Apistogramma Agassizii, Cüce Cihlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Cüce Cihlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Agassiz's Cüce Cichlid
  Bilimsel Adı: Apistogramma Agassizii
  Dağıtım: Güney Amerika
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçıl
  PH: 5.0-7.0
  Sıcaklık: 26C - 29C
  Maksimum Boy: 8 cm
  Ana renkler: Kırmızı, sarı, siyah
  Cinsiyet: Dişilerde sırt ve anal yüzgeçler daha kısa olup, Vücudunda sarı ile birlikte siyah çapraz çizgi mevcuttur.Erkekler genellikle mavi ve gri ana tonlarda renklere sahiptir.UV ışığı altında, erkeklerin baş ve vücut kısmı turkuaz renginde görünür.Erkekler, vücut olarak, dişilere oranla daha çabuk gelişirler.
  Bakım: Beslenme olarak dondurulmuş gıdalar tercih edilmelidir.Enchytraeus ve tubifex kurtlar alternatif yiyecek olarak verilmelidir.Piyasada bulunan kuru yemlerde beslenmye destek olarak verilmelidir.
  Su şartları sağlanmalı, değişiklikler dinlenmiş su ile yapılmalıdır.Su sertliği 2-12 dh arasında olmalıdır. turkeyarena.net
  Akvaryumlarda orta-alt yüzücüdür.Küçük mağaralar ve bitkilerle akvaryum dekoru sağlanmalıdır.
  Üretim: Alt yumurtlayıcıdır.Yumurtalarını, kayalardan oluşturulacak mağaralara veya kütük oyuklarına bırakır.Anne balık yumurta ve yavrularını korur.
   


Sayfayı Paylaş