Audi A3/A3 Sportback/A3 Cabriolet/S3/S3 Sportback 2010

Konusu 'Audi' forumundadır ve oguzturk tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Audi A3 2010
  Büyüleyiciliği hissedin
  Audi A3, geçici bir an için tasarlanmış bir otomobil değildir. Canlılık ve sürüş keyfi ile üstün güvenlik standartlarını ve sağduyuyu birleştirmektedir. Üç farklı donanım versiyonu ve güçlü motor seçenekleri ile sunulmaktadır. Audi Yetkili Satıcı’larınde A3 ile test sürüşüne çıkın ve büyüleyiciliğini hissedin.

  Teknoloji
  Daha fazla sürüş keyfi ve aktif güvenlik
  İyi tasarlanmış, güvenli ve yenilikçi: Audi A3, muazzam sürüş keyfinin daha da büyük bir güvenlik içinde tadına varılmasına olanak sağlayan donanımlara ve teknik özelliklere sahiptir. Örneğin, önce A3’ünüz için uygun bir park yeri bulmanıza yardımcı olan ve daha sonra o park yerine geri geri en etkin bir biçimde girmenize yardımcı olan paralel park asistanı sistemini ele alın.
  • Paralel park asistanı
   Park Assist sistemi, ultrason sensörlerinden yararlanarak yolun kenarında uygun park yerleri arar. Park yerine geri geri girmek için ideal yolu hesaplar ve daha sonra direksiyon manevrasını neredeyse tamamen kendi başına yapar. Araç, direksiyon hareketini yaparken sürücünün yapması gereken tek şey, gaz ve fren pedallarına basmaktır.
  • quattro®
   Sportif bir şekilde viraj alan olağanüstü çeviklik, pratik olarak her türlü zeminde fevkalade yol tutuş, hızlanma sırasında büyük çekiş: Bunlar, motor varyasyonlarının çoğu için isteğe bağlı olarak alınabilen quattro® sürekli dört tekerden çekiş sisteminin sağladığı avantajlardır. Bu sistem, tahrik kuvvetini şartların gerektirdiği şekilde dört tekerleğe dağıtır.
  • Audi magnetic ride
   İsteğe bağlı Audi magnetic ride uyarlamalı amortisör sistemi sürüş durumundaki değişikliklere saniyenin altında kadar bir zamanda tepki verir. Sonuç: Yolculuk yaptığınız yol nasıl olursa olsun daha fazla kullanılabilirlik ve konfor (Gücü 140 HP ve üzerinde olan motorlarla birlikte alınabilir).
  • S tronic
   S tronic şanzıman bir vitesten öbürüne, güç akışında fark edilebilir bir kesilme olmaksızın, 0.2 saniyeden daha kısa zamanda geçer. Dahası S tronic, alışılagelmiş bir manuel şanzımanın tüm özellikleri ile modern bir otomatik şanzımanın kullanışlılığını birleştirmektedir. Seçim tamamen size kalmış: Tüm vites değiştirme işini kumanda lojiğine bırakabilirsiniz; vitesleri, direksiyon simidindeki düğmelerden değiştirebilirsiniz veya vites kolunu kullanabilirsiniz.
  • Xenon plus farlar
   Audi A3’ünüzü zevklerinize göre oluşturun. Geniş bir renk, iç mekan ve koltuk döşemeleri çeşitliliğinin yanı sıra daha fazla kullanışlılık ve pratiklilik için çok çeşitli donanım özellikleri sunar. Sonuç, sizin tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış bir araçtır.
  Donanım
  Bireysel Audi A3’ünüz
  Audi A3’ünüzü zevklerinize göre oluşturun. Geniş bir renk, iç mekan ve koltuk döşeme çeşitliliğinin yanı sıra daha fazla kullanışlılık ve pratiklilik içeren çok çeşitli donanım özellikleri sunar. Sonuç,
  • Yokuş destek asistanı
   Araç hareketsizken fren pedalı bir süre basılı tutulduysa, fren pedalı bırakıldığında fren basıncı kısa bir süre muhafaza edilir. Frenleri bu şekilde otomatik olarak kontrol ederek sistem, rampada kalkışların bütün zorluğunu ortadan kaldırır (S tronic’de standart).
  • Ses sistemleri
   Mobil eğlencenin en iyisi: Güçlü bir FM ve radyo alıcısı ile birlikte bir CD çalar veya CD değiştiriciye sahip standart donanımdaki Chorus ses sistemi (1.4, 1.6, 1.8 motorlarda), aynı zamanda isteğe bağlı olarak alınabilen Concert ve Symphony ses sistemleri ile nereye yolculuk yaparsanız yapın üst kalitede bir ses vaat eder. Concert ve symphony ses sistemleri standart olarak taşınabilir. Medya çalarlar için bir aux- in soketi içerir ve isteğe bağlı olarak yüksek performanslı BOSE ses sistemi veya iPod ya da USB medyaları için bağlantılarla birlikte alınabilir.
  • Navigasyon sistemleri
   İyi bir rehberlik: Dilerseniz Audi A3’ünüzü MMI işletim mantığına sahip 6.5 inçlik renkli ekrana sahip Navigasyon Sistemi Plus ile donatabiliriz. Taşınabilir medya çalarlar standart aux – in arabirimi vasıtasıyla bağlanabilir.
  Audi Exclusive
  Exclusive seçimler
  Audi exclusive, kişisel tercihlerinize cevap verecek oldukça geniş bir yelpaze ile eşsiz bir seçim yapmanıza olanak sağlar. Üstün kaliteye sahip malzemeler ve kusursuz işçilik tüm isteklerinize cevap olur. Audi Yetkili Satıcı’nızdan daha da fazla bireyselleştirme talebinde bulunabilirsiniz.
  • Deri döşeme
   Yüksek kalitedeki Audi exclusive deri döşeme seçenekleri geniş bir yelpazede renk ve kumaş alternatifi sunar. Kararı, kendi zevkinize bırakın.
  • İç kaplamalar
   Sportif ve elit. Size özel bir atmosfer yaratabilirsiniz. Her şeyden önce otomobilinizde evinizde gibi hissetmelisiniz.
  • Kişiye özel boya
   Renk, kişiliğin bir ifadesidir. Audi exclusive’in kişiselleştirilen boya renkleri ile Audi A3’ünüze kendinizden bir iz bırakacaksınız.
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A3 Sportback 2010
  Coupé benzeri sportiflik
  A3 Sportback tamamen benzersiz bir şey sunar. Bir coupé’nin tüm sportifliğine sahip 5 kapılı bir otomobildir. Dinamik tasarım, üstün performanslı motorlar ve geniş kapsamlı donanımlar size azami bireysellik, sürüş keyfi ve güvenlik sunar.

  Teknoloji
  • S tronic
   S tronic şanzıman bir vitesten öbürüne güç akışında fark edilebilir bir kesilme olmaksızın 0.2 saniyeden daha kısa zamanda geçer. Dahası S tronic, alışılagelmiş bir manuel şanzımanın tüm özellikleri ile modern bir otomatik şanzımanın kullanışlılığını birleştirmektedir. Seçim tamamen size kalmış: Tüm vites değiştirme işini kumanda lojiğine bırakabilirsiniz; vitesleri, direksiyon simidindeki düğmelerden değiştirebilirsiniz veya vites kolunu kullanabilirsiniz.
  • FSI®
   Olağanüstü performans, düşük CO2 emisyonları ve daha iyi bir yakıt ekonomisi sağlamak için FSI® direkt enjektör teknolojisinden yararlanır. Hızlanmaya bağlı olarak azami güç verebilir veya daha az yakıtı verimli olarak kullanarak emisyonları azaltabilir.
  • quattro®
   Sportif bir şekilde viraj alan olağanüstü yol tutuş, pratik olarak her türlü zeminde fevkalade yol tutuş, hızlanma sırasında büyük çekiş: Bunlar, motor varyasyonlarının çoğu için isteğe bağlı olarak alınabilen quattro® sürekli dört tekerden çekiş sisteminin sağladığı avantajlardır. Bu sistem, tahrik kuvvetini şartların gerektirdiği şekilde dört tekerleğe dağıtır.
  • Servotronik direksiyon sistemi
   Daha hassas ve daha iyi tepki veren bir servo direksiyon sistemi deneyimini yaşayın. Servotronik elektro-mekanik servo direksiyon sistemi, gerekli güç desteği miktarını hesaplayan ve gücü buna göre dağıtan tekerlek dönme sensörleri içerir.
  • Audi magnetic ride
   İsteğe bağlı Audi magnetic ride uyarlamalı amortisör sistemi sürüş durumundaki değişikliklere saniyenin kesri kadar bir zamanda tepki verir. Sonuç: Yolculuk yaptığınız yol nasıl olursa olsun daha fazla kullanılabilirlik ve konfor (Gücü 103 kW ve üzerinde olan motorlarla birlikte alınabilir).
  • Park Assist (Park yardımcısı)
   Park Assist sistemi, ultrason sensörlerinden yararlanarak yolun kenarında uygun park yerleri arar. Park yerine geri geri girmek için ideal yolu hesaplar ve daha sonra direksiyon manevrasını neredeyse tamamen kendi başına yapar. Araç direksiyon hareketini yaparken sürücünün yapması gereken tek şey, gaz ve fren pedallarına basmaktır.
  • Xenon plus farlar
   Kısa ve uzun huzme için daha fazla ışık gücü ile birlikte göz alıcı bir tasarım elemanı: 7 adet ekstra uzun ömürlü ampule sahip çarpıcı ışıklı diyotlu gündüz seyir lambaları
  Donanım
  • Panoramik sunroof
   İsteğe bağlı olarak alınabilen panoramik sunroof, iki parçalı, ekstra büyük cam yüzeyi ile A3 Sportback’in iç mekanına hoş bir hafiflik ve ferahlık duygusu verir. Öndeki cam tıpkı normal bir sunroof gibi kaldırılabilir ve geriye kaydırılabilir. Önde ve arkada, gerektiğinde ayrı olarak kontrol edilebilen ve araçta bulunanları güneşin ışınlarından koruyan iki güneşlik vardır.
  • Hill-start assist (Rampada kalkış yardımcısı)
   Araç hareketsizken fren pedalı bir süre basılı tutulduysa, fren pedalı bırakıldığında fren basıncı kısa bir süre muhafaza edilir. Frenleri bu şekilde otomatik olarak kontrol ederek sistem, rampada kalkışların bütün zorluğunu ortadan kaldırır (S tronic’de standart).
  • Ses sistemleri
   Mobil eğlencenin en iyisi: Güçlü bir FM ve MW (Orta dalga) radyo alıcısı ile birlikte bir CD çalar veya CD değiştiriciye sahip standart donanımdaki chorus ses sistemi, aynı zamanda isteğe bağlı olarak alınabilen concert ve symphony ses sistemleri ile nereye yolculuk yaparsanız yapın üstün kaliteli bir ses vaat eder. Concert ve symphony ses sistemleri standart olarak taşınabilir. Medya çalarlar için bir aux- in soketi içerir ve isteğe bağlı olarak yüksek performanslı BOSE ses sistemi veya iPod ya da USB medyaları için bağlantılarla birlikte alınabilir.
  • Navigasyon sistemleri
   İyi bir rehberlik: Dilerseniz Audi A3’ünüzü MMI işletim lojiğine ve 6 inçlik tek renkli ekrana sahip navigasyon sistemi ile veya MMI kontrol lojiği ve 6.5 inçlik renkli ekrana sahip Navigasyon Sistemi Plus ile donatabiliriz. Her iki sistemde ortak olan şey, içgüdüsel kullanım ve alınan trafik mesajlarına dayanarak, trafik sıkışıklıklarından uzak durmak için alternatif bir rota programlayabilen dinamik rota yönlendirmesidir. Taşınabilir medya çalarlar standart aux – in arabirimi vasıtasıyla bağlanabilir.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi A3 Cabriolet 2010
  Teknoloji
  • Güçlü bir şekilde dinamik, son derece güvenli
   Bu seyahat şekli sadece sportif değil aynı zamanda güvenlidir de. Audi A3 Cabriolet kapsamlı bir güvenlik yelpazesine sahiptir. Arka koltuk sırasının arkasındaki takla çubukları ve son derece rijit bir karoseri, üstü açık sürüş deneyiminizin hem keyifli hem de güvenli olmasını sağlar. A3 Cabriolet’in motorları güç ile verimliliği birleştirmektedir. A3 Cabriolet piyasaya ilk önce dört motor seçeneği ile sunulacaktır.
   Benzinli motorlar
   • 160HP gücünde 1.6
   • 160HP gücünde 1.8T FSI
   • 200HP gücünde 2.0T FSI
   Dizel motorlar
   • 105HP gücünde 1.9 TDI
   • 140HP gücünde 2.0 TDI
  • Audi dinamik süspansiyon
   A3 Cabriolet, sportif ve canlı bir kullanım ile hem düz gidişte hem de virajlarda üstün bir yön kararlılığı sağlayan bir süspansiyon ile donatılmıştır. Amortisör ayarları daha sert olan ve karoserinin 15mm alçaltıldığı bir spor süspansiyon isteğe bağlı donanım olarak mevcuttur (Spor versiyonunda standarttır).
  • Motorlar
   1.8T FSI * 1500-4200 d/d motor devir sayısı aralığında 160hp güç üretmektedir. Ayarlanabilen bir emme eksantrik mili yanma odalarının doldurulmasını olabilecek en iyi hale getirirken iki dengeleme mili motorun titreşimsiz şekilde çalışmasını sağlar. 2.0 T FSI modeli gösterilmiştir.
  • S tronic
   Gelişmiş S tronic şanzıman herhangi bir fark edilebilir çekiş gücü kaybı olmaksızın vites değiştirir: Çift kavramalı şanzıman, bir sonraki vitese siz daha seçmeden önce geçilmesi anlamına gelir.
  • Tavan teknolojisi
   Tavanın yer tasarrufu sağlayarak Z şeklinde katlanması, indirilip katlandığında zorla bagaj bölmesine girmesi anlamına gelmez. Arka camın ısıtılması ve mükemmel ısı izolasyonu sayesinde A3 Cabriolet, hava şartları ne olursa olsun bütün yıl boyunca kullanılabilir.
  • Gövde
   Gövdede yapılan özel güçlendirmeler ve çok miktarda kullanılan dayanıklı çelikler, güvenli, hassas ve atak bir sürüş keyfi için A3 Cabriolet’e çok özel bir burulma rijitliği sağlar.
  • Işıklı diyot (LED) teknolojisi
   Opsiyonel olarak alınabilen LED teknolojili gündüz farları 7 adet çok uzun ömürlü ampulden oluşur. İki parçalı arka lambaların fiber optik çubuklarında da LED teknolojisi kullanılarak olağanüstü homojen bir etki sağlanmıştır.
  * Karma yakıt tüketimi: 38.7 Mil/ Galon ; karma CO2 emisyonu , : 174 g/km
  Donanım
  • Kumaş tavan Kumaş tavan hidrolik olarak sadece 9 saniyede açılabilir; açıkken çok az yer kaplar. Tavan manuel veya özel bir ses yalıtımı uygulanmış akustik tavan şeklinde tam otomatik bir kilitleme mekanizmasıyla alınabilir.
  • Değişken bagaj bölmesi boyuna yükleme sistemi Arka koltuk sırası 50:50 oranında veya tamamen yatırılabilir. Diğer bir pratik özellik, öndeki yolcu koltuğunun sırt dayanağının öne yatırılarak yük taşımak için neredeyse tamamen düz bir yüzey oluşturulabilmesidir.
  • Rüzgar deflektörü Ön koltukların arkasındaki rüzgar deflektörü (Spor versiyonunda standart) otomobilin içindeki hava cereyanını azaltır. Montajı özellikle kolaydır ve otomobilin bir tarafından çalışılarak sadece birkaç kolay adımda monte edilebilir.
  • Eşya gözleri Pratik ve çeşitli: Kapılara ve arka bölümde sol taraf kaplamasına entegre edilmiş geniş eşya gözleri, ufak tefek seyahat eşyaları için yer imkânı sunar. Ön yolcu koltuğunun altında ve orta konsolun içinde de eşya koymak için yer vardır.
  • Navigasyon sistemleri Daima rota üzerinde: MMI kumanda mantığı sayesinde Audi navigasyon sistemi ve Audi plus navigasyon sistemi içgüdüsel olarak kullanılabilir. Bir MP3 çalar için iPod ve USB ara birimi opsiyonel donanım olarak mevcuttur.
  • BOSE ses sistemi Favori müziğinizi toplam sekiz adet yüksek performanslı hoparlörle dinlemenin keyfini çıkarın. Toplam çıkış gücü 195 Watt olan altı kanallı amplifikatör audio keyfinin bu sofistike şeklini tamamlar.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S3 2010
  Motor
  • Verimli, üstün performans
   Audi S3’ün kaputunun altındaki 2.0 TFSI motorun gücü ve dayanıklılığı muhteşemdir. Bu dört silindirli turboşarjlı motor 188 kW'lık (255 hp) etkileyici bir güç üretmekle birlikte nadiren yakıt ikmali gerektirir. Bütün bunları mümkün kılan şey, Le Mans’ta test edilmiş ve kendini yollarda da kanıtlamış TFSI direkt benzin enjeksiyonu teknolojisidir.
  • Müthiş tork
   Turboşarj sayesinde, 2500 devirden 5000 devire kadar olan geniş devir aralığında 330 Nm’lik etkileyici bir tork, emrinizde. S3’ün nefes kesici hızlanması, bu geniş turbo platosundan ve motorun anında tepki vermesinden kaynaklanır: Turboşarjlı FSI motoru S3’ü, sıfırdan 100 km/h hıza sadece 5.9 saniyede ulaştırmaktadır.
   Yakıt tüketimi ve emisyon verileri:
   Audi S3 2.0 TFSI
   Azami Güç Hp/dd : 255/6000
   Karma yakıt tüketimi: 8.5 litre/100 km; karma CO2 emisyonu: 199 g/km
  Teknoloji
  • quattro®
   Virajları sportif şekilde dönmek için olağanüstü bir tutunma, pratik olarak her türlü yüzeyde fevkalade bir yol tutuş, hızlanma sırasında büyük bir çekiş gücü: Bunlar, quattro® sürekli dört tekerden çekiş sisteminin sağladığı yararlardır. Bu sistem, tahrik gücünü dört tekerleğe o andaki şartların gerektirdiği şekilde dağıtır.
  • Audi magnetic ride
   Audi magnetic ride uyarlamalı amortisör sistemi, sürüş durumundaki değişikliklere saniyenin kesri kadar bir zamanda tepki verir. Sonuç: Üstün sürülebilirlik ve konforun, daha önce görülmemiş bir kombinasyonu.
  • Park Assist (Park Yardımcısı)
   Ultrason sensörlerinden yararlanan Park Assist (Park Yardımcısı Sistemi) yol boyunca uygun park yerleri arar, bir park yerine geri geri girmek için ideal yolu hesaplar, daha sonra gerekli direksiyon manevrasını neredeyse tamamen kendi başına yapar. Araç manevra yaparken sürücünün yapması gereken tek şey, gaz ve fren pedallarına basmaktır.
  • Xenon plus farlar
   Kısa ve uzun huzme için daha fazla ışık ile birlikte göz alıcı bir tasarım elemanı: Ekstra uzun ömürlü 7 lambaya sahip ışıklı diyotlu (LED) gündüz seyir lambaları.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. oguzturk Administrator Staff Member

