Asker Aşk Mektupları

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve SeçiL tarafından 9 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. SeçiL Well-Known Member


  Askerden Sevgiliye Aşk Mektubu

  Bahar gözlüme;
  Buralar sensiz soğuk, yalnız ve ıssız. Onca kalabalık arasında sadece senin hayalin canlanıyor gözlerimde, sadece senin gözlerin. Seni sana emanet ettiğim günden itibaren geçen zaman sensizliğin ne kadar zor olduğunu daha da anlıyorum. Soğuk yatağımda seni düşündüğüm geceler ısıtıyor bedenimi, gözlerin sarıyor yüreğimi en sıcak yanıyla. Elbet bitecek bu hasretlik, elbet kavuşacağım sıcak ellerine. Sonbaharı yaşıyorum bu gurbetlikte, yaprakları dökülmüş bir ağaç gibi. Baharı bekliyor yüreğim tekrar seninle yeşermek için. Ve yazı istiyorum seninle tekrar güneşi görmek için. Her geçen gün daha da yaklaştırıyor beni sana, her geçen saat anlatıyor bana senin özlemini.

  Dedim ya sevgili; buralar sensiz soğuk, beni ısıtan sensin, yüreğimi okşayan sensin. En güzel yarınları seninle yaşamak, en tadılmamış duyguları seninle tatmak için bekliyorum sayılı günlerimi. Telefonun öbür ucundan sesini duyduğum da bir sıcaklık kaplıyor bedenimi sanki yanımdaymışsın gibi. Daha sıkı sarılıyorum telefona sana sarıldığımı düşünerek, daha çok yaklaştırıyorum telefonu kulağıma sıcak nefesini yüreğimde hissetmek için. Her gidişin bir dönüşü vardır ya sevgili, bende senin için döneceğim bu gurbetten. Senin için sabredeceğim, bekleyeceğim geçen günlerin hasretliğiyle. turkeyarena Vatan görevimi bitirdiğim gün sana koşacak postallarını çıkarmış bu ayaklar. Ve hiç bırakmamak üzere bu tozlu eller sana sarılacak hiç sarılmamış gibi. Seninle en güzel hayallerimi gerçekleştirmek için sabırsızlıkla bekliyorum hayatımın en değerli anlamı. Satırlarımın sonuna gelirken senden tek isteğim, nefesini, sıcaklığını ve dualarını sakın eksik etme asker sevgiline. Seni sana emanet ediyorum ve sakın unutma yüreğim her zaman yüreğinde yaşıyor. Seni çok seviyorum.

  Her saniye seni yaşayan askerin..
   


 2. SeçiL Well-Known Member

  Hasretinden yanıyorum sevgilim.

  Ne zor zamanlar senin askerde olduğun zamanlar. Sen askere gitmeden önce hiç ilgimi çekmediği halde televizyonda askerler ile ilgili tüm haberleri seyrediyorum şimdi. Seninle beraber gün sayıyorum. Her yere telefonumu yanıma alarak gidiyorum şimdi. Arasan da sesini duysam diye bütün gün bekliyorum. Bütün gün geçmeyen dakikalarımın telefonda seninle konuşurken bir anda geçip gitmesine sinir oluyorum. Askerliğin bitince seninle yaşayacaklarımı şimdiden hayal ediyorum.

  Hasretin yakıyor yüreğimi. Gözlerimden akan yaşları silecek ellerin yok artık. Ağlama sus derdin ama sende ağlıyorsun biliyorum. Sende dayanamazsın bensizliğe, kalbin yanar da anlatamazsın kimselere derdini. Ben seni senden iyi bilirim. Bana sıkma canını derken bile yandı için ama ne yapalım gül kokulu yarim. Bugünler de geçer elbet. Kavuşunca bırakmayız birbirimizi, asla kopamayız artık birbirimizden. Seni benden ayıran yıllara, yollara inat hep aynı sevgimle, hasretimle bekliyorum seni.

  Geldiğinde ne bahar rüzgârları eser şu gönlümde. Bir çocuğun tebessümü düşer yüzüme. Hasret, hasret bitti derim gözlerinin içine bakıp da. Geldin mi yârim, geldin mi yiğidim. Yollarına bakmak ne zordu ama katlandım senin için ölüme bile katlanırım. Dönülmez yol değildir askerlik elbet dönülür. Peygamber ocağıdır orası her yerden iyi korunur. Her şeye çözüm bulurum da yiğidim özlemine çare bulamıyorum. Akşam olunca hüzün çöküyor kalbime, ağlasam bir türlü ağlamasam bin türlü. Senli şarkılar dinliyorum, seni anlatıyor hepsi. Bir şey fark ettim de yiğidim sen gittiğinden beri aslında her şey sana benziyor. Seni anlatıyor. Bu bile güzel geliyor bazen.

  Anlatıyorsun oraları, bence mutlu rolü yapıyorsun. Ben bilirim seni, mutlu olamazsın yabancı yerlerde. Başkaları anlamaz derdini.

  Ne desem boş be sevdiğim tek bildiğim seni çok sevdiğim. Hasretine hasret eklediğim sevdiceğim. Kokusuna, sesine, gülüşüne kurban olduğum erim. Sağ salim dön gel yeter ki, ben hep burada seni bekleyeceğim.

  Gelişine umutlar ektim, nolur gel. Dönme bir daha geri kokunu alıp tekrar gitme hep yanımda kal artık. İstemiyorum sensiz geceyi, sensiz sabaha uyanmak istemiyorum artık.

  Allaha emanet ol sevdiğim.
  Kendine iyi bak. Unutma sayılı gün çabuk geçer.
  Seni çok seviyorum askerim.
   

Sayfayı Paylaş