Aslan Kuyruğu Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 25 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Aslan Kuyruğu ve Faydaları

  Aslankuyruğu: Ballıbabagillerden; bir çeşit bitkidir.Dalları çoktur.Hepsi bir daldan çıkar ve dört köşelidir.Daha çok bahçe ve çayırlarda kullanılan bu bitkinin yaprakları şifa doludur.

  Aslan Kuyruğunun Faydaları: Vücuda rahatlık verir. Ciğerleri ve göğsü temizler. Dalağın iyi çalışmasını sağlar. Ateş düşürücü olarak kullanılır. Vücuda zindelik verir. Terletici olarak kullanlır. Cinsel soğukluk yaşayan kişilerde ve kısırlık tedavisinde tavsiye edilmektedir. Ciğerleri temizler. Astım ve bronşit hastaları için faydalıdır. Migren hastalığına ve baş ağrılarına iyi gelir. Cilt hastalıklarından, sedef ve egzamaya iyi gelir. Kalp yetmezliğinde, kalp hızı ve aritmilerin tedavisinde kullanılır.

  Bitkisel tedavi amacı ile 1 bardak suyun içine 1 tutam kadar kıyılmış aslan kuyruğu konarak, 8 ile 10 saat kadar bekletilir. Bu karışımın 1 gün içinde tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca aslan kuyruğu toz haline getirilerek her gün 1 gram olarak da içilebilir.

  Bu bitkiyi çay olarak tüketmek istiyorsanız, 200 ml kaynar suya 2 ile 4 gram bitkiyi atıp demleyerek tüketebilirsiniz. Bu çayı günde 3 defa demleyip tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

  [​IMG]
   


 2. elif Moderator

Sayfayı Paylaş