Audi A4/A4 Avant/A4 allroad/S4/S4 Avant 2010

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A4 Saloon 2010
  Motor
  Dizel motorlar
  Yeni Audi A4’ünüz için dört veya altı silindirli modern, yüksek torka sahip dizel üniteler bulunmaktadır. Piyasaya sürülen modellerin güç yelpazesi 143 hp’den 240 hp’ye kadar uzanır. A4 için en güçlü dizel motor olan 3.0 TDI’nın 1500’den 3000 d/d’ye kadar devirde 500 Nm’lik etkileyici bir torku vardır ve sadece 6.1 saniye içerisinde 100 km/h’ye kadar hızlanabilmektedir; en yüksek hızı 250 km/h’dir (kontrollü).
  Yakıt tüketimi ve emisyon verileri:
  Audi A4 2.0 TDI, 143 hp;
  ortalama yakıt tüketimi 5.3 l/100 km;
  CO2 emisyonu 149 g/km
  Audi A4 2.7 TDI, 190 hp, multitronic®;
  ortalama yakıt tüketimi 6.4 l/100 km;
  CO2 emisyonu 167 g/km
  Audi A4 3.0 TDI quattro, 240 hp;
  ortalama yakıt tüketimi 6.6 l/100 km;
  CO2 emisyonu 182 g/km
  Benzinli motorlar
  A4’ün içerisindeki benzinli motorlar, motor sporlarında denenmiş ve test edilmiş olan FSI® veya TFSI® ile donatılır. FSI® motorlarda yakıt yanma odasına hassas ölçülen miktarlarda püskürtülür. Bu verimli bir yanma ve gelişmiş benzin kullanımı sağlar. TFSI® sürücüye daha fazla güç sağlamak için FSI®’yı bir turbo şarj ile birleştirir. Benzinli modeller dört ve altı silindirli versiyonlar olarak bulunmaktadır. Piyasaya sürülen modelin yelpazesi 120 hp’den 265 hp’ye kadar uzanmaktadır.
  Özel bir avans sisteminden meydana gelen Audi Valvelift sistemi, 3.2 FSI motor içerisindeki iç sürtünmeleri ve yakıt tüketimini de azaltır, ama güç azalmaz! Bunun sonucu olarak 330 Nm’ye kadar olan torku ile en güçlü motor A4 3.2 FSI aracı 0’dan 100 km/h’ye sadece 6.2 saniye içerisinde getirmektedir.
  Motor Seçenekleri
  Audi A4 1.8 TFSI 120 hp
  ortalama yakıt tüketimi 7,1 l/100 km;
  CO2 emisyonu 164 g/km
  Audi A4 1.8 TFSI 160 hp
  ortalama yakıt tüketimi 7,1 l/100 km;
  CO2 emisyonu 164 g/km
  Audi A4 2.0 TFSI 211 hp
  ortalama yakıt tüketimi 5,2 l/100 km;
  CO2 emisyonu 154 g/km
  Audi A4 3.2 FSI 265 hp
  ortalama yakıt tüketimi 8,9 l/100 km;
  CO2 emisyonu 213g/km
  Teknoloji
  Daha fazla güvenlik ve sürüş keyfi veren destek sistemi
  Daha fazla güvenlik, daha fazla konfor, daha fazla sürüş keyfi: Tüm sürüş koşullarında Audi A4’te opsiyonel olarak bulunan yenilikçi bir destek sistemi ve teknik donanım, otomobilinizin üstün bir şekilde kontrolünü sağlamaktadır. Bunun en göze çarpan örneği düğmeye bir basışta bireysel gereksinimlerinize uymak için aracın karakteristiklerini uyarlayan Audi drive select'tir.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A4 Avant
  Donanım
  • 3 bölgeli Konfor Klima Plus
   3 bölgeli Konfor Klima Plus, sürücü, ön yolcu ve kabinin arkası için ayrı sıcaklık kumandalarına sahiptir. Endirekt havalandırma, araç içerisindeki herkes için yüksek konfor sağlar.
  • Panoramik cam tavan
   Biri tamamen açılabilen, iki büyük bölümden oluşan opsiyonel panoramik cam tavan, A4 Avant’ın iç mekanını daha da büyük gösterir. Bir rüzgar deflektörü, arkadaki yolcuların görüşünü engellemeden kabinin içinde çok fazla hava akımı olmasını önler.
  • Yük sabitleme kiti
   Yük sabitleme kiti, eşyalarınızı daha da güvenle taşımanızı sağlar. Düz yükleme yüzeyi boyunca giden iki ray ve bunların üzerinde hareket ettirilerek, istenilen konumda kilitlenebilen teleskopik bir çubuk ve bir tespit kayışı vardır.
  • Bang & Olufsen ses sistemi
   505 Watt müzik gücü, 10 kanal ve 14 adet yüksek performanslı hoparlörü ile surround sesli Bang & Olufsen ses sistemi, gerçek bir dinleme keyfi sağlar.
  • Sürücü bilgilendirme sistemi
   Sürücü bilgilendirme sistemi, tüm önemli bilgilerin daima göz önünde olmasını sağlar. Bunun yanı sıra; vites göstergesi, vitesleri aktif olarak yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde seçmenize yardımcı olur.
  • Akıllı anahtar
   A4 Avant’ın opsiyonel akıllı anahtar sistemi, kapı koluna dokunduğunuz zaman sadece kapıların kilitlerini otomatik olarak açmakla kalmaz; iki farklı kullanıcının koltuk konumları ve otomatik klima gibi kişisel ayarlarını da hatırlar.
  • Klimalı konforlu koltuklar
   Koltuk ve sırt dayanağı yüzeylerinin havalandırılabildiği ve ısıtılabildiği opsiyonel klimalı koltuklar lüks bir şekilde konfor sağlar.
  • Audi optik park yardım sistemi
   Geri görüş kamerası ile donatılmış opsiyonel Audi gelişmiş park sistemi, otomobilin arkasındaki bölgeyi MMI ekranında gösterir. Ekrandaki dijital direktifler park etmeyi daha da kolaylaştırır.
  Motor
  Dizel Motorlar
  Audi A4 Avant’ınız için, güçleri 143 HP ile 240 HP arasında değişen 4 veya 6 silindirli dizel motorlar arasından seçim yapabilirsiniz. A4 Avant için sunulan en güçlü dizel motor olan 3.0 TDI 1500 ila 3000 d/d arasında etkileyici bir 500 Nm tork sağlar ve otomobil sadece 6.3 saniyede 100 km/h hıza ulaşır. Azami hız 250 km/h ile sınırlanmıştır.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri
  Audi A4 Avant 2.0 TDI, 6 vitesli manuel şanzıman, 143 HP; ortalama yakıt tüketimi: 5.9 litre/ 100 km; ortalama CO2 emisyonu 155 g/km Audi A4 Avant 3.0 TDI quattro, 240 HP; ortalama yakıt tüketimi 7.2 litre/100 km; ortalama CO2 emisyonu 186 g/km
  Benzinli Motorlar
  A4 Avant’da kullanılan benzinli motorlar, her ikisi de motor sporları dünyasında kendisini kanıtlamış teknolojiler olan FSI® veya TFSI® ile donatılmıştır. FSI motorlarda yakıt, hassas bir şekilde ölçülü miktarlarda yanma odasının içine püskürtülür. Bu, verimli bir yanma ve benzinden daha iyi yararlanma anlamına gelir. Daha da fazla güç üretmek için TFSI, FSI ile bir turboşarjı birleştirmiştir. Benzinli modeller, güçleri 160 HP ile 265 HP arasında değişen 4 ve 6 silindirli varyasyonları kapsamaktadır.
  En güçlü A4 Avant olan 3.2 FSI, yakıt tüketimini azaltan Audi Valve lifty sistemine sahiptir. Bu, 3.2 FSI’ının sadece 6.6 saniyede sıfırdan 100 km/h hıza ulaşmasını sağlar.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri
  Audi A4 Avant 1.8 T FSI, 120 HP; ortalama yakıt tüketimi: 7,2litre/ 100 km; ortalama CO2 emisyonu 169 g/km
  Audi A4 Avant 1.8 T FSI, 160 HP; ortalama yakıt tüketimi: 7.5litre/ 100 km; ortalama CO2 emisyonu 174 g/km
  Audi A4 Avant 3.2 FSI quattro, 265 HP; ortalama yakıt tüketimi 9.2 litre/100 km; karma CO2 emisyonu 219 g/km
  Audi A4 Avant 2.0 T FSI quattro, 211 HP; ortalama yakıt tüketimi 7,6 litre/100 km; karma CO2 emisyonu 151 g/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A4 allroad 2010
  Teknoloji
  • Tahrik aksamı
   Nereye gideceğinizi yolların belirlemesine izin vermeyin. quattro® sürekli dört tekerden çekiş sistemi tahrik gücünü ön ve arka tekerleklere sürüş durumunun gerektirdiği şekilde dağıtır. Gevşek bir zeminde bir tekerlek patinaj yapmaya başladığında motor gücü, zeminle teması daha iyi olan tekerleklere iletilir. Bu, üstün çekiş gücüyle birlikte kusursuz bir sürüş sağlar. Geliştirilmiş gövde kontrolü ile birlikte allroad araçlara özgü yay / amortisör ayarları, son derece zorlu arazilerde bile mükemmel yön stabilitesi sağlar. Etkileyici tahrik gücü ile birlikte verimli motorlar ve geniş iz mesafesi, çok kullanılan yolların dışına da çıkmanızı sağlar.
  • Arazi algılamalı ESP
   Arazi algılamalı ESP elektronik stabilizasyon programı yol yüzeyini algılar ve elektroniğin müdahale düzeyini buna uygun şekilde değiştirir. Artırılmış zemin mesafesiyle yolları hoş ve keyif verici gezilere dönüştüren Audi A4 allroad quattro, bozuk yol yüzeyleri için de uygundur.
  • Servotronic
