI quattro ile son bulan dört veya altı silindirli bir dizi yeni teknoloji dizel motor vardır. 6 vitesli manuel şanzıman ile donatılmış 3.0 TDI, Avant’ı 6.3 saniyede 100 km/h’ye ulaştırır ve elektronik olarak sınırlanan 250 km/h azami hız sağlar.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 4.9-7.2 litre/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 129-186 g/km

  Audi A4 Avant’daki FSI motorlar
  A4 Avant’daki benzinli motorlar, motor sporları dünyasında denenmiş ve kendini kanıtlamış FSI teknolojisi ile donatılmıştır. FSI motorlarda yakıt, hassas şekilde ölçülen miktarlarda doğrudan yanma odasının içine püskürtülür. Bu, daha verimli bir yanma ve benzinden daha iyi yararlanılmasını sağlar. Daha da fazla güç üretimi için TFSI teknolojisinde FSI teknolojisi ile bir turboşarj birleştirilir. Benzinli motor yelpazesi, 120 hp gücündeki 1.8 TFSI’dan 265 hp gücündeki 3.2 FSI’ya kadar uzanmaktadır.

  2.0 TFSI motor çekiş gücüyle etkileyicidir: Belirgin şekilde daha fazla sürüş keyfi için 320 Nm’lik olağanüstü azami tork daha 1500 d/d’de üretilmektedir. Bu motor aynı zamanda Audi supap tahrik sistemi ile donatılmıştır. Özellikle değişken bu supap zamanlama sistemi sadece yakıt tüketimini azaltmakla kalmaz, otomobil kullanmayı daha da keyifli hale getirir.

  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 6.6-9.4 litrel/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 154-218 g/km

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş