Apistogramma Nijsseni(Panda Cüce), Cüce Cihlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Cüce Cihlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Panda Cüce Cichlid
  Bilimsel Adı: Apistogramma Nijsseni
  Dağıtım: Güney Amerika,Peru
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçıl
  PH: 5.0-7.0
  Sıcaklık: 23C - 26C
  Maksimum Boy: 8 cm
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha büyüktür.Vücudun büyük bölümünde mavi pırıltılı bir renk mevcuttur.Dişilerde sarı renk ve siyah lekeler mevcuttur.
  Bakım: Protein ağırlıklı hazır yemler ve canlı yemlerle beslenmelidir.Canlı gıdalar balığın çabuk gelişmesini sağlayacak ve balığınıza renk verecektir.Akvaryum bol bitki ve kütüklerle dekore edilmelidir.Bu dekorasyon, akvaryuma koyacağınız kayalarla tamamlanabilir.
  Bir çift yada 1 erkeğe 3 dişi oranıyla bakılabilir.Yumuşak suyu(Su Sertliği:1-15 dh) seven bu balık, nitrata karşı duyarlıdır.İyi bir filtrasyon ve düzenli su değişimleri yapılmalıdır.Diğer cüce cichlidler veya tetrazonlarla aynı tankı paylaşabilir. turkeyarena.net
  Üretim: Panda cüce cichlid Alt yumurtlayıcıdır.Yumurtalarını, kütüklere, bitkilerin geniş yapraklarına veya akvaryum içine ters konulan saksı içlerine bırakır.Üretim tankı için1 erkeğe 3 dişi şeklinde bir harem oluşturmak gereklidir.Erkek ve dişi yumurtalarını korur.Yavrular, artemia ile beslenebilir.
   


Sayfayı Paylaş