Aristochromis Red Top-Otopharynx Lithobates, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Aristochromis Red Top
  Bilimsel Adı: Otopharynx Lithobates
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Etobur-Granül ve pul yemlerle beslenmesi sağlanabilir.Sivrisinek larvası, tubifex ve diğer dondurulmuş canlı gıdalarla, gelişmesi daha kolay olacaktır.
  Mizaç: Yarı Agresif
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 25C - 28C
  Su Sertliği: Sert
  Zorluk Seviyesi: 1
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 16 cm
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Çok dikkatli incelendiğinde, dişilerin vücudunda 3 nokta siyah benek görülür.Olgunlaşmış erkeklerde ise bu benekler yoktur.Olgun erkeklerde, mavi renk hakimdir.Sırt ve anal yüzgeçler sivri ve dişilere göre daha büyüktür.Ancak akvaryumdaki baskın erkekler, diğer erkeklere göre agresif davranacağından, pasif erkeklerde renk mavi değil, mat bir kahverengiye dönüşecektir.
  Bakım: Bakımı oldukça kolaydır.Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Bol kayalık alanlar ve kalın bir çakılla akvaryum kurulmalı, akvaryumda mağaralar oluşturulmalıdır.Yüzeceği geniş alanlar bırakılmalı, kısmi su değişiklikleri düzenli olarak yapılmalıdır. turkeyarena.net
  Diğer cichlidlere oranla kumu kazma eğiliminde değildir.Bu sebeple yine kalın yapraklı olmak kaydıyla, canlı bitkiler beslenebilir.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır.
  Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş