Apartmanda Kedi Beslemek

Konusu 'Hukuk Rehberi' forumundadır ve EmRe tarafından 2 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Apartmanda Kedi Beslemek yasak mı
  Apartmanda Kedi Beslemek, apartman boşluğunda kedi beslemek, apartman apartmanda kedi beslemek, evde kedi beslemek yasakmı, sitede kedi beslemek

  Evcil hayvan beslemek herkesin en doğal hakkıdır. Ancak beslediğiniz evcil hayvan, diğer insanlara zarar veriyorsa, onlara karşı saldırgan tavırları varsa, apartman bahçesi, asansör, koridorlar gibi ortam mekanları kirletiyorsa apartman sakinlerinin bu konuda şikayetçi olma hakkı doğuyor. Apartman yönetmeliklerinde evcil hayvan beslenemez diye bir ifade varsa, hayvanınızın özellikleri ne olursa olsun, yani ne kadar uysal, aşıları yapılmış, eğitimli olursa olsun malesef evinizde kedi dahi besleyemezsiniz.

  KMK 18. madde gereği
  Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.

  Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Süknâ) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.
   


Sayfayı Paylaş