  Audi S3 Sportback’in motoru
  Kuvvetlerin mükemmel şekilde karşılıklı etkileşimi
  Audi S3 Sportback’deki 2.0 TFSI® motorun gücü ve elastikiyeti dayanılmazdır. 255 hp’lik etkileyici gücüne karşın bu dört silindirli turbo motor, yakıt ikmali için duruşları neredeyse ender bir olay haline getirir.
  Le Mans’da test edilmiş, yollarda kendini kanıtlamış: Audi S3 Sportback’in verimliliği, Audi’nin motor sporları faaliyetlerinde başarıyla kullanılmış olan FSI® direk benzin enjeksiyonuna dayanır.

  Kemerinizi bağlayın, kontağı açın, adrenalini yükseltin!
  Heyecan verici güç üretimi: İntercooler ve turboşarj, 2.0 TFSITFSI motoru birinci sınıf bir atlete dönüştürür. 330 Nm’lik azami tork 2500 ila 5000 d/d aralığında sabit kalır. Bu geniş turbo platosu ve fevkalade ani tepki, nefes kesici bir hızlanma sağlar: S tronicS tronic şanzımanla donatılmış Audi S3 Sportback 2.0 TFSI quattro sadece 5.5 saniyede sıfırdan 100 km/h hızlanır.

  Tüketim ve emisyon değerleri:
  Yakıt tüketimi, ortalama: 8.3 litre/100 km
  CO2 emisyonu, ortalama: 199 g/km
  *S tronic® ile
  [​IMG]
   
 6. EmRe Well-Known Member

  audide her yaa htap eden model, zaten çok sattığındanda belli
   

Sayfayı Paylaş