Araç Takip Sistemi Nedir

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Araç Takip Sistemleri ve Çalışma Prensipleri

  Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

  Aracınızı Dünyanın herneresinde olursa olsun takip etmenizi sağlayan sistemlerdir. İnternete aracılığıyla aracınızı sanal haritalar veya google Earth haritası üzerinden takip etmenize yarayan sistemlere genel olarak Araç Takip Sistemleri olarak adlandırılmaktadır.

  Araç takip sistemi ile canlı araç takibi yapabileceğiniz gibi,3-6 Ay geriye dönük kayıtlarıda birebir takip edebileceksiniz. Buda size ciddi avantajlar sağlayacaktır.

  Sistemlerin Çalışma Prensibi Nedir?

  Araç takip sistemi Genel çalışma Prensibi GPS Uydularından aldığı konum bilgisini GPRS veya Yine Herhangibir Haberleşme uydusu üzerinden belirlenmiş server lara gönderen ve gönderilen bu server larda işlenen bu konum bilgileri sanal haritalarda görüntü ve konum olarak işlenmesi ve Kullanıcıların internet üzerinden araçlarını takip etmesi prensibine dayanır.

  Biraz Daha açarsak Dünyamız üzerinde bulunan ve ABD ye ait Konum belirleme uydularından (GPS Uyduları)aldıkları GPS Sinyalleri Araç takip Cihazının içinde bulunan GPS Anteni vasıtasıyla alınır ve Cihazın İçine takılan GSM SIM Kartı vasıtası ile yine GSM Anteni Kullanılarak veriler servere gönderilir ve Servere dışarıdan kullanıcılar internet üzerinden şifrelerini girerek sayısal harita ve Google earth haritası üzerinden araçlarının takiplerini yapabilirler.
   


Sayfayı Paylaş