Apartmanda Nasıl Köpek Beslenir

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Apartmanda nasıl köpek beslenir nelere dikkat edilir?

  Apartmanda köpek beslemeniz için apartman yönetiminin izni olması gerekmektedir. Ayrıca öncesinde dairenizde bir köpek beslemediyseniz bu sizin için çok zor olacaktır. Özellikle tuvalet eğitimi dolaştırılması ayrıca egzersizlerine çok fazla zamanınızın olması gerekir. Bunun için apartman daireisnde bir köpek beslemeyi düşünüyorsanız dikatli olmalısınız en küçük ayrıntıyı bile düşünmelisiniz.

  Eğer büyük bir köpek türü besleyecekseniz bu tür köpeklerin, sürekli enerjisini harcamaya ihtiyacı vardır. Antreman yapmaya ihtiyaçları vardır. Enerjisini boşaltamayan köpek, sürekli huzursuzluk çıkartacak, olur olmaz seslere havlayacaktır. Günde en az 2'şer saat gezdirmeniz ve aktif oynamanız gerekir ki, zaman zaman bu süre bile, Rothweiller, german sheppard, doberman gibi köpeklere yetmeyecektir.

  Köpeklerinizin itaat eğitimlerini, en küçük yaşlardan itibaren vermeye başlayabilirsiniz. Örneğin anneden ayrılan 2-3 aylık köpekler bile ilk etapta ne dediğinizi anlamasalar bile, sizin ses tonunuzun, yumuşaklığına ve sertliğine alışacak, sizin vücut dilinizi çözmeye başlayacaktır. Bu da ileri ki dönemlerde, aranızdaki diyaloğu kuvvetlendirecektir.

  Bir köpek beslemek için fedakar olmanız ve onu çok sevmeniz gerekmektedir. Ayrıca yazımızın başında da belirttiğimiz gibi apartman yönetiminden izin almış olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hakkınızda şikayet olacaktır tüm bu ayrıntıları dikkate almalısınız.
   


Sayfayı Paylaş