Astronot Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Astronot BalığıResim ve Özellikleri

  Astronot balığı ya da Oskar (Astronotus ocellatus), doğal yaşam alanı Güney Amerika olan, yaklaşık 20-30 cm boyutlarında, yutabileceği tüm küçük balıklara karşı saldırgan bir balık cinsidir.

  [​IMG]

  Ortak İsim: Oscar (Astronot) Cichlid​
  Bilimsel Adı: Astronotus Ocellatus
  Dağıtım: Güney Amerika
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Bölgeci-Agresif
  PH: 6.0-8.0
  Sıcaklık: 22C - 27C
  Maksimum Boy: 35 cm
  Ana renkler: Siyah, Kahverengi, Turuncu
  Varyansları: Albino, kırmızı, kaplan, altın oscar
  Cinsiyet: Erkekler aynı yaştaki dişilere göre daha iridir.

  Bakım: Bakımı kolay bir balıktır. Protein ağırlıklı gıdalarla beslenmelidir. Yem seçmez, ancak et tabanlı yemler, değişik türlerde verilmelidir. Yani tek tür yemle beslenmemelidir. turkeyarena. Akvaryumda tek tür olarak bakılmalıdır. Diğer türlere karşı yaralayıcı ve öldürücü saldırılar yapabilir. Protein içerikli yemlerle beslenmesinden dolayı, protein atıkları da amonyak ve nitrat düzeyini yükselteceğinden iyi bir filtrasyon ve düzenli su değişiklikleri yapılmalıdır.

  Üretim:Üretim tankında sıcaklık 29 C'ye kadar yükseltilmelidir. Cinsel olgunluk ve sağlıklı bir üreme, balığın boyu 15 cm düzeyine erişince başlar. Çiftleşme için 15 cm üzerindeki balıklar üretim tankına konmalıdır. Tankta büyük kayalar bulundurulmalıdır. Yumurtalar kaya üzerine düzenlice bırakılır. Ebeveynler yumurtaları daha güvenli yere taşırlar(Tabanda oluşturacakları bir çukur)
   


Sayfayı Paylaş