Apple'ın 2010 Devrimleri!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  2011 yılına girmeye artık günler kaldı. 2010 yılı Apple için oldukça hareketli geçti. Dünya çapında piyasa değeri 300 milyar doları bulan firma, bu yıl içerisinde kullanıcılara ve teknoloji severlere birçok sürpriz yaşattı.

  iPad'in ilk dedikodularının dolaşmaya başladığı zamanlarda kimse böyle bir cihazın piyasada olabileceğine inanmıyordu. Ancak 2010 Nisan ayı iPad'in ve piyasada tabletin doğduğu gün oldu. iPad o kadar da sürpriz bir cihaz olmamasına rağmen, e asıl şaşırtıcı olan şey kapış kapış satılmasıydı. Hatta bu ilgiyi Apple'ın bile beklemediğini şu sözlerinden anlıyoruz; "iPad'i piyasa çok fazla tanıtmak için uğraşmadık ama yine de, insanlar neredeyse bize bile iPad bırakmadı." Sonuç olarak şu an tablet bilgisayarlar netbook ve dizüstü piyasasına bile beklenmedik bir alternatif olmuş durumda.

  Android işletim sisteminin yükselişi şüphesiz Apple için bir sürpriz oldu. Daha önceleri RIM'le karşılaştırılan iPhone, RIM'in iPhone'daki gibi tüketicinin basit ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayamadığını düşündüler ve başka bir alternatif aramaya başladılar. Tam bu sırada birçok telefonla beraber piyasaya yağan Android yağmuru, Apple'a biraz soğuk duş etkisi yaptı. 2011 yılında Android ve iPhone arasında büyük bir rekabet, haber başlıklarını bolca süsleyecektir.

  Apple'ın Dünyası...

  2010 yılı Apple'ın da hatalar yapabileceğinin bir göstergesi oldu. iPhone 4'teki anten sorunu, kayıp iPhone, iOS 4'te çıkan sorunlar tahmin ediyoruz ki Apple'ın aklının ucundan geçmemiştir.

  2010 yılında kullanıcıların Apple'la ilgili fark ettikleri bir başka şey de, artık firmanın kendi içerisinde bir dünya oluşturduğu ve bu dünyanın sınırlarının sürekli genişlediğiydi. Öyle ki Apple kendi dünyasına almak istemediği yazılımlar, programlar ve içerikler için bolca eleştiri aldı. Adobe'la Apple'ın yaşadığı büyük Flash krizi haber başlıklarını bolca süsledi. Onun ötesinde Apple kendi uygulama dünyasında fazla açıklığa bazı bikinili uygulamaları yasaklayarak dur dedi. Bunları onaylayanlar ya da onaylamayan herkes aslında Apple'ın yavaş yavaş kendine ait bir dünya kurduğunu anlamaya başladı.
  </I></U>
   


Sayfayı Paylaş