Audi A3 e-tron konsept 2012 Model

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  A3 e-tron konsept
  Audi, Şanghay Motorshow’da çekici bir konsept aracı görücüye çıkardı: A3 e-tron konsept. Dört kişilik sedan, gelişmiş MMI işletim sisteminden, yüksek teknolojili bilgi-eğlence sistemine ve aktarma organlarına kadar markanın tüm teknolojik uzmanlığını eksiksiz olarak bünyesinde barındırıyor. İndirgenmiş, basit, mantıklı: Multi Medya Arayüzü (MMI) tüm bilgi-eğlence aksamlarının çalıştırılmasını zarif bir biçimde tek bir ekran ve bir işletim sistemi içerisinde topluyor.

  İki güç ünitesi ve 54 km mesafeye kadar otomobilin sadece elektrik gücüyle gitmesini sağlayan yeteri lityum-iyon aküleri ile bu plug-in (prize takılarak da şarj edilebilen) hibrid, aynı zamanda yüksek yakıt verimliliği de sergiliyor.

  Plug-in hibrid olarak tasarlanan A3 e-tron konsept, iki güç ünitesi tarafından çalıştırılır: Bunların biri, dört silindirli ve benzinli doğrudan püskürtmeli, 211 hp gücünde 1.4 TFSI , diğeri ise 27 hp güç üreten elektrikli motordur. Sistem, 238 hp’lik kombine bir güç çıkışı üretir.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Benzinli motor ile elektrikli motor birlikte çalışarak sedan'ı sıfırdan 100 km/sa'e 6.8 saniyede çıkarır ve 231 km/sa hıza ulaştırır. Ayarlı yağ pompası, Start & Stop (Çalıştır – durdur) sistemi ve enerji geri kazanım sistemi gibi Audi'nin modüler verimlilik platformundaki teknolojilerin tamamı bu yüksek verimliliğe katkıda bulunur.
  A3 e-tron konsept’in temelinde, arka koltuklarının arkasına yerleştirilen lityum-iyon aküler vardır; 12 kWh’lik şarj kapasiteleri ile sedan'a sadece elektrik gücü ile 54 km’ye varan bir menzil kazandırırlar. Aküler, otomobil hareket hâlindeyken standart enerji geri kazanım sistemi tarafından ya da park hâlindeyken ev tipi bir elektrik prizinden şarj edilir. Bu da çoğu durumda otomobilin şehirde tamamen emisyonsuz bir sürüş sergilediği anl***** gelir.
  Kompakt, yedi ileri S tronic, kompakt plug-in hibrid aracın şanzımanıdır. Vitesler, yıldırım hızıyla, konforlu bir şekilde ve çekişte herhangi fark edilir bir kesilme olmaksızın iki debriyaj tarafından dönüşümlü olarak değiştirilir.
  Sürücü, yedi ileri S tronic’i hem otomatik modda hem de direksiyonun üzerindeki kulakçıklar aracılığıyla manuel olarak kullanarak vites değiştirebilir. Orta tünel konsolu üzerindeki el dayama boyunca yerleştirilmiş şık, dokunmatik kontrol düğmeleri, R, N ve D adlı sürüş pozisyonlarını seçmede kullanılır. Hava karardığında düğmelerin arkası kırmızı renkte ışıklandırılır. Sürüş pozisyonu P, elektrikli park freni kullanıldığında otomatik olarak seçilir.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş