Ara Güler'e Fransa'dan Madalya

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Fransa'da Temmuz ayında başlayan "Türkiye Mevsimi" etkinlikleri çerçevesinde,Ara Güler'in 1950 ve 1960 yılları arasında İstanbul'da çektiği siyah ve beyaz fotoğraflardan oluşan bir sergi açılacak.

  "Avrupa Fotoğraf Evi"ndeki sergi, 11 Ekim tarihine kadar açık kalacak. Sergi, Ara Güler'in katıldığı bir etkinlikte Fransız ve Türk gazetecilere tanıtıldı.

  Ara Güler için özel olarak hazırlanan kataloğun tanıtımının ardından sanatçıya Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoë tarafından "Vermeil Madalyası" takdim edilecek.

  Üstad ara güleri kutlarım,saygıyla ellerinden öperim,türkiye devleti ve milleti dünyanın yaşayan en büyük fotoğrafçısına sahip çıkmalı ve hak ettiği yere getirmeli diye düşünüyorum,türkiyede daha ara gülerin kim olduğunu bilmeyen var,öldükten sonra değerlendirip sahip çıksakki ne,şimdiden sahip çıkalım.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

 3. pult Well-Known Member

  Evet oğuz ne yazıkki değerli insan bizde az bilinir,5 yıl önce rusyada gittiğim bir fotoğrafçılık kursuna gelen herkes ara güleri tanıdıkların ve hayran olduklarını söylediklerinde sevinçten ve gururdan tüylerim diken diken olmuştu.
   

Sayfayı Paylaş