   Servotronic, özellikle şehir içi trafiğinde atak bir kullanıma olanak sağlar. Servo desteğinin düzeyi, örneğin manevra veya park yaparken en fazladır ve seyir hızı arttıkça azaltılır. Bu şekilde aracın direksiyonu yüksek hızlarda bile hassas bir şekilde kontrol edilebilir.
  • Dinamik direksiyon sistemi ile birlikte Audi drive select
   Bir düğmeye basarak konfor veya spor modlarından birisini seçmek suretiyle dinamik A4 allroad quattro’yu sakinleştirmenize veya şahlandırmanıza olanak sağlayan bir yenilik olan dinamik direksiyon sistemi ile birlikte Audi drive select isteğe bağlı olarak alınabilir.
  • Motor yelpazesi
   En yeni kuşak güçlü motorlar, verimlilik açısından yeni ölçütler oluşturmaktadır. Audi valvelift sistemi ile donatılan benzinli TFSI motor, düşük yakıt tüketimi ile birlikte sportif dinamizmi ve 211 HP gücüyle büyüleyicidir. 4 ve 6 silindirli dizel motorlarda yakıt, 1800 bar’a kadar çıkan basınçlarla yanma odasının içine püskürtülerek motorun düşük devirlerde bile güçlü ve ekonomik olmasını sağlar. Partikül filtreleriyle donatılmış olan bu güç üniteleri, katı Euro 5 emisyon normlarını daha şimdiden karşılamaktadır.
  • Motor seçenekleri
   A4 allroad quattro 2.0 TFSI 211 hp S tronic
   A4 allroad quattro 2.0 TDI 170 hp
   A4 allroad quattro 3.0 TDI S tronic
  • S tronic
   7 vitesli, çift kavramalı, elektro - hidrolik kumandalı bir şanzıman olan S tronic, viteslerin son derece hızlı şekilde ve kuvvet akışında hissedilebilir bir kesinti olmaksızın değiştirilmesine olanak sağlar. Vitesler, direksiyonun arka tarafındaki düğmelerle, vites koluyla veya
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S4 Saloon 2010
  Donanım
  • Önde S Spor koltuklar
   Opsiyonel olarak sunulan ergonomik S Spor koltuklar karakteristik görünümleri ve entegre koltuk başlıklarıyla tüm koşullar altında sıkı destek sağlamaktadır. 4 yollu bel desteği elektrikli olarak ayarlanabilir ve açılır-kapanır baldır desteği sayesinde oturma konumunuzu ayarlayabilirsiniz.
  • Akıllı anahtar
   S4 otomobiliniz opsiyonel olarak sunulan akıllı anahtar sistemiyle donatıldığı takdirde, otomobilin kapı koluna dokunduğunuzda yalnızca otomobilin kapılarının kilitlerini açmakla kalmaz, ayrıca otomatik klima ve koltuk konumları için olduğu gibi dört kullanıcıya kadar kişisel ayarları hatırlar.
  • Audi park sistemi (gelişmiş)
   Opsiyonel olarak sunulan arkayı gösteren kameralı Audi gelişmiş park sistemi, otomobilin arkasındaki alanı MMI ekranında size göstermektedir. Ekrandaki dijital talimat ve öneriler park etmeyi daha da kolay hale getirmektedir. turkeyarena.com
  • Bang & Olufsen Ses Sistemi
   En üst seviyede eğlence: Opsiyonel Surround Ses sistemli Bang & Olufsen Ses Sistemi
  • 3-bölgeli lüks otomatik klima
   Standart 3-bölgeli lüks otomatik klima sürücü, öndeki yolcu ve arka koltuklar için ayrı ısı kumandalarına sahiptir. Hava dışarı dolaylı olarak akmakta ve böylece tüm yolcular için azami konfor sağlamaktadır.
  Motor
  Kompakt güç santrali
  TFSI , 3.0 l V6 motoru, 440 Nm azami tork seviyesi ve hesaplı yakıt tüketimiyle kompakt bir güç santraline dönüşmektedir. Büyük tork eğrisi en etkileyicisidir: Torkun %90’ı 2.200-5.900 rpm motor devir hızı aralığında mevcut olmaktadır. Altı silindirli motor çok doğal ve kendiliğinden bir tepki ve tüm rpm yelpazesi boyunca olağanüstü güç akışıyla tamamen hassas sürüş sağlar.
  Son derece sportif performansı ve kendi adına konuşan üstün çalışma tarzını deneyin: Audi S4 100 km/saat hıza 5.1 saniyede ulaşmakta ve buna rağmen bol güç rezervine sahip olmayı sürdürmektedir. Tıpkı S amblemi taşıyan bir modelden beklediğiniz gibi.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle ilgili veriler:
  Yakıt tüketimi: manuel 9.7 litre/100km, CO2 = 225 gr/km
  S tronic 9.4 litre/100km, CO2 = 219 gr/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S4 Avant 2010
  Motor

  Kompakt güç santrali
  TFSI , 3.0 l V6 motoru, 440 Nm azami tork seviyesi ve hesaplı yakıt tüketimiyle kompakt bir güç santraline dönüşmektedir. Büyük tork eğrisi en etkileyicisidir: Torkun %90’ı 2.200-5.900 rpm motor devir hızı aralığında mevcut olmaktadır. Altı silindirli motor çok doğal ve kendiliğinden bir tepki ve tüm rpm yelpazesi boyunca olağanüstü güç akışıyla tamamen hassas sürüş sağlar.

  Son derece sportif performansı ve kendi adına konuşan üstün çalışma tarzını deneyin: Audi S4 Avant 100 km/saat hıza 5.1 saniyede ulaşmakta ve buna rağmen bol güç rezervine sahip olmayı sürdürmektedir. Tıpkı S amblemi taşıyan bir modelden beklediğiniz gibi.
  Yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle ilgili veriler:
  Yakıt tüketimi: manuel 9.9 litre/100km, CO2 = 229 gr/km; S tronic 9.6 litre/100km, CO2 = 224 gr/km
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. OrKuN Well-Known Member

  resimler ölmüş oguzturk ;)
   
 7. oguzturk Administrator Staff Member

  konu yenilendi
   

Sayfayı Paylaş