Apps2sd Hakkında Tüm Detaylar

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Apps2sd Ne işe yarar? Nasıl yapılır?

  Bu işlem telefonunuza yüklenen uygulamaların telefon hafızası yerine harici hafızaya yüklemesini sağlıyor.

  Peki bu işlemi neden yapıyoruz diyorsanız; Telefon hafızanızı işgal etmemek için yapıyoruz. Bir çok kişinin yakındığı durumlardan biridir telefon hafızasının büyük olmaması. İşte biz tam olarak bu kişiler için öneriyoruz bu işlemi. Hafıza kartınızda bir bölüm oluşturarak uygulamaların açtığınız bölüme kurulmasını sağlıyor. Unutmayınız ki Apps2sd işlemini yapabilmek için romunuzun bu işlemi destekliyor olması gerekir. Bilmeniz gereken bir şey daha var bu işlemi yaptıktan sonra hafıza kartınız misal 2GB ise 1 GB'ını bu işlem için ayırdığımızdan hafıza kartınız 1GB görünecektir.

  Anlatmaya başlayalım;

  apps2sd.zip

  Arkadaşlar ilk olarak üstteki linkten apps2sd adlı dosyayı indirip hafıza kartımıza kopyalıyoruz ve Astro file manager programı kuruyoruz. Ardından Settings > Applications ve check the Unknown Sources butonunu işaretliyoruz. Kurduğumuz programımızı açıp hafıza kartına kopyaladığımız apps2sd dosyasına tıklıyorız ve kuruluyor.

  Kurulumdan sonra;
  Kurduğumuz Apps2sd 'i açıyoruz.Karşımıza uyarı ekranı gelecek. Partition sdcard'ı seçiyoruz daha sonra Partition SD 'i seçiyoruz. Uygulamalar için ayıracağımız bölümün boyutunu seçiyoruz. Ne kadar ayırmak istersek o kadar seçiyoruz. Ext2 ye 600 mb den fazla yer ayırmamaya dikkat ederek Ok'a tıklıyoruz. Karşımıza Foce Close ekranı gelecek burda Predd wait diyoruz. Sonra Reebot'a basıp ayırdığımız bölümü görmek için ayarlar SD card & Phone Storage bölümüne gidiyoruz ve Sd card secondary de ext 2 ayırdığımız bölümü görüyoruz.

  Uyarı: Android 2.2 froyo kullananların bu işlemi yapmasına hiç gerek yok çünkü; Menü/Ayarlar/Uygulamalar/Uygulamaları Yönet diyerek uygulamalarınızı hafıza kartınıza taşıyabilirsiniz.

  Bu işlemi yaptıktan sonra kartınızı çıkarırsanız yüklediğiniz uygulamaları kullanamazsınız bilginize...

  Telefonunuz işlemden sonra geç açılırsa telaşlanmayın normal. Ha birde rom yüklerseniz merak etmeyin yüklediğiniz uygulamalara birşey olmayacak ki en güzel noktası bu. Romdan sonra bu kadar işlem yapmayacaksınız sadece Apps2sdi tekrar kuracaksınız.
   


Sayfayı Paylaş