Apple Google Maps'e 3D Harita ile Rakip Oluyor

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 31 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Apple 3D Harita
  Herzaman demişimdir rekabet son kullanıcıya yarar google Maps 2 boyutlu ama Apple'ın bu yeni üzerinde çalıştığı sistemde her taraf 3D olacak. İşte detaylar; Apple'ın iPhone ve iPad için Google Maps'i sollayacak 3 boyutlubir harita uygulaması üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

  9to5Mac.com, Apple'ın İsveç'li C3 Technologies'i satın aldığını "onayladı". Şirket, geçmişte ortaya çıkardığı 3 boyutlu harita uygulaması ile tanınıyor. Videomuzda da görebileceğiniz gibi, 3 boyutlu harita oldukça gerçekçi ve çok yakından bile oldukça net görünüyor. Google Maps'de ise haritalar çoğunlukla iki boyutlu ve yalnızca bazı büyük şehirlerde bazı yapılar 3 boyutlu olarak gösteriliyor.

  Uygulama, aslında gizliliği kaldırılmış olan füze hedeflemede kullanılan teknolojiyi temel alıyor. Bunun anlamı, bir füzenin takip etme sisteminde kullanılan araçlar, şimdi tam olarak üç boyutlu haritalar oluşturmakta kullanılıyor. Dolayısıyla iPhone'daki navigasyonun ve konum özelliklerinin kullanımı çok daha kolay bir hale gelebilir.

  Apple'ın Siri'de olduğu gibi C3 Technologies'in 3 boyutlu haritalarını sonraki iOS'lara ve iPhone'lara eklemeyi planlıyor olması oldukça muhtemel. Eğer Google da benzer bir 3 boyutlu harita üzerinde çalışmıyorsa, Google Maps'in ciddi bir rakiple karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş