Apistogramma Borellii(Sarı Cüce), Cüce Cihlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Cüce Cihlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Sarı Cüce Cichlid
  Bilimsel Adı: Apistogramma Borellii
  Dağıtım: Güney Amerika,Amozon Nehri
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçıl-Bölgeci
  PH: 6.0-6.8
  Sıcaklık: 23C - 26C
  Maksimum Boy: 7 cm
  Ana renkler: Altın, Mavi, Sarı
  Cinsiyet: Erkeklerde sırt ve anal yüzgeçler büyük ve daha renkli ve parlaktır.
  Bakım: Bakımı zordur.Protein içerikli Pul yemlerle beslenme yapılmalıdır.Ancak uygun rengi yakalayabilmesi ve daha sağlıklı olması için canlı gıdalarla da beslenme yapılabilir. turkeyarena.net
  Nitrata karşı çok dayanıksız bir balıktır.Su değişimleri düzenli olarak, dinlenmiş su eklenerek yapılmalıdır.Sarı cüce cichlid yumuşak suyu sever.
  Akvaryumlarda orta-alt yüzücüdür.Küçük mağaralar ve bol bitkilerle akvaryum dekoru sağlanmalıdır.Bol bitkili akvaryum tabanına, bitki kenar ve ortalarına, düz ve yassı kayalar koyulmalıdır.
  Üretim: Üretim akvaryumunda 26C'den daha yüksek bir sıcaklık kullanılmalı, ph, 6.0-6.2 aralığına sabitlenmelidir.1 erkeğe 3-4 dişi oranında yetiştiriciliği yapılmalıdır.
  Alt yumurtlayıcıdır.Yumurtalarını, kayalardan oluşturulacak mağaralara bırakır.Anne balık yumurta ve yavrularını korur.Ancak yumurtaların sağlık olma olasılığı çok azdır.Yavrular daphina ile bakılmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş