Aşk Acısı Çekenlere Tavsiyeler

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  AŞK Acisi Çekenlere Uzmanlardan Tavsiyeler
  Aşk Acısı Çekenlere Tavsiyeler, Aşk acısı çekenlere tavsiyeler öneriler, aşk acısı çekenlere tavsiyeler ekşi, aşk acısı çekenlere nasihat, aşk acısı çekenlere ilaç, aşk acisi çekenlere uzmanlardan tavsiyeler, aşk acısı ilacı, ayrılık acısı çekenlere tavsiyeler, aşk acısı çekenlere sözler, aşk acısı çekenler ne yapmalı

  Aşk Acısı Çekenler İçin Öneriler
  Aradığınız kişinin o olduğunu sanmıştınız ama siz istemediğiniz halde ayrılmak zorunda kaldınız. Ayrılık acısı hayatınızı mı kararttı Üzülmeyin, yalnız değilsiniz.

  Aşk acısını tadanlar bilirler hissettiklerinin dayanılmaz acı verdiğini, dünyanın en zor şeyinin başınıza geldiğine ve bunu yaşayan yegane insan olduğuna inandırırsınız kendinizi. Zavallı, çaresiz ve değersiz olduğunuzu düşünmeniz normal duygulardır. Size onu hatırlatan herşeyden kurtulmak istemenizde.. Ona dair ne varsa yakmak yırtmak istersiniz, gözünüz gördükçe onu anımsatacağı için acınızın kat be kat artmasını istemeyeceksinizdir. Ancak bu göründüğü kadar iyi bir fikir olmaktan çıkıyor artık.

  Yüzleştikçe azalacak geçmez sandığınız duygularınız.

  1) Gereksiz bütün iletişimi kesin.
  Çok gerekmedikçe ayrıldığınız kişiyle konuşmayın. Ayrıldığınız kişiden çocuğunuz varsa veya aranızda henüz kapatmadığınız parasal ve maddi konularınız vs. o kişiyle (sadece bu konuları konuşmak amacıyla) temas kurabilirsiniz. Ama ortak arkadaş ve dostlarınızla sohbetlerinizde bile o kişiden bahsetmeyin. Ortak sosyal çevre nedeniyle aynı ortamlara girmeniz gerekiyorsa, nazikçe selamlaşmak dışında o kişiyle yalnız kalmayın ve konuşmayın.

  2) Sizin için duygusal anlamı veya anısı olan, o kişinin size verdiği objelerden derhal kurtulun.

  Hediyeler, notlar, mektuplar vs. Bunları ayrıldığınız kişiye geri vermeyin. Maddi değeri olmayan eşyaları atın. Satılabilecek olanları (giysiler vs) satın veya hayır kurumlarına bağışlayın. Hiçbir koşulda bunların size geri gelmeyeceğinden emin olun.

  3) Arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirin.

  Zor zamanlarda arkadaş desteği önemlidir. Ama çkarkadaşlarınızı ağlama duvarına çevirmeyin. Onlarla birlikte yapacağınız başka etkinlikler sizi oyalayacaktır.

  4) Hemen başka bir ilişkiye atlamayın!

  Çivi çiviyi söker diyerek hemen başkasıyla ilişkiye giren insanlar vardır. Ama bu yanlıştır! Başka insanlarla tanışmak tamam ama başka insanlarla duygusal ve cinsel ilişkiye başlamak içn çok yanlış bir dönemdesiniz. Kalbinizde ayrılık acısı varken doğru kişiyi bulsanız bile doğru ilişkiyi yaşayamazsınız.

  5) Eğlenceli ve yaratıcı bir şeyler yapın.

  Daha önce vakit ayıramadığınız için başka bir zamana ertelediğiniz bir şeyler yapın. Dans kursuna gidin, egzersize başlayın

  6) Ayrıldığınız kişinin hiç hoşlanmadığınız negatif yanlarını düşünmeye çalışın.

  İnsanlar ayrılmışsa bir sebebi vardır. Ayrılık acısı yaşarken insanlar hep ‘yaşanan mutlu günleri’ düşünür ama bu düşüncenin size bir yararı olmaz. Kendinize “Ayrılmamız iyi oldu, çünkü…” diye başlayan bir liste yapın. Ayrılık sürecini bir ‘arınma’ süreci olarak düşündüğünüzde psikolojik değişiminizi olumlu bir raya oturtabileceksiniz.

  7) Ayrıldığınız kişi hakkında duygularınızı ve düşüncelerinizi bir kağıda yazın.

  Bu kağıdı asla o kişiye göndermeye kalkmayın! Bu kağıdı bir süre sakladıktan sonra yok edin gitsin. Ayrıldığınız kişiye artık duygularınızı açıklamanın anlamı yoktur. Çünkü o artık sizin duygularınızı önemsemediği için sizin hayatınızdan çıkıp gitti. Ona olan duygularınızı açıklamanız onu geri getirmez. Aksine sizi zayıf ve patetik gösterir.

  8) Yalnız kalmaktan korkmayın

  Dünyanın sonu değil bu. Bu sizin yaşadığınız acıları ve sıkıntıları yaşayan milyonlarca insan var yeryüzünde. Kendinizi tekrardan iyi hissedecek ve yeni birini nasıl olsa bulacaksınız.

  9) Duygusal meselenizi aklınızda ve kalbinizde tam olarak bitirmeden önce ayrıldığınız kişiyle arkadaş olmayı falan düşünmeyin.

  Ayrılırken dost kalmak” nazik bir temennidir. Ama insanlar ayrıldıkları kişilerle çok nadiren dost kalabilirler. Duygusal dengenizi tekrar yoluna koyduktan sonra, ancak o zaman o kişiyle arkadaş olarak devam etmek isteyip istemediğinize karar verebileceksiniz. Daha önce değil.

  10) Ayrılık acısı çekerken alkole ve yemek yemeye sardırmayın

  Acınız unutmak için başkasıyla seks yapmaya da kalkmayın. Hiçbir faydası olmaz!

  Bu süreçte kendinize karşı sabırlı ve nazik olun. Ayrılıktan ötürü kendinizi suçlamayın. Bu deneyimden bir şeyler öğrenmeye çalışın. Yaşananların bir hata değil, ileriye giden yolda yaşadığınız bir öğrenme süreci olduğunu düşünün.
   


Sayfayı Paylaş