Aslan Burcu Bebeğinin Özellikleri

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve Aylinn tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Aslan Burcu Bebekleri ve Aile Hayatları

  Aslan burcunda doğmuş olan bebeğiniz evin yönetimini doğduğu andan itibaren kısa zamanda ele alacaktır. Aslan burcu, burçlar arasında en cömert olanıdır, canlı, şen ve hayatı hafife almayı bilen bir burçtur. Ancak yoluna çıktığınızda bir kükremeyle karşılaşmayı da göze almalısınız. Aslan burcunda doğan çocuklar doğuştan "aktördürler" ve sahnede başrolü oynamayı ve çevrelerinde drama ve heyecan yaratmayı severler. Daha ufak yaşlardan itibaren kendilerine bir imparatorluk kurarlar ve arkadaşlarına hükmetmeyi ve lider rolü oynamayı severler. Onun bu özelliklerini takdir etmeli ancak ona her zaman patron olunamayacağını göstermelisiniz. Bunu yaparken asla başkalarının yanında onun hatalı olduğunu göstermemelisiniz.

  Aslan burcu çocukları doğuştan getirdikleri bir asalet duygusuna sahiptirler ve ne kadar ufak olurlarsa olsunlar egoları ve gururları kolaylıkla kırılabilir. Aslan burcu bebeği arkadaşlığı sever ve etrafındakilerin ilgisini çekmek için elinden geleni yapar. Bazen sizin sabrınızın sınırlarını zorlamak için özel bir çaba gösterdiğini hissedebilirsiniz.

  Koç ebeveyni ve Aslan bebeği
  Koç ebeveyni yönetmeyi çok sever ve komutlar yağdırmaya bayılır. Ama Aslan bebeğininki de ondan aşağı kalmadığından zaman zaman ego çatışmaları yaşanılması kaçınılmazdır. Ama yine de bu verimli bir ilişkidir: Koç ebeveyni minik Aslanı daima destekleyecek ve hayal gücünü geliştirecektir.

  Boğa ebeveyni ve Aslan bebeği
  Sevgi dolu ve şefkatli Boğa ebeveyni, Güneş etkisindeki Aslan bebeğini en iyi yönlendirebilecek burçlardan biridir. İkisi de sabit nitelikli olduğundan inatlaşmalar olabilir. Ama Boğa'nın sıcak yaklaşımları, minik Aslanı ikna eder ve zamanla uzlaşma sağlanır. Bu, gayet köklü ve sağlam bir ilişkidir.

  İkizler ebeveyni ve Aslan bebeği
  İşte son derece neşeli ve hareketli bir ilişki daha. Kıvrak zekalı ve konuşkan İkizler ebeveyni, Aslan bebeğini nasıl eğlendireceğini çok iyi bilir. Bebek, sözcükleri kavradıkça yaratıcılığı da güçlenecek ve ona coşkulu karşılıklar verecektir. Kısacası bu ilişkide sıkılmak söz konusu değildir.

  Yengeç ebeveyni ve Aslan bebeği
  Ay etkisindeki şefkatli Yengeç ebeveyni, dikkat çekmeye bayılan Aslan bebeğine bayılır ve ona kendini adar. Oyun ve eğlence, bebeğin temel ihtiyacı olduğundan, sınırsız sabra sahip Yengeç ebeveyn, bunu ona bolca verir. Birbirlerini duygusal açıdan son derece iyi anlayabilir ve geliştirirler.

  Aslan ebeveyni ve Aslan bebeği
  İşte kral ve kraliçelerin rekabetine güzel bir örmek. Öncelikle evin hakiminin kim olacağına karar verilmesi gerekecektir. Görev dağılımı gerçekleştiğinde ilişki kendiliğinden oturur. Bebek çoğu zaman daha baskındır. Ama Aslan ebeveyni onu çok iyi anlar ve oyun anlayışına uyum sağlar.

  Başak ebeveyni ve Aslan bebeği

  Becerikli, titiz ve düzenli Başak ebeveyni, neşeli ve canlı Aslan bebeğini zapt etmekte biraz zorlansa da ona çok iyi bakar. Sözel gelişime önem veren Başak ebeveyni onunla bol bol konuşarak, yaratıcılığını destekler. Kısacası bu gelişime açık bir ilişkidir. Başak ebeveyni, Aslan bebeğini kurallarla fazla kısıtlamazsa neşe katsayıları yükselecektir.

  Terazi ebeveyni ve Aslan bebeği
  Denge ve uyum peşindeki Terazi ebeveyni, Aslan bebeğini çok iyi algılar ve huzursuzluklarını başarıyla dengeler. Onun sahnede olma ihtiyacına saygı duyar ve yeteneklerini de geliştirmiş olur. Terazi ebeveyni barış ve işbirliği içinde olmak istediğinden bebeğin yönetme eğilimine de izin verecektir.

  Akrep ebeveyni ve Aslan bebeği

  Uzlaşmayı pek de sevmeyen Akrep ebeveyni ve Aslan bebeği arasında başta inatlaşmalar olabilir. İki taraf da daima söz dinletmek arzusundadır. Çabuk sinirlenirler fakat sevdikleri insanlara karşı sıkıca bağlıdırlar. Zamanla birbirini çok iyi anlayacak olan bebek ve ebeveyn, karşılıklı saygı duymayı öğrenirler. Denge oturduktan sonra ilişki sağlamlaşır.

  Yay ebeveyni ve Aslan bebeği

  İşte son derece eğlenceli ve geliştirici bir ilişki. Jüpiter etkisindeki özgür Yay ebeveyni parıldamak isteyen Aslan bebeğini fazla kısıtlamayacak, oyun ve eğlenceyle destekleyecek ve bol bol açık havaya çıkartacaktır. İyimser, pozitif, neşeli Yay ebeveyn, doğduğu andan itibaren bebeğin en iyi arkadaşı olmayı başarır ve güvenini hemen kazanır.

  Oğlak ebeveyni ve Aslan bebeği

  Azimli, düzenli, kararlı fakat inatçı Oğlak ebeveyni ile yönetmeyi seven Aslan bebeği arasında başta kişilik çatışmaları yaşanabilir. Ebeveynin aşırı kural koymaktan kaçınması gerekir. Ama iki taraf da aile hayatını severler ve ev yaşamına düşkündürler. Zamanla otorite paylaşımı halledilir ve Aslan bebeği Oğlak burcunun güvenilir doğasına alışır.

  Kova ebeveyni ve Aslan bebeği

  Özgür ruhlu ve yerinde duramayan Kova ebeveyni için Aslan bebeği bulunmaz bir neşe kaynağıdır. Zıt kişilik ve karakterlerde olmalarına rağmen birbirlerini mükemmel tamamlarlar. Kova ebeveyni onun oyun enerjisini sürekli destekler ve hatta uç biçimde rahat bırakabilir. Asla rutin ve durağan olmayan bu ilişki, zamanla daha da sağlamlaşacaktır.

  Balık ebeveyni ve Aslan bebeği

  Şefkatli ve sevgi dolu Balık ebeveyni, Aslan bebeğine adeta tapar. Ama zamanla onun yönetimine girme ve kendini fazlasıyla adama tehlikesiyle karşı karşıyadır. Çünkü bunu hemen algılayan bebek, zaman içinde her istediğini yaptıracağını kestirir ve bunu en dramatik şekilde uygular. Ama yine de sevgi ve şefkat bu ilişkide bol bol hissedilecektir.
   


Sayfayı Paylaş