Ataya mektup

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve OrKuN tarafından 1 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Atam sızlıyor mu kemiklerin?yoksa hala tam mı geçerli mi bize olan güvenin?senin adını kullanarak senin vasiyetini çiğneyenlere,”Atatürkçüyüm” deyip de imam-hatip liseleri çoğaltanlara TDK ve TTK’yi bozanlara,ülkede laik-antilaik,sağcı-solcu kavgası yaratmak isteyenlere kızgınsın değil mi atam? Atam ülkenden çarpıcı gerçekleri ulaştıracağım sana

  1. “laik cumhuriyetin sonu geldi” diyen biri ilk senin yaptığın cumhurbaşkanlığı görevinde şimdi.
  2. “hem laik hem Müslüman olunmaz “diyen bir adama o “Türk Milleti çalışkandır.Türk Milleti zekidir.” Dediğin halkın bu dediklerini yalanlarcasına neredeyse yarı yarıya oy verdi.
  3. Bugün içinde muhalefet de olsun diyerek,demokratikleşmek isteyerek en zor günlerde açtığın meclisinin deri koltuklarında cumhuriyet düşmanları , vatan bölücüleri oturuyor.
  4. Kubilay’ı şehit etti diye astırdığın adamın torunu 4 sene meclis başkanlığı yaptı. O demokratik cumhuriyet düşmanlarının ve vatan bölücülerinin çoğunlukta olduğu mecliste!
  5. son 20 yılda imam-hatip mezun sayısı 14 ,laik eğitim veren(sözde) okulların mezun sayısı 3 kat arttı.bu imam-hatip mezunları ne imam oldu atam ne de hatip . %90 ı vali,kaymakam,başbakan olurken sadece %10 u dinle ilgili bir görev aldı.
  6. Bugün senin kurduğun cumhuriyette halk 1 paket makarnaya 1 torba kömüre namusu olan oyunu satıyor.
  7. yine senin kurduğun cumhuriyette gençler para uğruna şeriat bayrağı takıp,sözde demokrasiyi kullanarak “cumhuriyeti yıkma hakkı isteriz” diyecek konuma geldiler.
  8. Demokrasiyi kullanarak bütün milli bakanlıkları gayrı milli yaptılar
  9. Sana küfreden adam senin ülkende suçsuz konuma geldi
  10. Bazı okullar hafta tatilini Cuma gününe aldı.
  11. İnsanlar el ele geziyor, içki içiyor diye dayak yedi.
  12. Sırf farklı mezhepten diye Sivas’ta 37 cana kıyıldı.
  13. Meydanlarda “kahrolsun laiklik” diye bağrıldı
  14. Cumhuriyet bayramları formalite oldu. çoşkusu kalmadı
  15. senin koltuğunda oturan bir rahmetli “bu halka laiklik dinsizlik diye anlatılmış” dedi.Bir başkası da senin devrimlerini halkın kabul ettiği ve etmediği olarak 2ye ayırdı
  16. Bir generalin “Atatürkçüyüm” diyerek din derslerini zorunlu hale getirdi . konularını tek mezhep üstüne yaptı.Bununla da yetinmedi devrim tarihi derslerini inkılap tarihi diye değiştirdi.
  17. En acısı da bunları söyleyen tüm aydınların suikaste kurban gitti…
  Peki hiç mi iyi bir şeyler yok atam.dışarıda onlardan-karşı devrimcilerden- azız atam.parasal olarak da imkanlarımız kısıtlı.ama atam biliyor musun? Evimizden resmin , elimizden nutkun,aklımızdan devrimlerin ve gözlerimizin önünden gençliğe hitaben eksik olmuyor.ha bu arada yıllarca bizden saklanan Bursa nutku’nu aklımıza nakış gibi işledik artık kaybedemezler. Her gün okuyarak daha da hırslanıyoruz Gençliğe Hitabenle Bursa Nutku’nu… Laik,demokratik,sosyal, hukuk devlerini korumak için çoğalacağız.Yine Atatürkçüler çok olacağız Atam.Çünkü biz güzel günlere olan inancımızı öfkemizle biliyoruz.Biz bu cumhuriyeti kurarken güvendiğin gençler onca zorluğa rağmen Gençliğe Hitabe’ni de devrimlerini de Bursa Nutku’nu da bize emanet kalan resmini de kaldırmayız. Yüreğimizde senin sevgin,aklımızda ilke ve devrimlerin karanlığı beyazlar giyerek aydınlatacağız.Biz bunu başarırız. Sen rahat uyumaya gayret et Atam biz rahat davranmayıp bu ülkeyi yükseltip çağdaş uygarlıklar seviyesine taşıyacağız.Unutma Atam hala aklımda nutkun, hitaben ve devrimlerin yanına geldiğimizde senin bıraktığın gibi bir cumhuriyet geride bırakabilmiş olmak dileğiyle hoşça kal atam ,iyi uykular Biz kaç kişiyiz platformu İzmir gençlik kolları adına BUĞRA GÜRSEL

  Alıntıdır
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  sızlamazmı sızlar tabi ama oy verenlerin %47 lik bi kesimin hiç umrunda değil anlaşılan, bence akp ye oy verenlerin büyük bi çoğunluğu ekonomideki aslı olmayan iyi gidiş yalanıyla kandırıldıkları için oy verdiler, akp döneminde oluşacak(gerçi yaşıyoruz bu krizi) bi ekonomik kriz tüm bunların yalanlarını ortaya çıkaracak bundan dolayı kriz i ertelemek için ne var ne yok satıyorlar abd ve ab nin hertürlü çirkefliklerine boyun eğiyorlar, bunlara değil de akpden sonra ülkenin başına geçecek hükümetlere acırım, Allah onların yardımcı olsun çünkü tam bi enkaz kalacak, sadece ekonomik değil, bağımsızlığı gitmiş, bölünme tehlikesinde olan, halkı türbanlı türbansız diye ikiye bölünmüş, Türk-kürt diye ikiye bölünmüş, sosyal denge ve eşitsizliğin tamamen yıkıldığı bi ülke kalacak, işleri çok zor...
   
 3. yagmur Well-Known Member

  ellerine sağlık serkan, yorumuna katılmamak elde değil oguz, teşekkurler
   
 4. R.CARLOS Guest

  ellerine sağlık kardeş
   
 5. seckinyd Well-Known Member

  herkes çok güzel yazmış ellerinize sağlık
   

Sayfayı Paylaş