Assos Plajları

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Assos Plajları
  Assos Kadırga Koyu
  Kadırga Koyu, Assos'un bitişiğinde, 2 km. uzaklıkta. Assos civarında konaklamak ve denize girmek için tercih edilen başlıca yerlerden biri. Zeytin ağaçlarıyla dolu bir yoldan inerek ulaşıyorsunuz koya. Bütün koy temiz, her bütçeye uygun otel ve kamping alanlarıyla dolu.

  Geniş, uzun ve taşlık bir plajı var. Denizi tertemiz, berrak. Bir tane uzun tahta iskelesi de bulunuyor. Plajda şemsiye, şezlong bulunuyor. Yemek yenilebilecek restoranlarla dolu.

  Assos Liman Plajı
  Assos Liman, ufacık ve etkileyici bir yer. Eski palamaut depolarının restore edilmesi ile ortaya çıkan butik oteller ve kamping alanları bulunuyor.
  Ufak mendireği sayesinde balıkçı tekneleri için konunaklı bir barınak oluşmuş. Lima daha çok konaklama ve restoranları için tercih ediliyor.

  Denize sıfır tesislerin önünde tahtadan basit iskeleler yapılmış. Böylece iskeleden atlayarak ya da merdivenlerini kullanarak denize girebiliyorsunuz.

  Balıkçı barınağından denize girilmiyor doğal olarak. Hemen yanında yer alan minik koyun denizi tercih ediliyor. Taşlık olan plaja ve 5-6 tahta iskeleye şezlong, yastık ve şemsiyeler konulmuş. Gayet konforlu bir ortam ...

  Assos Liman'dan denize girmek insana huzur veriyor. Yüzerken karşınızda kayalık bir tepenin eteğine kurulmuş görkemli taş binalardan ve zeytin ağaçlarından oluşan bir manzara var. Kendinizi mitolojiden bir karakter gibi hissediyorsunuz! Suyu havuz gibi, dibi taşlık. Hatta antik limanın batık olan kısımlarının üzerinde yüzüyor olabilirsiniz. Deniz suyu için her mevsim soğuk diyebiliriz.

  Assos Yeşil Liman
  Assos'dan Babakale yönüne doğru giderken solda karşınıza çıkacak ilk sapak sizi Yeşil Liman'a götürecek. Yaklaşık 4 km. sonra tabelasını farkedeceksiniz, denize doğru 2 km daha gideceksiniz.

  Burası hiçbir turistik tesisin bulunmadığı, sadece birkaç yazlık evin bulunduğu kendi halinde bir koy. Tetemiz denizi ve bakirliği için tercih edilebilir.

  Assos Koruoba Sahil
  Assos'dan Babakale yönüne doğru giderken , Yeşil Liman tabelasından sonra denize doğru inen 2. sapak sizi buraya ulaştıracak. Koruoba köyünün içinden geçtikten sonra biraz dolambaçlı ama muhteşem manzaralı bir yoldan sahile ineceksiniz.

  Burası Koruoba köyünün yalı kısmı. Turistik tesis olarak sadece bir otel ve kamping alanı bulunuyor. Yerleşim daha çok son yıllarda yapılan az sayıda yazlıklardan oluşuyor. Minik, iki koyu bulunuyor. Kafa dinlemek için birebir, şirin bir koy!

  Assos Sivrice
  Assos'dan Babakale'ye doğru giderken 9 km sonra Bektaş Köyü çıkacak karşınıza. Bektaş Köyü'nin içinden geçerek yaklaşık 3 km. denize doğru ineceksiniz. Böylece Sivrice Fenerinin olduğu koya ulaşmış olursunuz.

  İndiğiniz yerden yani Sivrice'den Bademli altına kadar giden uzun bir sahil yolu bulunuyor. Sivrice yanındaki Sokakağzı'na oranla turizmin yeni yeni gelişmeye başladığı dolayısıyla daha tenha bir koy.

  Son yıllarda daha çok köylülerin açtığı pansiyonlar ve birkaç otel bulunuyor.
  Tahta masalı mütevazi restoranları az çeşitli ama ucuz ve lezzetli yemekleri için tercih edilebilir. Sivrice'nin dar, taşlık bir plajı bulunuyor. Denize rahat girilmesi için tahta iskeleler yapılmış.turkeyarena.com
  Midilli'ye en yakın yer olduğu için, ada elle tutulacak kadar yakın görünüyor bazı havalarda!

  Assos Sokakağzı
  Assos'dan Babakale'ye doğru digerken 11. km 'de Balabanlı Köyü çıkacak karşınıza. Balabanlı Köyü'ne girmeden sola dönüp denize doğru 3,5 km gittiğinizde yine Sütlüce Koyu'na ulaşacaksınız.

  Denize indiğinizde sağa doğru giden sahil yolunu takip ederseniz Sokakağzı'na varacaksınız.

  Sokakağzı'na ulaşmak için iki yol bulunuyor aslında. Ana yoldan giderken Balabanlı Köyünden sonra karşınıza çıkacak Koyunevi köyünden denize doğru inerek de Sokakağzı'na ulaşabilirsiniz.

  Sokakağzı uzun yıllardır müdavimleri oluşmuş, özel bir yer. Sahil boyunca sıralanmış birçok otel, pansiyon ve kamping bulunuyor. Tahta masalı, çardaklı estoranlar samimi havalarını koruyorlar. Yanındaki Sivrice'ye göre daha geniş ve kumluk bir plajı bulunuyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

 3. EmRe Well-Known Member

  nerde bu assos tam olarakquestionmark bilgisi verilmemiş
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  Assos Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Behramkale köyünde Prens
   

Sayfayı Paylaş